KONTAKT PRO POMOC – Kóma (Na vlastní oči)

Rubrika: Pomoc

Podařilo se mi sehnat kontakt na paní Moniku Němcovou – maminku chlapečka v komatu (popisuji v článku Mateřství a zodpovědnost druhých – rubrika Bezpečí)…


tel. 723049980 nebo 775149980 a adresa:
Cizkrajov 81, 378 81 Slavonice

Mamince jsem zavolala a ta mi dala i číslo Filípkova konta: 196205170/0300.
Všem předem moc děkuje za pomoc.

Můžete-li, pojďte – pomůžeme! Může to potkat kohokoliv z nás.
Díky.
Mamia

Napsal/a: Mamia

Toto taky stojí za přečtení!

Oslaďte si život s přírodními sladidly

Každý, kdo se alespoň trochu zajímá o svoje zdraví a záleží mu na tom, co jí, už určitě na

Čtu dál →

Tipy na dárek pro děti i maminky

Čas Vánoc se blíží přímo mílovými kroky a vy si možná začínáte lámat hlavu nad tím, co nadělit novopečené

Čtu dál →

Jak si udržet dobrou náladu v předvánočním shonu

Vánoce jsou za rohem, z televize, novin, rádia i obchodů se na nás valí zprávy o tom, že bychom se

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (24 vyjádření)

 • Věřím, že i postižené dítě je dar.Potřebuje ale silné a trpělivé rodiče a vychovatele.Slyšela jsem o spoustě případů, kdy takový človíček rodinu a své okolí velice obohatil-vyrostli vedle něj v „kvalitnější“ lidi.

 • Anonymní

  Ahoj Láďo,
  především by si měli lékaři uvědomit, koho vlastně zachraňují. Pokud vědí (a vědí určitě), že ten člověk bude mít postižení, při kterém bude odkázaný na svět kolem a ani to nebude vnímat, tak by si asi zachranu měli rozmyslet. Není to jen můj názor, podobný měl např. papež Pavel VI, který říkal, že život není živoření. Petra

 • Ahoj Kristýno, obdivuju Tvou rodinu a souhlasím, že kdo to neprožil, neví a nepochopí.

 • kristýna

  Nechtěla jsem vypadat jako nějakej necita, nebo že si nevážím takovýchto lidí, který potkal takový osud. Samozřejmě , že lidé , kteří mají zdravé děti, na to koukají jinak, já mám také dvě zdravé děti, ale zase na druhou stranu nemůže nikdo tvrdit, že to beru jinak. Já mám mentálně postiženou sestru, má Dawnův syndrom, je jí 17, a od malička vyrůstala s námi, mamka dělala na směny, a já se o ní starala. A tak vám můžu říct, že vím jaké to je se o takové dítě starat, a řeknu vám, že kdybych já věděla předem, že mé dítě se narodí takhle postižené, tak bych si hodně dlouho rozmýšlela jestli si ho nechat nebo ne. A není to z toho důvodu, že bych se o něj nechtěla starat, ale kvůli ostatním lidem, protože vím, jak se jí všichni smály, když jsme někam spolu šli, a jí to bylo strašně líto, a tyhle děti potom hrozně trpí. A ona mě vždycky říkala, že by tady nějraději nebyla, než aby se jí takhle všichni posmívali a nadávali. Tak jak si myslíte, že potom bylo mě, nebo mojí mamce?? To si pak člověk říká, že kdyby se nenarodila, tak by tolik netrpěla. Ale to je můj názor, a můj příběh, a ostatní si můžou myslet co chtějí. Ale kdo tohle neprožil, tak neví, co to je, a jaký to je.

 • Anonymní

  Hezký den,
  náhodou jsem si přečetla příspěvek maminky, které odebrali holčičku po otřesu mozku z nemocnice do koj.ústavu. Ráda bych ji pomohla radou. Pokud máte zájem ozvěte se na email: Lilka.S@seznam.cz
  Stalo se mi v životě něco podobného, ne vlastní vinou. Snad má rada pomůže. Pomohla mi organizace pro ochranu dítěte, státní orgány jsou naprosto neschopné a cesty zdlouhavé. Snažte se o vydání propouštěcí zprávy z nemocnice, jako matka na ni máte právo! Držím palce.

 • Já si myslím, že i s postiženým dítětem můžet člověk prožít krásný život. Obdivuji všechny, kteří takovou situaci zvládají a přeji jin hodně energie a dobrých lidí kolem sebe.
  Jinak by mě zajímalo, co chtějí dělat s postiženým dítětem ti, kteří tvrdí, že je lepší, aby se netrápilo. Chcete to dítě zabít, nechat umřít, nebo je píšete o tom, co by bylo kdyby…?

 • Anonymní

  Člověk, který není v té těžké situaci to posuzuje spíš rozumem než srdcem. Nedávno jsem četla rozhovor s jedním naším předním onkologem, jméno si bohužel nepamatuji, a ten řekl jednu úžasnou, i když krutou větu: Měli bychom si uvědomit, že jsme smrtelní. Článek byl o umírání, o boji s nemocí a o chvíli, kdy je lepší nechat vše na přírodě. Myslím, že má pravdu. Ta maminka sice bude mít své dítě u sebe, ale co to je za život? Pro všechny kolem. Věra

 • Ano Mamio, máš pravdu. Když má člověk zdravé dítě (a já mám 3), kouká na všechno jinak. A také se říká, že naděje umírá poslední. Teď bych potřebovala použít spojku vylučující a tím vlastně má slova popřít. Je to těžké téma, rozhodně se o něm nedá takto diskutovat.

 • I názor Leousi(e?)je názor, který jsem mnohokrát sdílela, když jsem se setkala s podobnými lidskými osudy, především dospělých lidí. Myslím však, že v každé z nás matek dřímá vždycky aspoň ta maličká kapka naděje, že bude líp. Určitě bychom zkusily každou šanci. I přesto, že nám třeba přehled, informace, vzdělání a nevím co ještě, může stále bít do hlavy, že by to bylo vysvobození pro rodinu a hlavně pro dítě, nevím, zda bych chtěla, aby tu raději nebylo vůbec. Dnes, když má člověk dítě zdravé, dívá se na celou věc ze zcela jiného úhlu. Dokud se ho to netýká…
  Mamince Filípka jsem napsala dopis a dostala jsem od ní v pátek odpověď. Chtěla jsem vám ji ukázat na srazu v ZOO. Nechci ji zveřejňovat celou, ale určitě to je pro ni a celou rodinu velmi těžké. To nejdůležitější z jejího dopisu je to, že začali s Filípkem jezdit na léčbu novou metodou, která je v zahraničí již běžná a u nás se zatím zkouší. Zkoušejí tedy všechno pro jeho zlepšení. Děkuje za pomoc, kterou chlapečkovi lidé poskytují a tak jenom doufejme, že i ta naše finanční injekce od Vás všech z Vašich dětí Filípkovi pomůže.

 • kristýna

  ahoj leous, nikdo tě určitě za tvůj názor kamenovat nebudel, myslím, že na tom taky něco je, kdyby se něco takového stalo mému dítěti, taky nevím, jak bych reagovala, ale určitě bych nechtěla, aby trpělo. Pokud bych věděla, že to má napořád, a že strašně trpí, asi bych se rozmýšlela, jestli to raději neukončit. Ale člověk nikdy neví, to může říkat te´d, ale kdyby to přišlo, tak to může být jinak. Je to těžký nad tím uvažovat, když jste to sami neprožili.

 • Nejsem nelida, ale je to pro toho chlapečka to nejlepší? Myslím tím udržování. Je to život? Nebo spíš přežívání? Nechtěli byste vy sami pro své dítě raději klid v nebíčku než peklo na zemi? Hlavně mě nekamenujte, děkuji.

 • Petra Vymětalová

  Právě se mi podařilo vlastně náhodou najít další kontakt – Filípek má své internetové stránky na adrese http://the.cz/filipek/kontakt.html (stačí prokliknout).

  Lovce senzací bych ale chtěla upozornit, že tam nic pro ně není. Najdete tam kontaktní informace, které už napsala mamia do článku.
  Pro ty, kteří by rodiče rádi podpořili alespoň psychicky, je tam odkaz na návštěvní knihu, do které jim můžete svá povzbudivá slova napsat, resp. nabídnout i další pomoc.

 • Anonymní

  ZDRAVÍM VŠECHNY MÁM PROBLÉM SE KTERÝM SI NEVÍM RADY.MÁM PŮL ROČNÍ DCERKU KTERÁ UTRPĚLA OTŘESK MOZKU A KDYŽ JSEM JÍ NECHALA V NEMOCNICI TAK MI PO OSMI A PŮL HODINĚ TELEFONOVALI,ŽE DCERU PŘEVÁŽEJÍ ŽE V JINÉ NEMOCNICI BUDE MÍT LEPŠÍ PÉČI.PO PŘÍJEZDU DO NEM.JSEM UTRPĚLA ŠOK KDYŽ MI TAM BYLO SDĚLENO,ŽE DCERA MÁ LEBKU NA PADRT A ŽE MÁ 2% NA PŘEŽITÍ.TED UŽ JE DCERKA V POŘÁDKU JENŽE MI JÍ ODEBRALI DO KOJ. ŮSTAVU S TÍM NEŽ SITUACE NEVYŘEŠÍ.NIKDO ALE NEVRÁTÍ MĚ ANI MÉ DCEŘI S MANŽELEM ČAS ,KTERÝ MUSÍ MOJE HOLČIČKA STRÁVIT V ŮSTAVĚ.PROSÍM PORADTE

 • Určitě nás bude hodně a je to pro dobrou věc!

 • Anonymní

  Je vidět, že je tu dost lidí s dobrý srdcem a chtějí pomoct. Taky se přidávám, a doufám, že nás bude co nejvíc!
  Kristýna

 • Petra Vymětalová

  Mamio,

  taky bych Ti chtěla poděkovat za to, že ses do toho pátrání opravdu pustila. Tak nějak mi připadá, že teď teprve ty stránky začínají dostávat nějaký smysl.

  Díky,
  Petra

 • Díky za ohlasy. Paní Němcová byla moc šťastná, že jí chceme pomoci a přiznám se, že jsem to moc neprobírala, protože se mi najednou v krku něco sevřelo a pomalu jsem ze sebe nevydala rozumnou větu a nechtěla jsem, aby to poznala, tak jsem rychle poděkovala, popřála jí hodně síly a skončila hovor. Jen by bylo lepší poslat peníze na ten Filípkův účet – bydlí na malé vesnici a znáte lidi, umí být i protivní a nepřející. mamia

 • Mamio,jsi moc hodná,že jsi se do toho tak obula a sehnala na ně nějaký kontakt!Co ti paní Němcová říkala,když jsi jí zavolala?Jakou pomoc by ocenili nejvíce?Jejich smutný příběh otřásl asi každým,takže si myslím,že bude chtít spousta lidí pomoci.

 • Anonymní

  Super!
  Andrea

 • Martina 2

  Díky za zveřejnění, doufám, že se nás přidá co nejvíce.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist