Vysavač pro alergiky – užitečný pomocník ve zdravé domácnosti

Rubrika: Domácnost a bydlení, Tipy pro zdraví

Úklid domácnosti je dnes mnohem těžší a zároveň mnohem snazší než v předchozích dobách. Neoblíbenou a zdlouhavou práci nám usnadňují vymoženosti jako antibakteriální vysavač nebo robotický mop – avšak téměř stejnou měrou, jakou roste počet inovací v péči o lidská obydlí, roste i míra znečištění ovzduší. A to našemu zdraví rozhodně neprospívá. Ostatně podle posledních odhadů trpí téměř každý čtvrtý Čech alergií.

Není tedy divu, že se ke slovu dostávají pomocníci jako vysavače pro alergiky, které díky HEPA filtrům (původně vyvinutým pro NASA) dokáží zadržet až 99,95 % prachových částic a výrazně tak přispívají k udržení čistějšího a zdravějšího domova. A protože typů antialergenních vysavačů je více, pojďme si popsat základní rozdíly.

Co si představit pod pojmem antibakteriální vysavač?

vysavac-antibakterialni-raycop-bg-200-genie-pinkNa příkladu oceňovaného Raycop GENIE představíme poslední trendy v dokonalém úklidu domácnosti. Tento vysavač byl speciálně navržen pro úklid míst, na nichž moderní člověk tráví chvíle odpočinku, tedy postelí a pohovek. Protože ať už patříte mez plážové povaleče, či milovníky aktivního sportu, odpočinkem a spánkem strávíte přinejmenším celou třetinu svého života.
Tento antibakteriální vysavač používá třístupňový systém čištění, který zaručuje perfektní úklid matrací, lůžkovin, čalouněného nábytku i dalších textilií zcela bezchemickou cestou. Díky využití kombinace UV-C sterilizační lampy a vibračního kartáče vás GENIE zbaví až 99,9 % bakterií i virů a více než 93,5 % roztočů. Pokročilý HEPA filtr pak zachytí a nepropustí ani ty nejjemnější mikročástice, což znamená konec víření prachu a kýchání při vysávání.
V následujícím videu můžete nahlédnout pomocí mikroskopu do matrace před jejím vyčištěním UV-C antibakteriálním vysavačem Raycop a po jeho použití.

V čem se liší antibakteriální a antialergenní vysavače?

Vysavače pro alergiky cílí trošku jinam než jejich rozvíjející se antibakteriální kolegové – mají mnohem větší zásobník na nečistoty (v případě ETA Belo až 8x), větší dosah díky delšímu kabelu a sací trubici (v případě Rowenty Silent Force až o 6 metrů), ale především jsou určeny na vysávání koberců a podlah, nikoli postelí a nábytku s textilním povrchem. Co mají oba společné, je HEPA filtr 12 či 13 – tedy schopnost zachytit mikročástice z 99,5 %, resp. až 99,95 %!

vysavac-eta-748990000-belo-sackovy_9 vysavac-rowenta-ro592511-silence-force-extreme-eco_2

Jaké další výhody má vysavač pro alergiky?

vysavac-bosch-bsgl5zooo1-zoo-o-proanimal_4Kromě úspornosti a sací síly si uživatelé cení třeba velký hit letošního roku, antialergenní vysavač Bosch Zoo’o ProAnimal, zejména pro jeho schopnost vysát chlupy a srst z každého povrchu včetně nejrůznějších druhů koberců. Tento vysavač pro alergiky navíc umí díky speciálnímu Bionic filtru zneškodnit typický zápach, který po sobě domácí mazlíčci dokáží zanechat. Rozlučte se proto s chuchvalci chloupků zadupanými do koberce, které musíte odstraňovat kartáčem a vkleče.

A hlavní výhoda antialergenního vysavače? Ušetří vám práci, a zároveň chrání zdraví vaše i vašich blízkých už při samotném úklidu. A kdo ví? Třeba vás úklid s nimi bude i bavit, nebo vás zaujme jiný vysavač z naší nabídky na Obchody24.cz.

Napsal/a: Obchody24.cz

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Anonymní

    Vzhledem k tomu, že na povrchu lidského těla stále žije kolem 1 bilionu bakterií v x druzích mi přijde občasné projetí povrchu matrace UV lampou jako reklamní trik a zbytečná práce. To už má větší význam pořádné vyklepání matrace, pokud nechcete pořád kupovat pytlíky, tak stačí i použít nějaký vodní vysavač, jako je třeba hyla nebo nějaký jiný.

  • Anonymní

    My toto taky řešili. Vysáváme každý den a nikde nesmí být ani smítko – máme tento vysavač od Electrolux: http://www.hyperzbozi.cz/vysavace/electrolux-zusallflr-7-176823251, s kterým jsme spokojeni.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist