Jaké nebezpečí hrozí dětem v obývacím pokoji?

Rubrika: Domácnost a bydlení

Hrozí ve vašem obývacím pokoji vašemu dítěti nějaké nebezpečí? Nechci vás děsit, ale i váš obývák může být velmi nebezpečné místo.

Dodržujte těchto pár zásad a nebezpečí snížíte na minimum

Jako i v ostatních místnostech mějte na oknech bezpečnostní zámky. Pokud máte v místnosti prosklené dveře na terasu či balkon, označte je výraznými samolepkami. Dítě se tak nebude snažit proběhnout skrz sklo.

Zabezpečte krb či horké radiátory a zabraňte, tak popálení dítěte. Nikdy nenechávejte samotné dítě v místnosti  se zapáleným krbem. A jen pro pořádek – zápalky do rukou dítěte nepatří – schovejte je tedy někam na bezpečné místo.

Pořiďte si záslepky do elektrických zásuvek. Omezte, nebo ještě lépe přestaňte  úplně používat „prodlužovačky“. Dítě je elektřinou fascinováno a dlouhá elektrická šňůra vnáší do domácnosti pouze další možnosti zranění.

Zrušte výstavky drobných předmětů, které jsou v dosahu malého dítěte. Platí i pro výstavu fotografií ve skleněných rámečcích. Při rozbití hrozí malému dítěti pořezání.

Neodkládejte horkou kávu na nízký kávový stolek. Ani vlastně na žádný jiný stůl, na který vaše dítě dosáhne.

Se stoly a stolky souvisí i další typ poranění a to pád na roh stolu. Dítě si snadno zraní obličej či spánkovou oblast hlavy. Určitě nedoporučuji skleněné stolky či stoly se skleněnou deskou  do domácnosti s malými dětmi. Za ten stres to nestojí.

Televizi zavěste bezpečně na zeď. Váš malý horolezec bude brzy lézt po všem nábytku, který máte. A oblíbený bude právě stolek pod televizí. Pokud televize na vaše dítě spadne, pravděpodobně v pořádku nevydrží ani jeden.

Pokud máte v místnosti kusový koberec, překontrolujte, že má funkční protiskluzovou spodní vrstvu. S tím souvisí, neleštěte podlahu. Dítě je rádo, že stojí na nohou, nedělejte mu to ještě komplikovanější.

Všechen volně stojící nábytek přišroubuje ke zdi. Zvláštní pozornost věnuje knihovně. Ta bude pro malé dítě jako žebřík na který se bude snažit vylézt.

Rostliny, které jsou jedovaté odstraňte z dosahu dítěte, nebo ideálně úplně z domácnosti. A věřte i umělé rostliny mohou být pro vaše dítě nebezpečné. Dítě pravděpodobně bude trhat z rostliny lístky, které se bude snažit sníst. A jako u všech malých předmětů i zde hrozí zadušení.

PS: Možná to vypadá, že vaše dítě má jediný životní cíl a to je zabít se, nebo minimálně přijít ve vaší domácnosti k úrazu.

Tak to určitě není. Věřím, že je dítě inteligentní bytost a často jí, jako takové,  stačí projevit dostatek důvěry. Přesto je lepší nebezpečí v domácnosti eliminovat a dítě nechat zkoumat okolní svět bezpečně.

Toto taky stojí za přečtení!

Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist