„1 balení = 1 vakcína“ bude opět bojovat proti tetanu v zemích třetího světa

Rubrika: Pomoc

Holcicka lowPrávě začíná druhý ročník úspěšné dobročinné kampaně Pampers a UNICEF pod názvem „1 balení = 1 vakcína“, která podporuje boj proti mateřskému a novorozeneckému tetanu v rozvojových zemích. První ročník této iniciativy probíhal v České republice na přelomu let 2008 a 2009, kdy se podařilo získat finanční prostředky na nákup 1 406 715 vakcín proti zákeřnému tetanu.

Za každé zakoupené označené balení dětských plenek Pampers byla předána částka 0,047 USD organizaci UNICEF, která příspěvky využila k eliminaci mateřského a novorozeneckého tetanu v zemích třetího světa. Na stejném principu je kampaň založená i letos. Stačí si koupit speciálně označené balení výrobku* Pampers a přispět tak na jednu vakcínu. Kampaň v České republice proběhne v období od 1. března do 30. června 2010.

Ač je tetanus ve vyspělých zemí nemocí téměř zapomenutou, pro rozvojové země je opravdovým ohrožením. V nehygienickém prostředí mohou být novorozenci nakaženi ihned po příchodu na svět, kdy po několika dnech nemoci bez hospitalizace téměř vždy dojde k bolestivé smrti. Úmrtnost se pohybuje mezi 70 % – 100 %, což je alarmující číslo. „Podle odhadů zemře v současné době 140 000 dětí ročně na novorozenecký tetanus a až 30 000 žen na tetanus mateřský. Proto se značka Pampers rozhodla v kampani pokračovat a také letos spojit síly s organizací UNICEF, abychom společně bojovali proti této nemoci,“ říká Ivan Krejčí, manažer pro externí vztahy ze společnosti Procter&Gamble. K většině úmrtí navíc dochází mimo nemocnice, v domácí péči, takže oficiální záznamy o počtu úmrtí jsou neúplné.

Cílem kampaně „1 balení = 1 vakcína“ je získat v tomto ročníku po celém světě dalších 100 milionů vakcín a tím přispět k vymýcení tetanu v ohrožených oblastech. Prevence je jediným a nejjednodušším řešením, jak eliminovat výskyt této nemoci a zajistit dětem bezpečný vstup do života.

_MG_0883Patronkami kampaně v České republice jsou herečka Alice Bendová a zpěvačka Bára Basiková, které téma novorozeneckého tetanu vnímají velmi silně, protože jsou samy matkami.

„Patříme mezi tu šťastnější část naší planety, která nemá nouzi o základní životní prostředky jako třeba v Africe, a měli bychom proto myslet na ty druhé, které takové štěstí nepotkalo. Z tohoto důvodu jsem se rozhodla stát se patronkou společné kampaně Pampers a UNICEF, protože je samozřejmé pomáhat slabším a nemocným a díky svému jménu mohu apelovat na ostatní maminky, které kupují svým dětem plenky, aby udělaly dobrý skutek.“, říká Bára Basiková.

„Jsem velmi ráda, že mám možnost být patronkou projektu Pampers a UNICEF„1 balení = 1 vakcína“, který má smysl, protože díky vakcinaci v zemích třetího světa jsou zachráněny životy milionů maminek a jejich dětí. Proto jsem neváhala ani minutu.“, říká Alice Bendová.

Společná kampaň značky Pampers a organizace UNICEF byla spuštěna v roce 2006 ve Velké Británii. V roce 2007 se program rozšířil do dalších zemí západní Evropy. V roce 2008 se kampaň dostala dále do světa, včetně České republiky, Slovenska, Maďarska a dalších zemí střední a východní Evropy.

Cíl kampaně: eliminovat mateřský a novorozenecký tetanus

 • Kampaň „1 balení = 1 vakcína“ umožní značce Pampers a organizaci UNICEF zlepšit

životní podmínky potřebných žen a dětí na celém světě a pomoci jim bránit se před nemocí ohrožující jich životy, které se však dá předejít.

 • UNICEF a Světová zdravotnická organizace předpokládají, že do roku 2012 by se mohlo

podařit eliminovat mateřský a novorozenecký tetanus ve 47 zemích, kde toto

onemocnění představuje problém veřejného zdravotnictví. Značka Pampers se spolu

s maminkami snaží pomoci organizaci UNICEF v podpoře zemí, které chtějí vyhladit tuto

zákeřnou nemoc.

 • S pomocí maminek darovala značka Pampers už 50 milionů vakcín. Tyto vakcíny ovlivní

život matek a dětí v 17 zemích Afriky, kterými jsou Angola, Kamerun, Středoafrická

republika, Pobřeží slonoviny, Demokratická republika Kongo, Etiopie, Rovníková Guinea,

Gabon, Keňa, Libérie, Madagaskar, Mali, Mauritánie, Nigérie, Niger, Sierra Leone a

Tanzánie.

 • V průběhu příštích tří let by chtěla značka Pampers získat finanční prostředky na dalších

200 milionů vakcín, které by měly pomoci organizaci UNICEF v podpoře zemí, jež si

daly za cíl eliminovat tuto chorobu.

*Speciálně označené výrobky
Výrobky, jejichž koupí přispějete na tento projekt, budou označeny nálepkou 1 balení = 1 vakcína, navrženou speciálně pro tento účel. Mezi tyto výrobky patří: všechna takto označená balení plenek Pampers, všechna Jumbo balení plenek Sleep&Play a čtyřbalení všech variant čisticích ubrousků Pampers (4 ks v balení).
Ostatní varianty označených čisticích ubrousků Pampers přispívají 1 vakcínou v jakékoliv kombinaci při nákupu 4 základních balení Pampers  (72 ks) nebo Clean&Play (63 ks) nebo dvou dvojbalení Pampers (2 x 72 ks) nebo Clean&Play (2 x 63 ks).

Další informace

Pro více informací o kampani „1 balení = 1 vakcína” navštivte internetovou stránku www.pampers.cz.

UNICEF

UNICEF (Dětský fond OSN) je hlavní světovou organizací, která se zabývá ochranou a zlepšováním životních podmínek dětí a podporou jejich všestranného rozvoje. UNICEF se snaží o vybudování světa, ve kterém by se dodržování práv každého dítěte stalo trvalým etickým principem a mezinárodním standardem chování.

UNICEF poskytuje potraviny, čistou vodu, očkování, vzdělání, ochranu a rychlou pomoc v nouzi, čímž zachraňuje mnoho mladých životů. Miliony dětí každý rok stále umírají na nemoci, jimž lze předcházet, jako jsou dehydratace, infekce horních cest dýchacích, tetanus a spalničky. UNICEF společně s dalšími organizacemi OSN a vládními i nevládními organizacemi mají rozsáhlé zkušenosti a zdroje na to, aby dětem po celém světě byly schopny poskytnout velkou šanci na přežití. Dnes je UNICEF aktivní ve více než 190 zemích, kde sjednocuje obyvatele a svoje partnery s cílem dosažení lepšího světa pro budoucí generace.

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

 • Petra Vymětalová

  V rámci této kampaně proběhne 1. dubna také dopolední setkání maminek s Alicí Bendovou – patronko projektu. Pozvánky mi přišla před chvílí do mailu, takže vkládám do kalendáře akcí akopíruji i sem:

  Milé dámy a maminky,
  srdečně Vás zveme na setkání a dobrou kávu s herečkou Alicí Bendovou, patronkou společné charitativní kampaně značky Pampers a organizace UNICEF, jejímž cílem je bojovat a zcela vymýtit mateřský a novorozencký tetanus, který stále zabíjí matky a jejich děti v zemích třetího světa.

  KDY: ve čtvrtek, 1. dubna, 2010, od 9.30 – 12.00. Můžete se zastavit kdykoliv v tomto čase.
  KDE: v ČLOVÍČKOVĚ (kryté dětské hřiště s kavárnou), obchodní dům DBK na metru Budějovická, v Praze 4.

  Děti můžete vzít samozřejmě s sebou! Připraveno bude malé občerstvení, balonky, omalovánky a další aktivity pro děti.

  PROGRAM: Na programu bude káva s Alicí Bendovou a seznámení s kampaní 1 balení = 1 vakcína, jak je možné se do projektu Pampers UNICEF zapojit.

  Spolu se svými dětmi se můžete těšit na příjemné dopoledne a zároveň pomůžete dobré věci.

  Těšíme se na Vás!

  Vstup je zdarma, ale kapacita je omezená, proto Vaši účast prosím potvrďte co nejdříve na email botikova@fleishman.com, či tel. 234 669 507.

  Na setkání s Vámi se těší také Alice Bendová.

  Tým Pampers UNICEF

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist