KONTO NAŠE DÍTĚ – Složme se na pomoc ohroženým dětem

Rubrika: Pomoc

Nadace Naše dítě přichází s celorepublikovou kampaní, jejímž prostřednictvím se snaží zapojit širokou veřejnost do přímé a pravidelné pomoci handicapovaným, týraným, zneužívaným či opuštěným dětem. Vzhledem k úbytku sponzorů například vlivem finanční krize a také změnou loterijního zákona v ČR se neziskové organizace dostávají do komplikované situace v oblasti získávání sponzorských příspěvků.

Nadace Naše dítě se proto obrací na veřejnost s prosbou o společnou podporu vedoucí ke zlepšení životních podmínek dětí, které se nacházejí v těžkých situacích. Odstartovala proto projekt transparentního účtu s názvem KONTO NAŠE DÍTĚ. Společným cílem je složit se na podporu ohroženým dětem a získat laskavé dárce finančních prostředků i v malých, ale pravidelných příspěvcích, například 50 Kč měsíčně.

KONTO NAŠE DÍTĚ: 123 131 123 /0600

„Dlouhodobě již řešíme individuální žádosti rodin s handicapovanými dětmi, pomáháme týraným a zneužívaným dětem. Finanční náročnost pomoci těmto skupinám ohrožených dětí je stále vyšší, individuální žádosti přicházejí do nadace stále častěji, jedná se o desítky žádostí měsíčně,“ vysvětluje ředitelka nadace Zuzana Baudyšová a dodává: „Snažíme se vyhovět a například v minulém roce jsme finančně přispěli v téměř sedmdesáti případech, kdy pro handicapované děti bylo potřeba financovat rehabilitační pomůcky, děti ze sociálně slabých rodin potřebovaly úhradu základních životních potřeb, ale také příspěvky na vzdělávání a osobní rozvoj. Situace je však s úbytkem sponzorů stále náročnější a proto se obracíme na širokou veřejnost, která společně s námi může i malým příspěvkem, který však bude pravidelný, hodně pomoci dětem v krizi,“ říká Zuzana Baudyšová, která již devatenáctým rokem stojí v čele Nadace Naše dítě.

Nadace Naše dítě nejčastěji poskytuje finanční prostředky v rámci individuálních žádostí na zakoupení například zdravotnických pomůcek, rehabilitačních kočárků, tzv. motomedů k procvičování svalstva handicapovaných dětí, kochleárních implantátů pro neslyšící děti a mnohé další. 100% dárcovského finančního příspěvku prostřednictvím KONTA NAŠE DÍTĚ půjde na přímou pomoc dětem, tzn. z každé 1 Kč od dárce jde 1 Kč dětem. Jelikož účet KONTA NAŠE DÍTĚ je transparentní, dárce si může snadno zkontrolovat, že jeho peněžní příspěvek byl připsán a zároveň se dozví, co Nadace Naše dítě z účtu hradí, kde výtěžek pomáhá konkrétním dětem.

Cílem naší nové kampaně KONTO NAŠE DÍTĚ je do jednoho roku získat minimálně pět tisíc pravidelných přispěvatelů, kteří budou na transparentní účet na pomoc ohroženým dětem přispívat částkou 50 Kč měsíčně, což ročně představuje 3 miliony Kč ve prospěch dětí v krizi. Snažíme se tak získat prostředky, díky kterým budeme moci zachovat a snad i zvýšit dosavadní počty ročně kladně vyřízených individuálních žádostí,“ upřesňuje Zuzana Baudyšová.

Slavnostního zahájení kampaně Složme se na pomoc ohroženým dětem a představení KONTA NAŠE DÍTĚ se osobně zúčastnily také známé maminky moderátorka Světlana Witowská (Zárubová), herečky Sabina Laurinová a Michaela Dolinová.

Připomeňme, že nadace je neziskovou organizací, která ze zákona nesmí přijímat žádné státní finanční prostředky, a proto je zcela závislá na sponzorství firemním a darech od veřejnosti. „Děkujeme všem laskavým dárcům, kteří se přidají k Nadaci Naše dítě zadáním trvalého příkazu ze svého účtu ve prospěch ohrožených dětí. I malý, ale pravidelný finanční příspěvek dokáže pomoci mnoha dětem, které naši společnou pomoc potřebují. Děkujeme Vám,“ říká Zuzana Baudyšová.

Nadace Naše dítě pomáhá dětem v těžkých životních situacích od roku 1993 pod vedením Zuzany Baudyšové. Dlouhodobě se díky přínosu své činnosti v oblasti ochrany dětských práv a zdraví dětí objevuje Nadace Naše dítě v žebříčku oblíbených českých firem Czech TOP 100.

Podrobnosti o kampani a KONTU NAŠE DÍTĚ naleznete na www.nasedite.cz.

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist