Koncert lidí dobré vůle na Velehradě – sbírka

Rubrika: Pomoc

Nevím kolik z Vás se včera koukalo na pořad Koncert lidí dobré vůle na Velehradě. Každoročně se zde sejde spousta mladých, ale i starších lidí. Den, kdy jsou si opět na chvíli lidé bližší a hlavně solidárnější k ostatním…

Běhěm akce vystupovalo mnoho známých osobností, zaznělo mnoho hezkých písniček, krásných a povzbuzujících slov a přispělo k dobrému pocitu na naší dušičce. Byla vyhlášena sbírka na hospic na Svatém Kopečku v Olomouci. Bylo vybráno kolem milionu korun. Jen mi je hrozně líto, že peníze jdou pouze na jeden hospic. Vždyť po celé republice je spousta takových organizací, které se starají o nemocné a postižené lidi, a potřebujou peníze taky. Proto není spravedlivé, aby tak velkou částku dostal jen jeden. A to ještě když se podívám, že si peníze nechávají i telefonní společnosti, tak je to ostuda. Přeci když se dělá nějaká sbírka, tak by měli jít všechny peníze na potřebnou věc, a ne aby z toho měl užitek ještě někdo jiný. Já jsem tento rok neposlala žádnou sms, jelikož jsem se zařekla, že to už dělat nebudu. Zklamali mě totiž organizace, které vyhlašují takové sbírky. Ještě teď mám v mysli případ malé Nikolky Drgové, která měla postižené játra. Celý národ tehdy vybíral peníze a posílal na účet pro Nikolku, aby ji mohli operovat. Nakonec peníze za operaci zaplatila pojišťovna a peníze, které byli určené pro Nikolku se prostě rozprášili kdoví kde. Možná někomu křivdím, ale pokud to jednou posílám někomu,tak by si ty peníze měl nechat on, a ne o tom někdo rozhodovat cizí a použít je pak na něco úplně jiného.
Je to můj názor, a proto se ptám, jaké máte Vy zkušenosti s podobnými akcemi a sbírkami, a co si o tom myslíte.??

Napsal/a: pipi

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Koncert jsem mohla sledovat jen jedním okem,ale i přesto mě udělal radost a zpříjemnil celý večer.
    Je dobře, když nemyslíme jen na sebe,a i díky těmto charitativním pořadům si můžem uvědomit, že naše velké problémy a trápení jsou proti jiným nicotné problémky.A že vlastně můžeme být šťastní, že máme zdraví,domov,rodinu,střechu nad hlavou…To, že pošlu smskou nějakou minimální částku je to nejrychlejší co můžu udělat,nemusím na poštu,vyplňovat složenky,stát fronty….proto jsem za tento výmysl dárcovských sms ráda.
    Že se vybírá na jednu konkrétní organizaci mě netrápí, beru to tak, že z „většího balíku“ toho pořídí víc a příště se bude pomáhat jiné dobré věci.
    To, že si část peněz nechávají telefonní operátoři je nehoráznost!!!

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist