Nadace Naše dítě upozornila na vysoké počty ohrožených dětí

Rubrika: Pomoc

Naše dítě logoNadace Naše dítě uspořádala osvětovou výstavu STOP násilí na dětech, kterou se snaží upozornit veřejnost na vysoké počty týraných a sexuálně zneužívaných či zanedbávaných dětí. Počet oznámených případů zneužití, týrání či zanedbání dítěte se za rok 2009 v ČR vyšplhal na dosud nejvyšších 4 447 případů.

Nadace Naše dítě 1206 2010_H Kynychova_A Gondíková_Z BaudysovaV rámci výstavy umístěné v OC Europark Praha Štěrboholy od 25. května do 15. června 2010 také nadace představila své projekty za uplynulých sedmnáct let, kterými pomáhá dětem v těžkých životních situacích. Za tuto dobu již přerozdělila ve prospěch ohrožených dětí přes 220 milionů korun.

Bezbranné děti bohužel často zažívají hrubé zacházení, týrání od svých rodičů, tedy svých nejbližších, ke kterým mají největší důvěru. Nesmíme před násilím na dětech zavírat oči,“ řekla ředitelka nadace Zuzana Baudyšová

V rámci osvětové výstavy uspořádala nadace zábavný program pro rodiny s dětmi.

Zúčastnily se jej také ohrožené děti, které v současné době žijí pod ochranou Fondu ohrožených dětí v jednom z pražských zařízení Klokánek. Podpořit Nadaci Naše dítě a její aktivity přišly také moderátorka Adéla Gondíková a cvičitelka Hanka Kynychová. „Práce, kterou odvádí Nadace Naše dítě pro ohrožené děti je mi velmi blízká. Také se snažím přispět a s mým sdružením Dětské domovy v pohybu s dětmi cvičíme aerobic, hip hop nebo nacvičujeme muzikál. Nadaci Naše dítě jsem podpořila moc ráda,“ řekla Hanka Kynychová

Nadace Naše dítě 12062010_Slávek Boura_Zuzana BaudyšováProgramem provázel moderátor Slávek Boura, vystoupil zpěvák David Deyl.

Velmi osobně se mě, jako trojnásobného otce, dotýká, když slyším o týrání dětí. Ti, kteří páchají taková zvěrstva na dětech, nepatří do společnosti tak, jak ji chápu já.  Děti jsou totiž to naše nejcennější, co můžeme mít,“  řekl Slávek Boura.

Podporu činnosti Nadace Naše dítě v rámci osvětové výstavy STOP násilí na dětech vyjádřily také další známé osobnosti: Radka Kocurová, Lucie Křížková, Michaela Dolinová, Monika Žídková, Martina Kociánová, Ester Janečková, Martin Kavan a další.

Více na www.nasedite.cz.

EuroparkNaše speciální poděkování patří OC Europark Štěrboholy Praha za možnost uspořádat výstavu a za dlouhodobou podporu Nadace Naše dítě.

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Jak vybrat ty pravé plenky pro novorozené miminko?

Očekávání miminka sebou nese spoustu radosti, ale také rozhodování a nákupů. Jednou z věcí, bez kterých se určitě neobejdete,

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist