Zdravá výživa pro vaše děti

Rubrika: PR článek

Ať už máte doma v postýlce vašeho prvního potomka nebo vám po bytě běhá dětí víc, určitě si občas lámete hlavu nad jejich výživou. Co je pro mé dítě nejlepší? To je základní otázka, kterou si kladou všechny maminky…

Odpověď můžete nyní nalézt na serveru www.vyzivaprobudoucnost.cz, kde tým předních českých odborníků identifikoval 7 klíčových oblastí dětské výživy, které mají vliv na zdraví člověka po jeho celý život. Jsou jimi: Posilování obranyschopnosti organismu, Rozvoj nervové soustavy a zraku, Podpora krvetvorby, Růst zdravých kostí a zubů, Příznivě působí na činnost srdce a cév, Správné stravovací návyky a Udržování správné tělesné hmotnosti.

Každá oblast je v rámci projektu označena jednoduchými a srozumitelnými symboly, které se objeví na výrobcích dětské výživy Sunar, Sunárek a Sunarka od společnosti HERO CZECH, jenž se stala garantem projektu. Symboly s popisem hlavních nutrientů, které mají zásadní vliv na vývoj dětského organismu, by měly být pro rodiče jednoduchým vodítkem při správném výběru dětské výživy.
Na webových stránkách najdou rodiče jednak srozumitelná nutriční doporučení pro dětskou výživu s ohledem na současné i budoucí potřeby dítěte a také on-line poradnu, v níž se se svými dotazy můžete obracet na některého z odborníků.

Sunar original
Základní řada obsahuje mléčný tuk, vitamíny, minerály, optimální hladinu jódu a ucelenou skupinu antioxidantů. Díky mléčnému tuku má skvělou chuť. Mléčný tuk je prevencí zvýšené hladiny cholesterolu v dospělosti a příznivě působí na vývoj buněk a tkání.

Sunar Premium
foto
Prémiová řada je určená pro děti od ukončeného 6. měsíce a obsahuje navíc prebiotickou vlákninu, maltodextrin, vápník a betakaroten. K dostání ve 300g a 600g balení také s banánovou příchutí.

Sunar Complex Premium
Tato pokračovací kojenecká výživa je pro děti od ukončeného 12. měsíce. Obsahuje prebiotickou vlákninu, fluor, betakaroten a maltodextrin. Dětem chutná také díky příchuti kakaa, vanilky nebo banánu. K dostání v balení 600g.

Sunar HA Premium
Speciální řada zahrnuje kojeneckou mléčnou výživu určenou pro děti s rodinnou anamnézou výskytu alergie – pro kojence jejichž rodiče trpí různými formami alergií. Je to preventivní hypoalergenní mléko s hydrolyzovanou (štěpenou) bílkovinou. Hypoalergenní mléka Sunar HA 2 (určené kojencům od ukončeného 6. měsíce) a Sunar HA 3 (určené dětem od ukončeného 12. měsíce věku) jsou obohacena o důležité vitaminy a minerální látky včetně vápníku, jodu a železa.

foto
Sunar 24
Tato mléčná výživa vhodná pro děti ve věku 2 až 6 let obsahuje komplex vitaminů, minerálních látek a antioxidantů. Svým složením je Sunar 24 vhodnější než kravské mléko, které může díky svému složení více zatěžovat dětský organismus. Sunar 24 je k dispozici ve dvou variantách: mléčná a jahodová příchuť v 600g balení nebo jako již připravené tekuté mléko v praktické 500 ml lahvičce, vhodné i na cesty nebo třeba na hřiště.

Mléčné kaše Sunarka Dobré ráno a Dobrou noc
Sunarka Dobré ráno a Dobrou noc pro kojence od ukončeného 6. měsíce jsou vítaným obohacením jídelníčku v období přechodu na pevnou stravu. Sunarka Dobré ráno rýžová s ovocem nebo rýžová se skořicí jsou vhodné jako ranní a Sunarka Dobrou noc rýžová s banány a krupicová s medem jako večerní sytící pokrm.

Tekuté mléčné kaše Sunarka Dobré ráno a Dobrou noc
U tohoto hotového příkrmu v praktickém balení oceníte snadnou přípravu – stačí odstřihnout roh, nalít Sunarku do kojenecké lahve a můžete servírovat. Svým dětem tak můžete nabídnout „Sunarku tekutou mléčnou kaši Dobré ráno hruškovou se sušenkami“ nebo „Sunarku tekutou mléčnou kaši Dobrou noc multicereální“. Obě příchutě jsou vhodné pro děti od ukončeného šestého měsíce věku.

Sunárek 100% ovoce
Nové ovocné příkrmy Sunárek jsou vyrobeny ze 100% ovoce a bez přidaného cukru. Nad jinými ovocnými příkrmy vynikají svou jemností a skvělou chutí. Tyto příkrmy stejně jako ostatní příkrmy Sunárek jsou vyráběny bez konzervačních látek, umělých barviv a aromat. Balení v praktických plastových kelímcích po 100 g snadno využijete jako dopolední či odpolední svačinku doma, na procházce či na cestách.

Příkrmy Sunárek Dobrou noc
Široká je také nabídka maso-zeleninových příkrmů. Vaše děťátko může mít jídelníček stejně tak zajímavý jako dospělí! Dětské příkrmy už mají dokonce tak internacionální chutě jako jsou boloňské špagety, zeleninové lasagne nebo losos s bramborami. Všechny jsou bez přídavku soli a cukru a také bez aromatických, konzervačních látek a umělého barviva.

A pro všechny maminky dbající o zdravou výživu svých ratolestí jsou připravené 3 dárkové balíčky, o které soutěžíme ve dnech 4.5.-17.5.2009 v soutěži „Víte…?“. Stačí jako vždy jen odpovědět na jednu otázku a chytře tipovat!

Napsal/a: Petra Choltová

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (13 vyjádření)

 • gabulka73
  gabulka73

  U obou kluků jsem měla velké problémy, prý u kluků je to horší než u holčiček.

 • aandrejkaa

  My jsme neměli problémy. Sem tam nějaký prdík, ale to bylo skoro nic.

 • Tak to je možné, že nějaké nesedly. Nevím jak cizí maminky, ale já a kamarádky jsme měly stejné a u všech bez problémů.

 • aandrejkaa

  Tak ty jsme my neměli. Nevím jaktože nám nesedly.

 • Měla jsem děti na hippu a dobrý. Zvykli si i na příkrmy a kašičky.

 • Marci55

  Všechny děti jsem měla na Sunaru a bez problémů.

 • aandrejkaa

  A jaké jsi měla? My jsme měli problém s prdíkama a zácpou po mléku…

 • Mateřské mléko je nejlepší, ale někdy to bohužel nejde holky, to byl i můj případ 🙁 takže jsem valila umělé mléka, ale naštěstí s nimi nebyl problém.

 • bokul

  Gratuluji vsem vyherkynim a detem dobrou chut!

 • Anonymní

  Vyhodnocení soutěže najdete ZDE.

 • JanaOss

  Je dobře, že je takový výběr. Dřívější Feminat, to byl jed – ničilo to dětem žaludek a pak ty následky….

 • bokul

  I kdyz zcela jiste nejlpesi variantou je mleko materske, ze?

 • V dnešní době mají maminky mnohem větší výběr sušených mlék než bylo dřív.Jestli je dítě alergické najde se vhodná alternativa.Já jsem musela bojovat se zvracením a alergiemi.Hezký den.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist