Pomáhejte s námi

Rubrika: Pomoc

Dost možná i vy máte doma pár věcí po dětech, které už sami nevyužijete. Možná je darujete kamarádce, možná je zkusíte prodat na inzertním serveru, ale možná vám zůstanou doma a budou jen zabírat místo. Jenže vyhodit je by bylo barbarství a jiné využití vás nenapadá.

Nabízíme vám řešení, které kromě uvolněného místa přinese dobrý pocit.

Rozhodly jsme se různé odložené hračky, knížky i oblečení a další věci po dětech shromáždit a věnovat těm, kterým přijdou vhod – maminkám v nouzi. Po krátkém prodebatování v diskutárně (mrkněte na tém – Co u vás překáží, může jinde potěšit) jsme se domluvily, že napoprvé se nebudeme pouštět do rozsáhlých akcí, ale zkusíme zorganizovat malou sbírku. To, co se nám podaří nashromáždit, věnujeme brněnským azylovým domům.

Danniella se ujala zjišťování, co se kde bude hodit, takže budeme shromažďovat:

 • co nejrychleji – oblečení na zimu pro dítě ve věku 4-6 let
 • kojenecké a dětské boty
 • kojenecké i dětské oblečení
 • hračky
 • knížky

Boty a oblečení posílejte jen v dobrém stavu, hračky by měly být nerozbité, knížky neroztrhané apod. Shodly jsme se, že jeden čmáranec přes knížku nevadí, ale knížka s potrhanými nebo dokonce chybějícími listy by byla spíš pro ostudu. Stejně tak hračky – u vkládačky nebude vadit chybějící dílek, ale neměla by být rozlomená nebo prasklá, aby se při hře nemohlo dítě zranit. Zvažte, co byste ještě daly/i na hraní vlastním dětem a to, co už by vám samotným bylo proti srsti, neposílejte.

Zajištění sbírky se ochotně ujala Zava. Všechno, co budete chtít maminkám z brněnských azylových domů věnovat, posílejte tedy jí. Případně se můžete dohodnout, že si věci předáte osobně.

Kontakt na Zavu (adresa, email) můžete dostat buď přímo od ní, když jí pošlete osobní vzkaz (jen pro přihlášené – v pravém sloupci je odkaz, do pole pro jméno příjemce vyplníte Zava), nebo ode mě – napište na email info@vasedeti.cz

A ještě důležitá věc – všechno, co budete chtít poslat, odešlete nejpozději 10. února 2010, tak aby to do pátku 12.2. stihlo dojít.

Na závěr chci poděkovat Dannielle za zjišťování informací, co, kam a jak, a Zavě za obětavou nabídku věnovat společné sbírce kus obývacího pokoje a pak navíc potřebné věci doručit na místo určení. Dál děkuju těm, kteří se zapojily do přípravné fáze, a předem i těm, kteří se zapojí do samotné sbírky.

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (75 vyjádření)

 • Pingback: Pomohli jste s námi | | VašeDěti.cz ()

 • Peťka

  Zavo, super! A děkuji ti!
  Jinak se připojuji k babofce, jistě, že článek je na tobě! .-))

 • Zavo, to je super… A na tvoji otázku s článkem – určitě MUSÍŠ! 😉 Tys to celé měla na hrbu a ty jsi balíčky předávala. Kdo jiný by nám měl zprostředkovat ty okamžiky?

 • Zavo, to se krásně čte. Mám z toho velkou radost. Právě se mi od ségry vrátily malinké věcičky, tak se podívám, v úterý musím odeslat nějaký balík, tak to třeba stihnu zabalit a poslala bych to k tobě, jestli ti to nevadí, do Brna pojedu až za nějaký ten týden a tohle by asi chtěla rychle. (Myslím do Heleny na miminko.)

 • Zava

  Poslední várka vaší pomoci byla včera doručena. Balíky přebírala milá paní, snad sociální pracovnice. Radost byla na první pohled patrná. A padl slib, že někdo nakoukne sem k nám na VD a snad i písne. Sama se ptala, zda je v balíčku na nás kontakt.Teď by měla následovat část poslední – článek. Petro, musím já?

 • Lien

  Zavo, koukám, že co jsem tu nebyla, bylas akční, tak díky moc, jsem zvědavá, jestli nějaká maminka nakoukne a třeba něco připíše.

 • Zavo díky…….já mrknu na to miminko, to už bych mohla něco najít:)))

 • Zava

  Holky, děkujte všem, které ty balíčky musely nachystat, sehnat si krabici, zabalit, zavázat, sepsat podací lístky, nadepsat adresy a zanést to na poštu. Já mám tu nepříjemnější část, doručení balíčků tam, kam patří a sledovat při tom tu radost!!

  A upřímně. Dělám to pro sebe. Je to ve mě jako v koze, touha pomáhat. A nikdo moji pomoc nechce.. No, tak aspoň takto.

 • Peťka

  Zavo, díky!

 • Zavo, jsi šikula a moc hodná, že jsi se toho tak ujala a dovedla to do zdárného konce 🙂 Díky.

 • Zava

  Stihli jsme odvézt věci do Domova sv. Markéty – mají tam na vrátnici pěkného a hodného dědečka. Vyfotila jsem krabici zde ležící. Dědeček se fotit nechtěl. Škoda, docela by se sem hodil. No, doufám, že když sem náhodou nakoukne, nebude se za to pojmenování zlobit. Vrátný se mi nelíbí vůbec. A k těm věcem jsem jim nechala dopisek, tak třeba se nám někdo ozve.

  Hezčí asi bylo setkání s paní z Heleny, domu pro oběti domácího násilí. Mladá paní či slečna s pomocnou mužskou silou si přijela pro svůj díl k nám. Bohužel se nám přebírání dítka v nemocnici protáhlo, věci jí předávala dcera. Paní děkovala a ptala se, co jsme za sdružení. Byla informována, že se sice sdružujem, ale sdružení to není. Dostala též dva dopisky o VD pro maminky.

  [b]Tlumočím však velkou prosbu – mají čerstvě ubytovanou maminku s 2měsíčním miminkem a potřebují pro mimi oblečení. Pokud někdo můžete něco poslat, budou rádi.. Asi opět ke mě, předám.[/b]
  Našla jsem na netu informace o Heleně http://www.magdalenium.cz/index.php?nid=4875&lid=CZ&oid=643271

  Radost byla u obou obdarovaných slyšet i vidět. Těším se ještě na předání ve Společné cestě, kam se asi vydáme v sobotu.

  Z celé akce mám příjemný pocit, že se i dnes dovedou lidi domluvit na pomoci někomu dalšímu. A není jim líto ani času, ani věcí, které by třeba šly ještě zpeněžit, ale taky peněz za poštovné. Jste super ženský v akci!!

 • Zava

  Do OV mi přišlo schválení od Petry, tak můžu zítra věci rozvézt.

 • Zava

  Krátký úvod, proč a co na VD hledáme. úryvek z počátečního článku ke sbírce a na závěr žádost o sdělení pocitů – uvádím mailovou adresu VD a http://www.. a zvu k návštěvě stránek. Nejmenuju nikoho, jen je to podepsané Vaše děti, tak bych raději schválení. Poslala jsem to Petře do OV, tak budu doufat. Mám dojem, že v redakci je ještě někdo, ale nepodařilo se mi najít, kdo. Poslala bych návrh do OV jim.

 • Zavo jsi moc hodná, že se tak staráš, taky bych ráda viděla a slyšela reakce, ale to si můžeme jen domýšlet…….ale třeba se některá z mamin ozev sem na našee stránky, když jí přiložíš tu adresu těchto stránek:)))
  Jinak ten text se mi líbí, pokud je zachováná anonymita naše, tak není, co řešit a myslím si, že Petra nebude proti:))))
  A co jsi třeba napsala????

 • Peťka

  Zavo, pokud jsi ochotná k balíkům připsat i nějaký krátký text, je to myslím fajn.
  Snad by neměl být nikdo proti, pokud to bude všeobecný text, bez nějakých našich adres apod., pak by neměl být nikdo proti.
  Myslela jsi to tak, že chceš schválení od Petry? Tak třeba sem ještě nakoukne, ale i kdyby ne, myslím si, že by jí toto vadit nijak nemělo.
  (Jen můj názor)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist