Milá Sandro II.

Rubrika: Co, kde a jak na VD, Pomoc

I tentokrát těmito slovy začínal dopis pro naši keňskou holčičku, kterého se opět (jménem všech adoptivních rodičů) ochotně ujala Piškotka, za což jí patří velký dík. Ovšem to podstatné, co jsme Sandře nyní chtěli poslat, nebyla slova…

Dear Sandra,
foto

How are you? We know that these days you start attending a maternity school so we would like to wish you all the best, lots of luck, fun and joy and please accept some little gifts from your adoptive parents, in your parcel you will find some clothes, toys and a few sweets for joy.
We are looking forward to your messages, drawings and pictures. Please let us know how you are, how are things and how you like your new school!!!
We enclose a photo on which you can see one of your adoptive mothers :o) Take care and draw us a picture, please.

We think of you!!!

Love, your adoptive parents…

**********************

Pro všechny, kteří se s angličtinou nekamarádí, Piškotka nachystala i český překlad:

Milá Sandro,

jak se máš? Víme, že v tyto dny nastoupíš poprvé do školky, tak bychom ti chtěli popřát to nejlepší, hodně štěstí, zábavy a radosti a, prosím, přijmi od nás adoptivních rodičů malé dárečky – v balíčku najdeš nějaké oblečení, hračky a pár sladkostí pro radost.

Těšíme se na tvé zprávy, kresbičky a obrázky. Prosíme, dej vědět, jak se máš, jak se ti daří a jak se ti líbí v nové školce.

Přikládáme foto jedné z tvých adoptivních maminek. Opatruj se a nakresli nám prosím obrázek.

Myslíme na tebe!!!

S láskou, tví adoptivní rodiče…

**********************

A co vše Sandra v balíčku najde? Pokusila jsem se tu hromadu věcí vměstnat na jednu fotografii, ale pro jistotu přikládám i jmenný seznam všech dárečků:

dívčí šaty, žluté tričko, kšiltovku, sponky do vlasů, zelený korálkový náramek, směs náramků a korálků na krk, stříbrný řetízek s modrým přívěskem (motýlek s kytičkou), polštářek s koníky, dřevěnou skládačku, dětský nábyteček, maňáska na ruku (kuře), modelínu, leporelo Krtek – Narozeniny, pexeso, růžový školní penál včetně vybavení (pastelky, fixy, pravítko, guma, apod.), 6x zápisník (Krteček, Teddy, Špiónky, Witch), zápisník Witch se zamykáním, záložku, měnící pravítko, mini pastelky s ořezávátkem, propisku, samolepky Medvídek Pú, 4x omalovánky, 2x přívěsek na klíče (kravička, sněhulák), plyšáček – kravička, bonbóny lipo – ovocné čočky a 2x Ferda Mravenec.

foto

Velmi ráda bych na tomto místě poděkovala těm, které poslání balíčku iniciovaly a také všechny uvedené dárečky pro Sandru nakoupily. Jmenovitě bovinkabovinka, Ivča a Domča, Kasparek, zebra a kapičkou i moje maličkost. Z našeho společného VD účtu bylo uhrazeno „jen“ poštovné, které činí nemalých 795,- Kč. Vzhledem k tomu, že by k této částce mělo přibýt ještě clo, dá se s nadsázkou říct, že hodnota obsahu balíčku se rovná částce vynaložené na jeho zaslání. 🙂 Na druhou stranu – Sandřina radost a překvapení za to určitě stojí!

Bovinkabovinka byla také jediná, která projevila zájem zaslat Sandře svoji fotografii, takže i z její fotky (i s Phoebe!) se může Sandra těšit. Věřím, že každý další dopis nebo balíček bude obsahovat vždy alespoň jednu fotografii dalšího z nás, adoptivních rodičů.

***********************************************************************

foto
A protože se náš tým adoptivních rodičů rozrostl o další 4 přispěvatele, nemůžu než opět vyjmenovat a poděkovat všem za finanční příspěvky, které stále přicházejí. Vždyť jen za období letních prázdnin přišlo na účet krásných 4800,- Kč. V současnosti je rodiči Sandry, Thierna a Tracey těchto 61 tváří:

aannyy, alice, Arabart, Ájík, babofka, babrdlina, baja, bovinkabovinka, Bramborka, ctiradka, danasi, Dani, Danniella, Džejn, erča, Evakub, frančice, halina, Horempádem, Ivča a Domča, JanaK, Jarmuschka, Jovanka, Julie75, Kasparek, Katie, kekunka, kuře, Láďa, Leenca, Lenčáč, Lenia, léčifka, lékárna, Lien, lnori, Lussy, MANKAš, Martaska, Matilda, Mischela, nuninka, ovečka, Padmé, Pavluška, Petra, PetraH, Peťka, Piškotka, Radůzka, Sonča, Stará vojna, sylver, Verča, Verju, veron, vicikovka, Virenka, Zava, zebra, Zuu.

A tady je ta nejkrásnější odměna pro nás všechny – rozzářené Sandřiny oči a úsměv z července 2009:
fotofoto

Všech 7 nejaktuálnějších fotografií si můžete prohlédnout ZDE (ve spodní části stránky).

Napsal/a: babofka

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (40 vyjádření)

 • Virenka

  Hm. Tak trochu jsem to čekala. Máme tudíž naději, že balíček dorazí v souladu s našimi křesťanskými vánocemi :-)) Do nich to snad stihne… Musíme držet palečky 🙂

 • Peťka

  Babofko, panečku! To bych nečekala, taková doba!

 • Virenko, Peťko, i ostatní… Dnes jsem byla na info schůzce v HH a ptala jsem se i na balíčky do Keni. Pominu-li, že jsem tentokrát dostala o zásadách zasílání balíčků zcela jiné info, než od naší koordinátorky, dozvěděla jsem se, že doba doručení je různá, ale může to trvat i půl roku. Keňský koordinátor každé 2 měsíce reportuje do ČR, které balíčky kterým dětem předal, HH pak informuje nás. Takže zpětná kontrola je prý vždy, když balíček je doručen na správné místo. Budeme tedy dál čekat a doufat, že ať putuje balíček kudy chce a jak dlouho chce, doputuje snad někdy na své místo určení…

 • Peťka

  Virenko, máš pravdu, také tam záznam o balíčku nevidím.
  Je taky možné, že se jedná o zemi, kde sledování zásilek není možné. Česká pošta předala do země xy a dál už není možné zásilku sledovat. 🙁

 • Virenka

  Holky, víte někdo, jestli bylíček opravdu dorazil na místo a kdy? Dostala jsem se poprvé k pokusu vidět balíček v evidenci české pošty (jsem ostuda), ale tam už samozřejmě není. Na druhou stranu, žádné info o požadovaném clu Keňou tu snad nebylo, nebo jsem to přehlídla?

 • Kasparek

  ahojky, tak mám takový pocit, že když budeme chtít poslat něco dětem k vánocům tak snad už ted s rychlostí pošty. Nebo možná maji svátky úplně jindy. papapa

 • Peťka

  Tak hlavně, aby balíček opravdu dorazil. 🙂

 • Peťko, taky jsem koukala na stránky ČP, ale pořád tam visí jako poslední info: Zásilka odeslána poštou 22000 – Praha 120 dne 03.09.2009 do země určení (Keňa). Tak se datum dozvíme nejspíš až od Petry, až se ozvou humanisti a budou chtít zaplatit clo.

 • Peťka

  Tak jsem hádala, že balíček dorazí 19.9. a zatím nic, co?

 • JanaK

  Také všechny zdravím!
  Musím se přiznat, že kolem mne se všude válejí mokré kapesníky, zkrátka si nemůžu pomoct, ty slzičky pořád a pořád tečou, ale je to nádhera, ještě doteď tomu nemůžu uvěřit – POVEDLO SE TO!! A jen díky Vám všem!
  Děkuji obětavcům, balíček je super a jako všichni zde bych Sandru chtěla vidět při jeho rozbalení 😀

  Jsem pro poslat něco i Thiernovi, jenže co, už je přeci jen větší. Tak nápady sem a jdem na to, že?!

 • Holky, jste úžasné!
  Sandra je krásná, těším se, co napíše 🙂
  Po mateřské posílám na účet další penízky na školné.

 • lékárna

  Děvčata děkuji, že jste takové aktivní a i mě jste pomohly splnit sen.Sama bych si na adopci netroufla,jsem již v důchodu,ale takto ráda přispěji.Sandra je moc milá holčička.Často se na „moje vnoučatka“ dívám.Jsem ráda,že přibyli další „rodiče“,penízky se hodí.

 • Peťka

  Babofko, to je fakt, vůbec mi nedošlo, že pracuje jako recepční. Takže je do budoucna možné, že by za Sandru napsala její maminka. 🙂
  Nevymyslela bych asi žádný „název“. Vím, že sponzor by znělo hloupě. Možná kamarádi, přátelé apod. Ale o nic nejde, nechme to být.

 • Peťko, předpokládám, že její maminka gramotná asi bude, podle Sandřina profilu pracuje jako recepční. Tak doufám, že by dopis Sandře mohla přečíst. A nebo koordinátor, který by balíček Sandře měl doručit…
  A Peťko, jaký název bys pro nás vymyslela? Třeba „sponzor“? 🙂

 • Peťka

  Babofko, docela by mě zajímalo, jak to funguje po obdržení balíčku. Dítě dostane dopis a nejspíš koordinátorka ten dopis přečte? Nemáš zprávy, zda Sandry maminka je gramotná?

  Jinak já osobně musím napsat, i když to je asi blbé. Stále mi trošku vadí to oslovení adoptivní rodiče/adoptivní maminka.
  Nevím, jak dalece to je Sandra schopná pobrat. Ona má svou maminku a ostatní jí asi netrápí, takže to je vlastně jedno.
  Určitě jí její rodina vysvětluje, proč jde do školky, od koho má dárečky atd.

  U Thierna to je už něco jiného a na jeho dopis se fakt moc těším!

 • Matilda

  Holky, já slzím. Děkuji vám všem za to, že se tak angažujete a úsměv Sandry patří hlavně vám, až potom nám ostatním, které „pouze“ přispějeme na účet a všechnu ostatní tíhu organizování necháváme na vás. Je to nádherná holčička a věřím, že bude mít z balíčku radost neskutečnou. Jsem na vás pyšná. A mám radost, že už organizujete balíček i pro Thierna. Jste prostě úžasné!

  Až dojde mateřská, chystám další příkaz k úhradě, to je jediné, co při tom zmatku a tolika dětech zvládnu.

 • Ahojky,to je hezký pocit,co..Je to trošku na slzičky.Sandra je ůžasná,moc jí to na fotkách sluší.Určitě jí uděláme radost.Až se budou vybírat další dárečky,dejte mi vědět.Třeba se mohlo Sandře napsat,že může napsat,co by potřebovala,chtěla,co by se jí hodilo.Nebo je to blbý,nevím…
  Babofko,jsi skvělá,žes to dotáhla do konce…

 • bovinkabovinka
  bovinkabovinka

  Taky myslím, že je to dobrý nápad.

 • Piškotka

  Tak šup na to holky, složte text a já už se třepu na překlad „Lettre en français!“ :o)

 • Peťka

  Já jsem pro. Přijde mi to jako dobrý nápad, pokud by nám Thierno pak mohl po koordinátorce zaslat odpověď, bylo by to fajn!

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist