„Jako zázrakem“ – benefiční akce občanského sdružení Asistence

Rubrika: Pomoc

Jako zázrakem se dala dohromady spousta lidí, kteří chtějí ukázat, co obnáší žít s postižením.
Pestré benefiční odpoledne 20.dubna od 12 do 21 hodin na Vyšehradě připravilo občanské sdružení Asistence ve spolupráci s hercem a režisérem Alexandrem Minajevem a bude jím provázet Jan Potměšil a Ester Kočičková.

Cílem akce je rozvíjet veřejné povědomí o tom, s čím se potýkají lidé s tělesným a kombinovaným postižením a jak jim nejlépe pomoci ke spokojenému a důstojnému životu.

Účast přislíbili: Radovan Lukavský, dětské studio Švandova divadla, Teatro truhla – loutkové divadlo, Petra Špindlerová a Kateřina Pindejová, které vystoupí v úryvku ze hry Divertisiment, mimové Miřenka Čechová a Radim Vizváry, tanečnice Dora Hoštová a Dagmar Chaloupková z Duncan centre, Petr Vondráček, Lucie Chlumská, Erika Deutschová, Petra Beoková, Peter Veslár, Michaela Fojtová, Valja Šuklina, Jiří Hodina a skupiny Sly rabbits, Chocolate Jesus a Jan Teplý se skupinou Chichotaj.

Divadelní a hudební program, který proběhne na prostranství mezi kapitulním chrámem a Starým purkrabstvím, bude doplněn besedou s klienty Asistence o.s., kterými jsou v současné době především studenti a absolventi škol Jedličkova ústavu, výtvarnou dílnou Hard Decore, výstavou fotografií a obrázků, občerstvením, které zajistí ethnocatering občanského sdružení Berkat, čajovničkou. Návštěvníci se budou moci zúčastnit několika soutěží. Vstupné je dobrovolné.

„Cílem také je, aby se dostalo do povědomí veřejnosti naše sdružení – tím by pro nás mohlo být v budoucnu jednodušší získávat asistenty a dobrovolníky pro naše klienty, zaměstnavatele, kteří by naše klienty zaměstnali, a taky případné dárce a sponzory.
Navíc předpokládáme, že se na akci naši potencionální klienti dozvědí o službách, které nabízíme a které jsou určeny komukoliv s tělesným a kombinovaným postižením z Prahy – jedná se o osobní asistenci, pomoc při shánění práce a tak podobně,“ říká Markéta Francová, která má pořádání akce v Asistenci na starost.

A proč má tato akce název „Jako zázrakem“? „Zázrakem se dali dohromady všichni, kteří se této akce budou účastnit. A jako zázrak se dá vnímat každá všední věc, okamžik, událost – v tomto ohledu jsme se nechali inspirovat názvem i obsahem básně J. Préverta,“ dodává.

Akci provází veřejná sbírka, v rámci které lze přispívat na účet 197 257 116/0300.

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Jak vybrat postel do dětského pokoje?

Výběr postele je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí při zařizování dětského pokoje. Pokud má dítě ničím nerušený a kvalitní spánek,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Takovéto sbírky perferuju a často na ně přispívám-takových akcí by mělo být víc.Přitom člověk má otevřené srdce i když o tom neví.Dětí co potřebují pomoc je velká zpousta,ale někteří lidé jsou k nim lhostejní.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist