Prodejní benefiční výstava keramiky

Rubrika: Pomoc

vystavaKeramické studio Ulity připravuje benefiční výstavu ve svých prostorách na Žižkově tradičně každý rok. Letos proběhne od 16. do 23. června. Výtěžek z prací, které tvůrci věnují k prodeji, přispívá na projekt Adopce na dálku.
Každoročně se prodá více než 300 kusů, od drobných plastik, reliéfů a nádobí po rozměrnější objekty. I letos mají návštěvníci možnost získat originální keramické dílo, načerpat inspiraci a  podpořit dobročinný projekt.

Výstava shrnuje jednu sezónu Keramického studia a chce prezentovat to nejlepší, co během roku v dílně vzniklo. Autory vystavených prací jsou předškolní a školní děti, studenti i dospělí. K vidění budou mj. práce oceněné na letošní mezinárodní dětské výstavě v Lidicích. Výtěžek z prodeje bude z jedné části věnován „adoptivní dceři“ Ulity, Carolině z Nairobi, z druhé části pak podpoře mladých výtvarných talentů, členů keramického studia.

Vernisáž proběhne ve středu 16.6. v 18.00 na zahradě Ulity. Návštěvníci se mohou těšit na občerstvení zajištěné vegetariánskou restaurací Zelená kuchyně, na čajový catering, a na program, který symbolicky propojí českou a africkou tradici. Vystoupí zkušený interpret staré a lidové hudby Jiří Hodina (housle, zpěv) a skupina afrického tance BA-TO-CU; studentky HAMU provedou krátkou taneční performance ve větvích stromů.

Keramické studio působí v Ulitě více než patnáct let. Jeho zakladatelkou je akademická malířka Vlasta Faktorová. Pravidelně pořádá kurzy, víkendové dílny pro veřejnost, keramické tábory a samozřejmě výstavy.  Nejen doma, ale také v různých pražských galeriích, čajovnách a kavárnách (Galerie U Zlatého kohouta, Písecká brána, Atrium Žižkov apod.)

Ulita je místo, kde se dá tvořivě trávit volný čas a setkávat se. Nabízí škálu kurzů, akcí i prázdninových programů, zaměřených od sportu, přes umění, tanec, jazyky, techniku až po přípravky na školy. V  rámci Ulity  také fungují dva kluby: Beztíže, nízkoprahový klub pro mladé, a mateřský klub Ulitka.

vystava2vystava3

ulitaKeramické studio ULITA
DDM Praha 3, Na Balkáně 100, Žižkov
16.-23.6. 2010

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Recenze: Křeček v utajení

Dětskou knížku od paní Zuzany Pospíšilové Křeček v utajení vydanou nakladatelstvím Grada jsem otevřela spíše z profesionální zvědavosti. Můj malý roční

Čtu dál →

Bezpečnost dětí na kole – bez přilby a brýlí dítě na kolo nepatří

Nastupující jarní počasí stále víc láká k vyjížďkám na jízdním kole, koloběžce nebo kolečkových bruslích. Tyto tři aktivity mají jedno

Čtu dál →

[Soutěž] audiokniha Kouzelníci z pradávna

Přijměte pozvání do doby, kdy byla magie skutečná. A rovnou si můžete zasoutěžit o 3 audioknihy ve formátu mp3

Čtu dál →
Sdílet
Sdílet
TOPlist