Češi udrželi v regionu prvenství a vybrali nejvíce

Rubrika: Pomoc

Holcicka lowVe druhém ročníku kampaně Pampers UNICEF „1 balení = 1 vakcína“, který v České republice probíhal od 1. března do 30. června, se podařilo získat prostředky na 749.557 vakcín.  Z každého balení označeného* výrobku Pampers UNICEF bylo předáno 0,07 USD organizaci UNICEF, která příspěvky využije v boji proti novorozeneckému a mateřskému tetanu v zemích třetího světa.

Ve srovnání s prvním ročníkem byla letošní kampaň dokonce ještě úspěšnější. Za srovnatelné období bylo letos vybráno o téměř dvě stě tisíc vakcín více.

„Po úspěchu první etapy kampaně „1 balení = 1 vakcína“ jsme samozřejmě doufali v dobré výsledky následujícího ročníku. Finální počet vakcín nás velmi příjemně překvapil a potěšil zároveň. Jsme rádi, že společné kampani Pampers UNICEF se v České republice daří, protože jde o iniciativu, která má rozhodně smysl,“ říká Ivan Krejčí, manažer pro externí vztahy ze společnosti Procter & Gamble.

Celkově bylo v regionu střední, východní a jižní Evropy, který zahrnuje kromě České republiky také Chorvatsko, Maďarsko, Slovensko a Slovinsko, získáno 2 075 169 vakcín.

„Češi se do kampaně zapojili opět o něco aktivněji. Podařilo se nám tak udržet prvenství v počtu vybraných vakcín. Na druhém místě skončili Maďaři, dále pak Chorvati, Slováci a Slovinci. Na výsledcích je tak vidět, že českým maminkám nejsou životy dětí lhostejné a o svou péči a lásku jsou schopné se podělit,“ dodává Ivan Krejčí.

Přehled vybraných vakcín v jednotlivých zemích regionu střední, východní a jižní Evropy:

CELKEM

ČR

SLOVENSKO

MAĎARSKO

CHORVATSKO

SLOVINSKO

REGION CELKEM

2009

572 300

254 392

506 985

281 428

127 885

1 742 990

2010

749 557

287 142

583 371

323 314

131 785

2 075 169

Projekt „1 balení = 1 vakcína“ podpořily herečka Alice Bendová a zpěvačka Bára Basiková, které společně promlouvaly k maminkám se žádostí o pomoc a podporu společné kampaně.

Patronka projektu Alice Bendova„Jsem moc ráda, že se kampaň „1 balení = 1 vakcína“ setkává v Čechách s takovým úspěchem. Pomoc našim nejmenším je vždy na místě, proto pro mě bylo potěšením být patronkou tak smysluplného projektu. Všem maminkám, které se do kampaně zapojily, moc děkuji,“ říká Alice Bendová.

Letošní ročník kampaně Pampers UNICEF byl završen předáním finančního daru ve výši 500.000 Kč Fakultní nemocnici Motol. Úctyhodnou částku na pořízení speciálního inkubátoru věnovala Jednotce intenzivní péče novorozeneckého oddělení FN Motol společně značka Pampers a partner kampaně Pampers UNICEF  společnost AHOLD, která v ČR provozuje supermarkety a hypermarkety Albert.

„Společnost AHOLD se stejně tak jako Pampers dlouhodobě věnuje pomoci a podpoře dětí, proto jsme velmi rádi, že můžeme v rámci kampaně Pampers UNICEF přispět na zdravý život dětí v České republice,“ říká Petr Chadraba, manažer komunikace ze společnosti AHOLD.

MUDr.MilosCerny_Motol_AliceBendova_patronka_Ing.Ivan Krejci_PGVzhledem k narůstajícímu počtu předčasných porodů v České republice je tento dar velmi vítaný. Nový inkubátor kombinuje prohřívané lůžko s dvojstěnným inkubátorem a zajišťuje tak zdravotníkům a rodičům lepší přístup k dítěti. Konverze inkubátoru ve vyhřívané lůžko je velmi snadná a rychlá, což snižuje stresovou zátěž pro dítě i jeho okolí, která je způsobená nutností přenášet dítě z inkubátoru na lůžko.

„Díky tomuto daru je možné na Novorozenecké jednotce intenzivní péče ve Fakultní nemocnici Motol dále zajišťovat péči o nezralé novorozence v nadstandardní kvalitě,“ říká MUDr. Miloš Černý, z Fakultní Nemocnice Motol.

Celosvětové cíle projektu Pampers UNICEF 1 balení = 1 vakcína*

UNICEF a Světová zdravotnická organizace (WHO) předpokládají, že úplného vymýcení mateřského a novorozeneckého tetanu ve 46 zemích, kde stále představuje problém, by se dalo dosáhnout v roce 2012. Společně s maminkami chce Pampers pomoci UNICEF eliminovat tuto zákeřnou nemoc.

Podle odhadů zemře v současné době 140 000 dětí[1] ročně na novorozenecký tetanus a až 30 000 žen[2] na tetanus mateřský. Tato tragédie je úplně zbytečná a dá se jí snadno předejít, jak už dokázal očkovací program UNICEF.

*Speciálně označené výrobky

Výrobky, jejichž koupí přispějete na tento projekt, budou označeny nálepkou 1 balení = 1 vakcína navrženou zvláště pro tento účel. Mezi tyto výrobky patří: všechna takto označená balení plenek Pampers, všechna Jumbo  balení plenek Sleep&Play a čtyřbalení všech variant vlhčených ubrousků Pampers (4ks v balení).

Ostatní varianty označených vlhčených ubrousků Pampers přispívají 1 vakcínou v jakékoliv kombinaci při nákupu 4 základních balení Pampers  (72ks) nebo  Clean&Play (63ks) nebo dvou dvojbalení Pampers (2x72ks) nebo Cean & Play (2x63ks).

Další informace

Pro více informací o kampani „1 balení = 1 vakcína” navštivte www.pampers.cz.

UNICEF

Dětský fond OSN (UNICEF) je jediná organizace OSN, která se věnuje pouze dětem. UNICEF se snaží o vybudování světa, ve kterém by se dodržování práv každého dítěte stalo trvalým etickým principem a mezinárodním standardem chování.

UNICEF poskytuje potraviny, čistou vodu, vzdělání, ochranu a rychlou pomoc v nouzi, čímž zachraňuje mnoho mladých životů. Miliony dětí každý rok stále umírají na nemoci, jimž lze předcházet, jako jsou dehydratace, infekce horních cest dýchacích, tetanus a spalničky. UNICEF společně s dalšími organizacemi OSN a vládními a nevládními organizacemi mají rozsáhlé zkušenosti a zdroje na to, aby dětem po celém světě byly schopny dát velkou šanci na přežití. Dnes je UNICEF aktivní ve více než 190 zemích, kde sjednocuje obyvatele a svoje partnery za účelem udělat svět lepším pro budoucí generace.


[1] UNICEF, předběžný odhad, 2004

[2] M Roper, J. Vandelaer, F. Gasse: Maternal and Neonatal Tetanus. The Lancet 2007; 370: 1947-1959

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

V jakých lázních vám zajistí hlídání pro děti?

Touží vaše srdce po lázních, ale říkáte si, že děti jsou pořád ještě malé, tak vám nezbývá než o

Čtu dál →

Dětský svět v zahradě? Vsaďte na bunkr, hmyzí hotel nebo malé hřiště

Hledáte recept, jak děti vylákat na zahradu, aby se vydováděly na čerstvém vzduchu a měly jste je přitom na

Čtu dál →

Půjčku vyřídíte pomocí textové zprávy na mobilním telefonu

SMS půjčka je jeden z finančních produktů, který vám dokáže vyřešit nepříjemnou situaci s financemi. Pokud máte nečekané finanční

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist