Funkční úložné prostory do dětského pokoje

Rubrika: Domácnost a bydlení

Nábytek do dětského pokoje je vždy velkým tématem. Při jeho vybavování musíte brát v potaz hned několik faktorů. Nábytek musí být funkční, snadno udržitelný, musí se líbit dětem a především musí mít dostatek úložného prostoru. Abyste věděli, co přesně kupujete, bude se vám hodit náš malý tahák typů úložných prostorů.

Než se pustíte do konkrétního výběru, je třeba si ujasnit, co do pokoje chcete pořídit. Kromě postele a psacího stolu budete totiž potřebovat i další nábytek pro uložení oblečení, knih a dalších věcí. Čím bude vaše dítě starší, tím budete potřebovat úložných prostorů více. Jenomže pokoj není nafukovací, a proto je potřeba vědět, co kupujete. Pojďme se tedy podívat, čím se od sebe skříně, regály a komody liší.

Dětské šatní skříně

Skříň na oblečení je naprostou nezbytností. Vybírat můžete mezi několika typy skříní, šatní skříň s tyčí, kam pohodlně zavěsíte ramínka, s policemi uvnitř nebo kombinovaná. Některé skříně mají tyč na ramínka vysouvací, což vám umožní mít dokonalý přehled o obsahu skříně. Poličky pak bývají variabilně nastavitelné, takže můžete upravovat jejich výšku, podle toho, jak vaše ratolest roste.

I vnější design je důležitý, skříně mohou mít mnoho podob a vychytávek. Někdy mívají výměnné dveře, které oceníte třeba v případě, že budete chtít pokoj trochu ozvláštnit. Zašupovací dveře se zase budou hodit do pokoje, kde není moc prostoru. Záleží tedy jen na vašich preferencích a možnostech. Velký výběr skříní najdete například na webu českého prodejce nábytku ALDO.

Regály

Dalším velmi vděčným kusem nábytku jsou regály. Regály slouží k ukládání knih, časopisů, nebo k vystavení různých dětských pokladů či trofejí. Jsou to vlastně otevřené police, které vypadají v pokojích velmi efektně. Sestavit z nich můžete klidně celou stěnu.

Obyčejný regál velmi snadno proměníte v originální úložný prostor. Stačí pořídit pár látkových úložných boxů a umístit je do regálu. Ty můžete různě kombinovat a prostor tak ozvláštnit. Regál je zkrátka velmi praktickým designovým řešením úložného prostoru.

Komody

Komody jsou někde na pomezí regálu a skříně. Otevřené vám budou sloužit jako regál a uzavřené jsou spíše podobné skříním. Na rozdíl od šatních skříní budou menší, budou mít menší hloubku a někdy mohou mít skleněná dvířka. Vybrat si můžete komody s poličkami, šuplíky, nebo v kombinaci obojího. Dbejte na to, aby v komodě bylo dost prostoru na všechny potřebné věci. V pokoji vašeho malého rošťáka zkrátka nemůže dětská komoda na hračky chybět.

Pro dosažení perfektního vzhledu se často využívá kombinace komod regálů a šatních skříní od stejného výrobce. Díky tomu dostanete jednotný design celého vybavení.

Vaše děti potřebují mít v pokoji dost místa na hraní. Proto je důležité, aby jim během dne nepřekážel nábytek. Úsporná řešení jistě ocení především majitelé malých bytů, kteří potřebují vybavit malý pokoj. Spoustu starostí jim ušetří dětské patrové postele s úložným prostorem nebo se skříní. Takové obytné systémy zajistí vašim dětem dost místa pro pohodlný život i v opravdu malých pokojících.

Napsal/a: PR článek

Toto taky stojí za přečtení!

Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist