Mít zvířecího mazlíčka je srdeční záležitost

Rubrika: Domácnost a bydlení

Snad každý z nás, dospělých, si jako dítě přál mít zvířecího mazlíčka, nejčastěji pejska. Většině z nás se toto přání nikdy nesplnilo, ale těm šťastnějším vyplnily rodiče dětský sen pořízením mazlíčka z řady tzv. „kapesních“ mazlíčků.

Není se čemu divit, že i naše dítka se na nás obracejí se stejným toužebným přáním a i my v takovém případě zvažujeme, zda vůbec a pokud ano, jaké zvířátko si pustíme do bytu a jak moc to ovlivní nejen rodinný rozpočet, ale zejména náš čas a kvalitu bydlení.

Vždyť si dobře pamatujeme, jak nepříjemný odér šířící se z ubikace třeba morčete, dovedl znepříjemnit společné chvíle, jak ne zrovna s nadšením jsme přistupovali my nebo naši rodiče několikrát týdně k čistění této ubikace, likvidaci pilin nebo hoblin plných exkrementů našeho mazlíčka…

Doba však pokročila, technologie vyspěly a přinesly nové možnosti a zdokonalení i do oboru chovatelských potřeb, které soužití se zvířecím mazlíčkem činí příjemným.

Není podestýlka jako podestýlka

I když se mnohdy ještě dnes jako podestýlka pro hlodavce stále používá sláma, seno či rašelina či nevhodné dřevěné piliny, hobliny nebo písek, děje se tak zejména díky snadné dostupnosti a zdánlivé minimální ceně a také neinformovanosti spotřebitelů. Kvalita těchto materiálů je velmi nedostačující z důvodů silných kontaminací plísněmi, neschopností vázat vlhkost a zápach a ztíženou manipulací. Pro samotná zvířátka, která v podestýlce tráví většinu svého života a jsou s ní v neustálém kontaktu téměř celým povrchem těla, jsou pak tyto materiály velmi nevhodné a jejich zdraví nebezpečné.

Po dlouholetých výzkumech, ve spolupráci s odborníky na imunologii, veterinárními lékaři, testování v chovatelských stanicích a zapracování podnětů od chovatelů na trh přišly ekologické podestýlky pro hlodavce a malá domácí zvířata Asan.

Podestýlky Asan maximálně pohlcují vlhkost a pachy, nejsou prašné, nenamotávají se do srsti zvířat, ani se nerozlétají z jejich příbytku. Granule podestýlky jsou jemné a příjemné na dotek zvířátkům, jejich povrch je stále suchý.

Ideální pro děti

Steliva Asan mají minimální hmotnost, takže s nimi mohou hravě manipulovat i děti, kterým „kapesní“ mazlíčky pořizujeme jako první zvířátko / nebo zvažujeme pořídit a děti se tak samy mohou o své zvířátko starat.

Z řady těchto ekologických steliv je speciálně pro ty nejmenší hlodavce, jakými jsou např. křečci, myšky a potkani, určena podestýlka Asan Petit, jejíž granule jsou těmto mini mazlíčkům uzpůsobeny „na míru“.

Úsporné

Na první pohled se zdá být pořizovací cena tohoto steliva ve srovnání např. s hoblinami mnohem vyšší. Ovšem to jen na první pohled. Stelivo Asan Petit pořídíte v balení 4,5 l, které pro jednoho křečka vydrží cca 2 měsíce, navíc koupí steliva získáte i domeček pro zábavu zvířecího mazlíčka. Nemluvě o nesporných, již zmíněných výhodách tohoto steliva.

Asan Petit domeček s křečkem

Úsporu získáte také v čase, který nebudete vy nebo vaše děti muset věnovat denně výměně pilin nebo hoblin. Využité stelivo snadno zlikvidujete – spláchnutím do toalety nebo vložením do bioodpadu.

Ekologické

Používáním této podestýlky nejen zpříjemníte život malým zvířátkům, sobě, ale také uděláte dobro naší planetě.

Podestýlky Asan se vyrábějí z druhotné odpadní suroviny, při jejich výrobě se nespotřebuje ani kapka vody a spotřebuje se pouze minimum energie. Steliva Asan jsou totiž světu přátelské.

Nic tedy nebrání pořídit našim dětem zvířecího mazlíčka, a tím je učit – i díky Asanu – lásce ke všemu živému i přírodě. Není nad splněný dětský sen…

Pozor, soutěž!

Zaujaly vás podestýlky Asan? Díky soutěži, kterou jsme pro vás připravili, můžete vyhrát nejen stelivo Asan Petit, ale i batoh Asan. Soutěž má rovnou 10 výherců šance jsou tedy neobvykle vysoké 😉 a ceny navíc potěší i vaše domácí mazlíčky.

Soutěž poběží od 27. ledna až do 23. února 2015.

Pokud nevyhrajete, nevěste hlavu. Již v těchto dnech si můžete zakoupit v chovatelských prodejnách balení Asan Petitu s dárkem – ozdobnými plackami s motivem myšáka, pro kluky i holky. Více na www.asan.cz.

placka maus buttons oranž batoh 201412 s plackou copy

Napsal/a: Asan Petit

Toto taky stojí za přečtení!

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →

Návod na výrobu vánočního zvonečku

Vánoce se pomalu ale jistě blíží a proto je vhodné ve volných chvílích začít s přípravou vánočních ozdob. Největší radost

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist