Tři typy židliček, které nesmí v dětském pokoji chybět

Rubrika: Domácnost a bydlení

Nevíte si rady se zařízením dětského pokoje pro prvňáčka? Co všechno by v něm mělo být, aby pokoj dítěti poskytl odpočinek, prostor pro hry i učení? Podívejte se na tři typy nábytku, na něž si dítě potřebuje a chce při svých aktivitách sedat.

Židle k psacímu stolu – když je čas na učení

Tím nejzásadnějším, co si vybavíme, když mluvíme o židlích do dětského pokoje, je židle k psacímu stolu. Tu budete muset během celé školní docházky třeba i několikrát obměnit, vždy byste ale měli dbát na to, aby židle dítěti vyhovovala a měla dobrý vliv na jeho styl sezení, a tedy správné držení těla.

zidleMohlo by vás zajímat:

Prvňáčci ocení obyčejné židle, ale pobyt u psacího stolu jim zpříjemníte i otočnou židlí na kolečkách, která bude mít navíc tvarovaná záda. Nezbytná je možnost nastavení výšky sedadla, aby dítě „neviselo“ za ruce na stole nebo se naopak zbytečně nehrbilo. Chodidla by měla být vždy volně položena na zemi, stehna by mělo mít dítě rovnoběžně s podlahou. Nespoléhejte tedy na to, že si váš potomek vystačí se starou židlí z vaší domácí pracovny.

 

kresloKřesílko – když je čas na odpočinek

Pokud má vaše dítko rádo knížky nebo se na chvíli s radostí usadí do pohodlného křesla s tabletem, pořiďte mu relaxační křesílko s houpacím mechanismem. Možná si rádo čte třeba v obývacím pokoji a někdy bude jistě chtít být samo. A takové křeslo ho rozhodně bude „bavit“. Navíc je to stylový kousek nábytku, který se hodí do každého moderního pokoje.

 

 

Ostatní židličky – když je čas na hraní

zidlickaPrvňáčci a někdy i ještě o něco starší školáci jsou úžasní v tom, že se sice učí, ale zároveň si ještě pořád hrají a popouštějí uzdu své fantazii. Nikterak výjimečný proto není čajový dýchánek pro plyšáky nebo smyšlená hodina matematiky – u stolečku na hraní a na malé židličce.

Zpestřete svému potomkovi první rok ve škole

Dopřejte svému dítku nádherný, pestrý a funkční pokoj, dokud plní povinnosti, ale ještě stále si také hraje. Zařiďte mu pohodlné sezení ve všech třech zónách dětského pokoje a uvidíte, jak bude ve svém království spokojené!

Autor: Nakup-nabytek – specialista na nábytek

Napsal/a: Nakup-nabytek.cz

Toto taky stojí za přečtení!

Ako láskou a prijatím rozpustiť detský hnev či zlú náladu

Bol piatok trinásteho. Po náročnom týždni s nadšením odchádzam z práce a stretávam sa s Elou a jej otcom (mojím

Čtu dál →

Píšete omluvenky z plavání?

Představte si, že vaše dítě je sportovní anti talent, nebo „koordinační psanec“ neumí ani jezdit na kole, nemá moc vlohy

Čtu dál →

[Soutěž] Bombarďák – Čtvrtek

Bombarďák vydal nové album. A co je nejlepší? Že ho teď 2 z vás můžou vyhrát v naší soutěži

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist