Novinky od Tracey

Rubrika: Pomoc

tracey_perexJak jsem slíbila v emailu všem „VD adoptivním rodičům“, mám tu pro vás článek s informacemi o Tracey. Tento týden jsem poslala platbu za další trimestr jejího vzdělávání a zároveň přišel z agentury dopis s vysvědčením a fotkami. Zde si tedy vše můžete pročíst a prohlédnout…


V době, kdy Tracey psala dopis, který si můžete zde prohlédnout (kliknutím také zvětšit a přečíst v originále:-)), zřejmě ještě neměla zprávu od nás o tom, že nyní ji kromě rodiny Lenčáč podporuje ještě naše – VD rodina.

Ale už text dopisu od Tracey, přesněji tedy jeho český překlad:

Drahá Lenko,

Jak se máš? Doufám, že dobře. Jak jde život a jak se má tvoje rodina? Tady v Kenya, zvláště pak na ostrově Rusinga se máme všichni dobře.

Mojí rodině se nevede nijak špatně. Můj bráška začal chodit do školy. Už teď umí  recitovat básně v kiswahilštině i v angličtině.

Teď je v Rusinga velmi chladno, protože hodně prší. Ale protože prší, naše zvířata najdou potravu a my také seženeme nějaké jídlo.

Tady v Rusinga seženeme nejvíc ryby a zeleninu. Můžeme  sehnat ryby, protože žijeme nedaleko jezera Victoria. Ostrov Rusinga je obklopený vodou, proto se toto místo nazývá ostrov Rusinga.

Ve škole se snažím pracovat poctivě, abych prošla postupovými zkouškami.

Už máme po zkouškovém období a já se modlím k Bohu, abych zkouškami prošla do další třídy.

Děkuji ti za peníze, které jsi poslala. O Vánocích jsme za ně dostali oblečení a teplákovou soupravu. Pozdravuj ode mě své rodiče a přátele. Nesmím zapomenout na … (jméno manžela), řekni mu, že ho pozdravuji. Jsem velmi štastná a moji rodiče jsou také velmi štastní pro to, jací jste.

Ahoj Vaše Tracey Akinyi

tracey_dopis_mtracey_vysvedceni_m

Hned vedle fotky dopisu vidíte i Traceyino poslední vysvědčení, i to lze kliknutím zvětšit.

Dál ještě přepisuji informace z Humanistického centra Narovinu, přes které je Tracey „adoptovaná“:

Mezi materiály od dětí naleznete také fotku s nákupem potravin – i letos jsme na konci roku dopočítali všechny peníze, které se v průběhu roku utratily za školné a školní pomůcky, a za zbylé peníze jsme každé rodině „adoptovaného dítěte“ nakoupili jídlo (mouku, rýži, cukr, sůl, olej…) a dorovnali tak částku, kterou na adopci posíláte. Dětem i jejich rodinám udělala tato vánoční nadílka opravdu velikou radost.

tracey_jidlotracey_obleceni

Na závěr ještě přidávám vánoční přání od Tracey 🙂

tracey_prani1tracey_prani2

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (9 vyjádření)

 • Peťka

  Lenčáč, už se moc těším na dopis i fotečku!

 • Ahojky, dnes mě čekalo nádherné překvapení… přišel další dopis… vlastně dva. Od Tracey i od jejího tatínka. Mé chabé znalosti AJ stačili na to abych pochopila že je to reakce na můj poslední dopis. Už o vás ví… moc vám děkuje. Mají se dobře a hodně se rozepisuje o škole. I tatínek evidentně reaguje na můj dopis a na 2 stranách A4 se rozepisuje o situaci školství a zřejmě i možností Tracey. Hned jak mi to někdo přeloží pošlu, ať se potěšíte se mnou. Navrvh je tu náááádherná fotečka Tracey i s maminkou a malým Teddym.

  babofko díky za balíček. Vzhledem k situaci ještě počkám a do balíčku přidám rovnou i odpověď. 😉

 • babofko datum tam není, ale je to psáno zřejmě kolem vánoc… ono je to opravdu šílené s tou „poštou“… stalo se nám že nám děkovala za fotky o rok později než jsme je posílali… dopis se prostě někde toulal 🙁

 • Lenčáč, díky… Máš pravdu, uniklo mi to. Docela mě zajímá její odpověď… Jestli nezapomněla… Tys jí psala někdy v srpnu a tento dopis od Tracey je ze kdy? Nemáš tam datum? Ani pozvětšení dopisu ho nevidím… 🙁 Nevadí, zeptej se jí prosím znova…
  Jo, a před chvílí jsem se vrátila z pošty 😉 Balíček máš na cestě…

 • Babofko tak jsem to vyhledal, psala jsem jí tohle:

  Budeme moc rádi, když nám napíšeš, jestli máš zájem ve studiu pokračovat a také, jaké jsou možnosti studia v oblasti, kde žiješ. Snad ti táta poradí a pomůže s výběrem. Pokud tedy na výběr je. Nemáme vůbec představu, jaká je u vás situace. Pokud by měl tvůj táta čas, byli bychom moc rádi, kdyby nám něco o současné situaci školství v Keni napsal. Případně jaké jsou další možnosti pro dívku, jako jsi ty. Co bys vlastně chtěla dělat až dostuduješ? Už jsi nad tím přemýšlela?

 • Babofko přesně na to jsem se jí ptala v posledním dopise… je i tady někde v článcích zveřejněný. Snad nám odpoví. Pravda je, že mě se už od začátku zdá že to nejsou žádné valné výsledky, ale když jsem se na to už před lety ptala, bylo mi řečeno, že lepších výsledků děvčata většinou nedosahují, protože nemají čas ani možnosti se více učit. Musí pomáhat rodině a tak… 🙁

 • Petro, díky za novinky z Keni… Je trochu škoda, že přestože Tracey opakuje ročník, nemám pocit vynikajících školních výsledků… 🙁 Docela by mě zajímalo, jaké má Tracey vyhlídky ať už na další vzdělávání, ale také na práci, která ji bude jednou živit? Má nějakou představu, co by mohla/chtěla dělat? Kde by své vzdělání chtěla/mohla zúročit? (Lenčáčku, až budeš Tracey psát, můžeš se jí zeptat? Děkuji.)

 • JanaK

  To jo, tomu se říká rychlost, zrovna před chvílí jsem četla mailík a najednou koukám, už je tu i článek 😀
  Díky za info a fotečky, je to moc hezký.

 • bovinkabovinka

  Jééé, tedy to byla rychlost. Děkujem. Škoda jen, že fotečky Tracey jsou tak malinké. Já jsem s tím hrozná, ale prostě je nevidím:-)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist