Přijeďte na návštěvu

Rubrika: Cestování, Domácnost a bydlení

V roce 2008 jsme byli čtyřčlenná rodina. Já, manžel a naši dva kluci. V té době staršímu bylo 5 a mladšímu 2,5 roku. Bydleli jsme v malém pěkném bytečku  ve městě a žili si tak nějak šťastně. Každý víkend jsme vyráželi na výlety po okolí. Už jsme měli blízké okolí probádané a tak jsme vyráželi dál a dál. Bylo to celkem náročné, vymýšlet kam zase vyrazíme a pak vše sbalit, přemístit se a navečer se zase vrátit domů.

Prostě se nám nechtělo ve volném čase jen chodit na procházky po městě nebo sedět s klukama na dětském hřišti celé odpoledne. Navíc v létě, když je dlouho vidět a večery jsou teplé,  bylo pro nás těžké vracet se do bytu a být tam „zavření“.

Čím dál více jsme si uvědomovali, že nejsme ti praví lidé do města, kteří dokážou využít jeho výhody. Nás to mnohem více táhlo do přírody.

Tak jsme začali uvažovat, že si pořídíme chatu. Nejdříve jen nějakou zahrádku na okraji města, ale  pak jsme se rozhodli pro nějakou chatu poblíž. Začali jsme objíždět všechny chaty, chatky, chatičky, co byly inzerované na internetu.

Viděli jsme jich mnoho, až jsme objevili právě TU NAŠI! To člověk hned ví, že je to ta pravá!! Hned při první prohlídce nás chytilo to místo za srdce a věděli jsme, že ji chceme.

P1170777chata2

Po pár týdnech jsme se do ní už stěhovali. Udělali jsme pár drobných oprav a velkou rekonstrukci koupelny  a už jsme se tam stěhovali. Každý víkend či prázdniny jsme tam jezdili a … milovali to tam. Postavili jsme klukům na zahradě houpačky, pískoviště, ohniště a každé volno tam byli.

Kluci lítali venku a využívali všech výhod malebné vesničky, která je slepá a žádná auta přes ní nejezdí.  Naučili se lézt po stromech, stavěli si bunkry v křoví, chodili jsme na dlouhé procházky do lesa, sbírali spoustu hub, opékali si špekáčky na ohni, postavili stan na zahradě a našli si tam spoustu dětských kamarádů. Domů se chodili jen najíst, napít, celí špinaví a šťastní. Pro nás to bylo naprosté odreagování od města, práce, stresu.

P1170775 P1170763

Uběhly tři roky a v roce 2011 jsme se rozrostli o jednoho člena rodiny – o třetího syna.  Stále jsme bydleli v malém bytečku ve městě a stále jezdili na chatu každou volnou chvíli. Ale do bytu už jsme se nevešli.  Až se naskytla možnost koupě domečku nedaleko města, ve kterém máme práci a kluci školu, školku.  Domeček jsme koupili, byt ve městě prodali a nadobro se nastěhovali na vesnici.

Rozmýšleli jsme, co uděláme s chatou. Každé volno, víkendy a prázdniny tam už trávit nebudeme, když máme domek se zahradou a jsme na vesnici . Ale prodat jsme ji nechtěli, protože to tam máme všichni hrozně moc rádi.

P1170760Tak jsme se rozhodli to zkusit pronajímat. Z našeho domova to máme 35 km na chatu a veškerý servis pro ubytované hosty zajistím během 35min jízdy autem.  Stále tam jezdíme velmi rádi, je tam klid a jsou tam milí sousedé – naši přátelé, ale po zbylé termíny nabízíme skvělé ubytování pro rodiny s dětmi. Přijeďte nás navštívit.  Je tam opravdu krásně.

www.chataklecetne.cz

Napsal/a: Veronika Pešičková

Toto taky stojí za přečtení!

Nevítaní hosté v ústní dutině

Malé oválné vřídky trápí až 25 % populace. Objevují se v ústech nečekaně, ale ti z vás, kteří se s afty

Čtu dál →

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (8 vyjádření)

 • AňaAňa

  Super tip na rodinnou dovolenou. Strávili jsme tu bohužel jen prodloužený víkend, ale tak moc se nám tu líbilo, že se sem určitě vrátíme a pevně doufám, že na celý týden… Vesnička je opravdu malebná, klídek a žádný stres…hotový balzám na nervy:) Děti tu mají prostor pro lítání, nemusíte je pořád hlídat, aby vám je náhodou nepřejel nejaký šílenec hned za plotem. vesnička totiž není průjezdná a zabloudí sem opravdu jen chalupáři a pár místních… A když náhodou nevyjde počasí, tak na půdě se děti zabaví se spoustou hraček /funkčních – představte si, že fungovaly včechny hračky na baterky!!!!:))))/Verčo, moc díky za prima pohodu na vaší chalupě a už se moc těšíme až se příští léto opět u vás sejdeme…

 • Anonymní

  Ač jsme zde byli pouze jeden den na návštěvě, toto místo na mě zapůsobilo. Nádherná příroda, okolí, pro rodinu s dětmi naprosto ideální. Takže já určitě D O P O R U Č U J I.
  Lucka

 • Anonymní

  ješte jsem se zapoměla podepsat, tak to napravuju 😉 moc zdraví Holičáci 😀

 • Anonymní

  Taky jsme tu byli s rodinou několikrát a dokonce i babinec a naše děcka..taková dámská jízda s dětmi a bylo to super 😉
  D O P O R U Č U J E M !!! Sbírali jsme houby a večer opékali špekáčky, děti lítali po celé vesnici až do večera a člověk se o ně nemusel strachovat. Jakoby se vás ten svět venku vůbec netýkal 😀

 • Anonymní

  Vřele doporučuji všem,je to krásné a pohodové místo k relaxování s dětmi,byla jsem tam přímo v této chatičce a oprvadu je to balzám,děti byly nadšené a spokojené…Lída

 • Hanzlici

  na Rakovnicku je opravdu krásně, potvrzuji 😉

 • Petra Vymětalová

  Jani, Klečetné na Rakovnicku 🙂 – mrkni na odkaz pod článkem…

 • JanaK

  Nádhera, kdeže ta chatička je 😀

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist