Originální dětské království

Rubrika: Domácnost a bydlení

Kdy je ten správný čas na to, aby mělo dítě svůj vlastní dětský pokoj? Někdy má svůj pokojíček už od narození, někdy v pozdním dětském věku. Ať už pracujete na zbrusu novém pokoji, nebo pouze renovujete, vždy je zapotřebí mít dostatek inspirace a zapojit právě děti.

Zařizujete zbrusu nový pokojíček nebo přizpůsobujete již obydlenou dětskou místnost věku dítěte? V obou případech potřebujete nápady a inspirativní zdroje, ze kterých budete čerpat.

Úprava dětského pokoje se odlišuje dle toho, zda prostory obývá hoch nebo dívka, batole, předškolák nebo školák či student. Důležitým aspektem při plánování uspořádání dětského pokoje je počet dětí, které zde budou společně trávit většinu času a spát. Odlišná řešení lze aplikovat v malém bytě nebo v prostorném rodinném domě.

V každém případě si nejdřív namalujte svoji představu na kus papíru a seznam případného nábytku, který bude do pokoje potřeba obstarat. Nezapomeňte na důležitost barev a materiálů. Podle věku dítěte je nutné myslet hlavně na jejich bezpečnost, takže doporučujeme vybírat veškeré prvky tak, aby bylo prostředí pro dítě maximálně bezpečné a zároveň pohodlné a praktické.

Když se vrátíme k výběru barev, naslouchejte i dětem a jejich hravosti a fantazii. Jinou barvu si vybere malá holčička a jinou velká slečna. Snažte se vyvarovat barev, které vaše dítě nemá rádo a pokud se neshodnete, snažte se najít kompromis v neutrálním řešení. Starší děti dávají přednost extravaganci a není vyloučené, že si vyberou barvy tmavší nebo naopak právě ty neutrální. U menších dětí vítězí modrá, zelená versus růžová a žlutá.

Dětský pokoj by měl sloužit jako oáza klidu, ale také jako herna pro vaše potomky. Při výběru nábytku se kromě praktičnosti zaměřte také na estetičnost. Ideálním použitým materiálem na dětský nábytek je dřevo. Může být ponechán v přírodních odstínech nebo kombinován se zajímavými pestrými odstíny.

A jaký nábytek je pro vaše dítka naprosto nepostradatelný? Je to dětská postel, skříň, police, psací stůl a pohodlná pracovní židle. Zpestřením k základnímu nábytku jsou odkládací boxy, originální sedací vaky nebo houpací sítě. Nezapomeňte na prázdné stěny pokoje a zpestřete je obrázky nebo dekoracemi, na jejichž výrobě se děti často a velmi rády podílejí.

Podlahová krytina je v dnešní době nabízena v rozmanitých provedeních a materiálech a volba je pouze na vás. Laminát, dřevo, linoleum nebo koberce poslouží jako ideální varianty. U koberců se pro dětské pokoje zpravidla nedoporučuje celoplošný, kvůli alergiím a náročnosti údržby. Proto se pro malé děti často volí populární malý koberec se vzorem silnic, na kterém si můžou hrát. Motivů v dnešní době existuje nespočet – pro holky i kluky. U starších dětí postačí měkký barevný kobereček uprostřed místnosti, který prostor oživí a zaručí jednoduchou údržbu.

Společně s dětmi zvládnete vytvořit naprosto úžasný prostor, ve kterém se jim bude skvěle relaxovat i studovat. Inspirujte se na našem eshopu www.nabytek-elegance.cz, kde nabízíme široký sortiment nábytku do každého dětského pokoje.

Napsal/a: PR článek

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

  • jako dost inspirativní pokojíčky jsou tzv. hravé pokojíčky 🙂 nevím čím to nebo co a jak, ale docela mají hezké dekorace a příslušenství do pokojíčků ve sconto nábytku, nebo máte někdo i nějaký jiný tip?

  • Pokud si nejste jistí jak zařídit takový pokojíček aby tam dítě bylo štastné a spokojené, tak jej vemte do obchodu a uvidíte na co bude koukat a co se mu bude nejvíce líbit 🙂

  • já jsem většinou se koukal na internetu a pak kupoval, ale musím uznat že moc hezké takové pokojíčky jsou v https://www.sconto.cz/kompletni-detske-sestavy/ jakože fakt je to hezké 🙂

  • není možné. Já vybírám nábytek do dětského pokojíčku a nemůžu se rozhodnout co koupit. Mám přesně opačný problém a to vybrat z toho velkého množství…

  • Kde berete inspiraci na tak hezké dětské pokojíčky? 🙂 chci koupit, teda zařídit nějaký nový dětský pokojíček a na internetu jsem teda toho moc nenašla

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist