Zdraví na pevných základech!

Rubrika: PR článek

Kompletní přehled o svém zdravotním stavu i poskytované zdravotní péči chce mít téměř 95 % občanů České republiky. Přesto přibližně polovina oslovených respondentů nikdy neviděla svou zdravotní dokumentaci pohromadě. Kompletní a bezpečnou kontrolu poskytované lékařské péče mají klienti IZIP|Elektronická zdravotní knížka (EZK). Nahlížet a zapisovat do svých zdravotních údajů je možné kdykoliv, stačí mít pouze počítač připojený k internetu.


Můžeme říci, že IZIP|Elektronická zdravotní knížka (EZK) stojí pevně na „všech čtyřech“. Základem jsou totiž 4 hlavní pilíře, které si dnes blíže představíme. Elektronická zdravotní knížka slouží k zapisování i čtení, tedy ke vzájemnému sdílení zdravotních informací mezi pacientem a lékařem a mezi lékaři navzájem. Je dostupná kdekoliv přes internet, a to 24 hodin denně. Uložená data jsou vysoce zabezpečena a užívání Elektronické zdravotní knížky se dá přirovnat k používání internetového bankovnictví.

ico_zemeZdravotní informace ve vlastních rukou
Díky EZK máte přehled o všech vyšetřeních, jejich výsledcích i léčbě – stáváte se tak vlastníkem svých zdravotních dat, která můžete v případě potřeby poskytnout ošetřujícím lékařům. Ti mohou rychleji a kvalitněji rozhodnout o diagnóze, zahájení cílené léčby, předejít zatěžování pacienta nevhodnou kombinací léků, či opakovaným vyšetřením.

ico_pdaEmergentní dataset
Ve své knížce máte uložená důležitá zdravotní data nutná pro záchranu života, do kterých v případě ohrožení může nahlédnout záchranná zdravotnická služba. Zasahující lékař se tak včas dozví zásadní informace jako je vaše krevní skupina, poslední očkování proti tetanu, rizikové faktory, alergie a trvalá medikace.

SrdceManažer zdraví
IZIP|Elektronická zdravotní knížka upozorňuje lékaře i pacienty na preventivní aktivity a informuje o zdravotních rizicích. K dispozici je například kalendář preventivních prohlídek, očkovací kalendář, upozorňování formou SMS/emailu, BMI index, měření krevního tlaku a cukru v krvi.

ucetOsobní účet pojištěnce
Obsahuje přehledy vykázané zdravotní péče, uhrazených regulačních poplatků, doplatků na léky a umožňuje kontrolovat historii pojištění a plateb pojistného. Pacient je tak informován o nákladech, které byly vynaloženy na jeho léčbu. Součástí zprávy je také identifikace případných nedoplatků na pojistném.

doktor„Systém Elektronických zdravotních knížek považuji za zcela zásadní zlepšení péče, protože jako lékař budu o pacientovi vědět vše. Pokud bude mít například záchranář, který najde někoho v bezvědomí na silnici, možnost nahlédnout do jeho EZK, aby zjistil krevní skupinu, s čím pacient stůně a co mu asi je, může mu tak zachránit život. Za druhé systém povede k zásadnímu šetření finančních prostředků. Vím od kolegů z terénu, že si některý pacient nechá napsat lék od jednoho lékaře a pak jde ke druhému a zase si tam nechá něco napsat… Lékař nemá možnost zjistit, co pacientovi už předepsal kolega. Kdyby EZK byla funkční plošně, bylo by to jednoduché.“
prof. MUDr. Jan Pirk
přednosta Kliniky kardiovaskulární chirurgie a Kardiocentra IKEM

Napsal/a:

Toto taky stojí za přečtení!

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Jak vybrat ty pravé plenky pro novorozené miminko?

Očekávání miminka sebou nese spoustu radosti, ale také rozhodování a nákupů. Jednou z věcí, bez kterých se určitě neobejdete,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (13 vyjádření)

 • ctiradka

  Asi moc nechápu, ale není to totéž, co nabízí ZPMV pod názvem „Karta života“? Nebo jsem ěnjak nepochopila, zda je mezi tím rozdíl…

  Já se na to ptala své lékařky, na její názor. Ona s tímto moc nesouhlasí, protože kromě toho, že to ej práce navíc, tak to prostě ona yb se s tou databází musela učit.. atd… Lékaři s tím moc souhlasit nebudou, rpotože to je i velká kontrola jejich práce a toho, co si skutečně účtují.

  Myšlenka pro záchrannou službu mě taky zaujala, otázka je, zda to záchranná služba orpavdu používá, zda to není jenom medializace.

  A praktiky dealerů na ulici, to nechám raděi bez komentáře, protože to bych se asi zase rozčílila…. taktéž skvělé služby VZP…

 • Lussy

  Není to špatný nápad, ale ani mě nějak nenapadlo se zapojit. Teď jsem koukla na jejich stránky a ani jeden z mých lékařů tam není. Takže to pro mě nemá smysl.

 • Anonymní

  Myslím, že to není špatná věc, i když jsem o zapojení zatím neuvažovala. Ale s překvapením jsem zjistila, že je zapojený jak můj gynekolog, tak i praktická doktorka.
  Ivča a Domča

 • Mě to došlo na email.Tak jsem to z hecu vyplnila.Žádný rodný číslo.Jen jméno,kontakt,adresa.
  Po pár dní zazvonil mladej klučina s papíry a mával mi průkazkou před čumákem.
  Samo pomršil mé přímení,takže za 14 dní mi došel dopis s novým papírem a do měsíce doporučeně heslo k mý kartě s tím,že mám upozornit své lékaže na to,že jsem v IZIPu a samolepku IZIP nalepit na zdravotní průkazku.
  Jasně,že na to zapomínám.

 • konipas

  O IZIP jsem se dověděla tak, že mě zastavil nějaký obchodní zástupce před jistým obchodním centrem, v pár větách naznačil, o co jde, a chtěl nadiktovat adresu, kam mi má poslat kartu. Málem jsem mu to nadiktovala, ovšem zastavili jsme se u rodného čísla, které jsem mu odmítla takhle na potkání dát. Naštvaně mi předal nedovyplněný formulář, abych si ho mohla sama zničit, a teprve tam jsem se dočetla, že podpisem formuláře souhlasím s všeobecnými podmínkami, které jsou k dispozici na internetových stránkách. A protože si ráda předem čtu, co podepisuji, vlastně bychom to takhle na ulici podepsat ani nemohli (pan obchodní zástupce měl jen tužku a papíry, nikoli notebook s připojením k internetu), navíc jsem také u jiné pojišťovny než VZP. Asi si také budu muset počkat, ale takovýhle přístup k potenciálním novým klientům mi rozhodně nevyhovuje.

 • Tak toho jsem si vlastně nevšimla. Tím pádem se mě to netýká.

 • Jarmuschka

  No, tak to mám obavy, že než se to rozjede tak, aby jim stálo za to, zapojit i ostatní ZP, tak to vyšumí…

  Ale nechápu, proč „odpověď“ na mou otázku nemají na stránkách.
  Po značném úsilí jsem na stránkách http://www.izip.cz došla k formulaci, která není jednoznačná – buď si to člověk vyloží tak, že IZIP je pro všechny, ale zdarma jen pro klienty VZP.
  Anebo tedy, že je registrace zdarma, ale použitelná pouze pro klienty VZP.

  Dívala jsem se i na registrované lékaře od nás.
  A z našich tam taky není nikdo.
  Akorát u mé bývalé paní doktorky (která šla do důchodu) a jejího nástupce jsem našla chybu v charakteristice…
  Takže po počátečním nadšení nad projektem vystřízlivění a skepse do budoucna…

 • máš pravdu,zatím VZP.
  Řekla bych,že to zkouší rozject a dost lidí je tam,tak proto.

 • Jarmuschka

  Vyveďte mě případně z omylu, ale není IZIP zatím jen pro pacienty u VZP? Takže jen pro část populace…

 • Nenašla jsem v seznamech ani jednoho ze svých lékařů. U praktického mě to nepřekvapilo, protože ten dosud píše vše na stroji. Takže si ještě pár let počkám. Jinak mi to ale taky přijde dobré.

 • No asi se páni doktoři do toho moc nepoženou….práce na víc.
  Já dojdu k tomu mýmu,rozjede počítač,na stole moji kartu.Po vyšetření něco ťuká do počítače a pak než z tiskárny mu vyjede recept,píše do karty.
  Jedině,že by to v tom počítači byla taková centrální karta,kde by se to zapisovalo u každého doktora.Několikrát mě napadlo se ho na to zeptat,ale pokaždý sem mlčela nebo zapoměla:)

 • Anonymní

  Ano, přesně tak. Já jsem s tím taky spokojená, člověk přijde na to jak je to perfektní mít všechny záznamy v jednom…jen čekám taky na doktory, až tam budou všichni. snad teda budou. 🙂 lenka

 • Tak trochu z hecu jsem do toho šla.
  Bohužel registrovaný v IZIPu je jen můj gynekolog:) Ale jestli se to rozjede jak mají představu bude to fajn.
  Pro zajímavost jsem si nechala vyjet půlroční vyúčtování a to překvapení,že tam opravdu vše kde jsem byla / praktický lékař,zubař,gynekolog-vše zaznamenané.I cena vytržení zubu,kterou jsem nehradila.
  Takže já tomuto fandím.Jak rychle by se ostatní lékaři dostali k mým záznamům,kdybych nedej bože upadla do komatu a stačí jen jedna malá nálepka na pojišťovací kartě a mají jasno co beru,co jsem po zdravotní stránce zač.
  Jen,aby to „nevyšumělo“,byla by to škoda….

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist