Koncert lidí dobré vůle na Velehradě – sbírka

Rubrika: Pomoc

Nevím kolik z Vás se včera koukalo na pořad Koncert lidí dobré vůle na Velehradě. Každoročně se zde sejde spousta mladých, ale i starších lidí. Den, kdy jsou si opět na chvíli lidé bližší a hlavně solidárnější k ostatním…

Běhěm akce vystupovalo mnoho známých osobností, zaznělo mnoho hezkých písniček, krásných a povzbuzujících slov a přispělo k dobrému pocitu na naší dušičce. Byla vyhlášena sbírka na hospic na Svatém Kopečku v Olomouci. Bylo vybráno kolem milionu korun. Jen mi je hrozně líto, že peníze jdou pouze na jeden hospic. Vždyť po celé republice je spousta takových organizací, které se starají o nemocné a postižené lidi, a potřebujou peníze taky. Proto není spravedlivé, aby tak velkou částku dostal jen jeden. A to ještě když se podívám, že si peníze nechávají i telefonní společnosti, tak je to ostuda. Přeci když se dělá nějaká sbírka, tak by měli jít všechny peníze na potřebnou věc, a ne aby z toho měl užitek ještě někdo jiný. Já jsem tento rok neposlala žádnou sms, jelikož jsem se zařekla, že to už dělat nebudu. Zklamali mě totiž organizace, které vyhlašují takové sbírky. Ještě teď mám v mysli případ malé Nikolky Drgové, která měla postižené játra. Celý národ tehdy vybíral peníze a posílal na účet pro Nikolku, aby ji mohli operovat. Nakonec peníze za operaci zaplatila pojišťovna a peníze, které byli určené pro Nikolku se prostě rozprášili kdoví kde. Možná někomu křivdím, ale pokud to jednou posílám někomu,tak by si ty peníze měl nechat on, a ne o tom někdo rozhodovat cizí a použít je pak na něco úplně jiného.
Je to můj názor, a proto se ptám, jaké máte Vy zkušenosti s podobnými akcemi a sbírkami, a co si o tom myslíte.??

Napsal/a: pipi

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Koncert jsem mohla sledovat jen jedním okem,ale i přesto mě udělal radost a zpříjemnil celý večer.
    Je dobře, když nemyslíme jen na sebe,a i díky těmto charitativním pořadům si můžem uvědomit, že naše velké problémy a trápení jsou proti jiným nicotné problémky.A že vlastně můžeme být šťastní, že máme zdraví,domov,rodinu,střechu nad hlavou…To, že pošlu smskou nějakou minimální částku je to nejrychlejší co můžu udělat,nemusím na poštu,vyplňovat složenky,stát fronty….proto jsem za tento výmysl dárcovských sms ráda.
    Že se vybírá na jednu konkrétní organizaci mě netrápí, beru to tak, že z „většího balíku“ toho pořídí víc a příště se bude pomáhat jiné dobré věci.
    To, že si část peněz nechávají telefonní operátoři je nehoráznost!!!

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist