Jak vybrat dětský nábytek s ohledem na věk dítěte?

Rubrika: Domácnost a bydlení

Vybavení dětského pokoje se samozřejmě liší dle toho, kolik je vašemu potomkovi aktuálně let. Novorozenec má totiž jiné potřeby než dítě školního věku. Podívejme se tedy, jaký dětský nábytek pořídit v tom kterém období.

Novorozenec a batole

V prvních měsících života je důležitá zejména kvalitní, pohodlná a stabilní postýlka a nic nezkazíte ani pořízením kolébky pro miminka. Další nezbytnou součástí dětského pokoje pro nejmenší caparty je spolehlivý přebalovací pult, přičemž zajímavým řešením může být i přebalovací komoda.

V pozdějším věku začíná malý nezbeda již více zkoumat svět kolem sebe. Dětský nábytek i pokoj jako celek musí být proto zcela bezpečný! Dítě by nemělo mít přístup k zásuvkám a rovněž chrániče ostrých rohů jsou nezbytností. Pokud se tedy rozhodnete pro pořízení dětského pokoje jako celku, ujistěte se, že nábytek nemůže vašeho potomka nijak ohrozit.

Ondalek

Dítě předškolního věku

Děti předškolního věku začínají vyvíjet více kreativních aktivit. Nastává tedy čas pořídit stůl, na němž budou moci malovat a provozovat další tvůrčí aktivity, a důležitá je i ergonomicky tvarovaná židle. Jelikož se předškolák začíná více zaobírat také knížkami, hodit se jistě bude i dostatečně prostorná knihovna.

Máme doma školáka

Začátek školní docházky je jedním z největších přelomů v životě člověka a této okolnosti by měl nepochybně odpovídat i dětský nábytek. Nicméně pamatujte, že čím je Váš potomek starší, tím více byste mu měli nechat prostor mluvit do vybavení jeho pokoje! Jen tak se v něm totiž bude cítit dobře.

Napsal/a: Ondalek.cz

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (7 vyjádření)

 • Anonymní

  My se zatím také jen připravujeme, ale spíš v tom ohledu, že prozkoumáváme trh, co se vlastně pro děti nabízí. Potřebujeme totiž sehnat takový nábytek, který může mít v pokoji holčička i chlapeček, protože nechceme dopředu vědět, co se nám narodí 🙂 Zatím se nám nejvíce zamlouvají kousky ve Žluté hale, o které tu mluvíte, líbí se nám, že to není takový ten klasický ikea styl typu kovová konstrukce jako z basy a téměř všechno na kolečkách.

 • Anonymní

  Dobrý den my jsme zatím museli investovat co se týká nabytku jen do postýlky zmasivu leo, kterou jsme koupili ve žluté hale a taqky komodu šuplíkovou, na kzerou jsem si nechala udělat přebalovací desku, vše mám v ložnici a miminko které má přijít asi tak za 14 dní, plus mínus…Záleží jaký datum se bude líbit mimču pro vstup na tento svět… A co se týká dětského pokoje, tak tam mu budu chtít kolem 2 roku pořídit také z masivu asi větší postýlku, jinak nábytek už v pokojíku máme taky ze žluté haly, je tam jedna veliká skříň na oblečky, to zatím stačí zbytek později, ať nás to nezrujnuje…

 • Anonymní

  Dětský pokoj pro našeho 5-letého synka teď akorát nově zařizujeme. Chceme aby měl pěkné místo na hraní. Velmi si cením malby na jedné celé stěně, kde nám kamarádka předmalovala pohádkové bytosti, a my jsme mu je vymalovali….byla to sice hrozná práce 🙂 ale výsledek stojí za to. Postýlka musela být taky supr, jinak koberec je klasický, hrací s kolejemi pro mašinky a zbytek nábytku se snažíme pořizovat s větším úložným prostorem a v pastelových barvách.

 • Anonymní

  To je otázka s tou postelí no, momentálně řešíme podobný problém, protože na postýlku už je dcera moc velká, takže jí chceme v únoru koupit k narozeninám velkou postel a řešíme právě jak velkou. Zatím jsme to v podstatě nijak nevyřešili, ale přikláníme se spíš k tomu, koupit jí rovnou tu větší (taky máme vybráno ve žluté hale), než tu menší, na kterou odkazujete, protože k té větší stačí přidat ohrádku a vydrží vám několik let, v podstatě až do puberty, ale tu menší budete muset pak zase znovu měnit.

 • Anonymní

  My jsme taky zařizovali první pokojíček pro naši malou holčičku. Moc jsem se na to těšila a nyní jsem nadšená, jak jej máme krásný.

 • Anonymní

  Dobrý den, my právě uvažujemeo přestěhování syna do vlastního pokoje. Má rok a půl a spí s námi v ložnici. Musíme mu ale zařídit z pokoje pro hosty dětský pokojíček. S ohledem na to, že máme celkem malý byt, chci aby tam měl nějakou větší šatní skříň na jeho věci a i uskladnění věcí, ze kterých už vyrostl a chceme je pro druhé. Zatím jsme se dívali v olomouci v ikei a ve žluté hale. Jen si nejsem jistá zda volit zkrácenou nebo už klasickou, zase si říkám, že postel asi v dnešní době víc než 10 let nevydrží a 8.8 leté dítě určitě neměří víc něž 170cm. Tak nevím no snad to do vánoc vyřešíme a malý dostane pokojíček k vánocům…

 • veam

  syn se taky připravuje na miminko,mají už postýlku,přebalovací pult..vše zatím v ložnici..za 2 měsíce se má miminko narodit,už se všichni těšíme 🙂 až bude větší,tak bude mít svůj pokojíček..

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist