Ochraňte své děti před volnými radikály

Rubrika: PR článek

Můžete sice dbát na to, aby vaše děti dodržovaly správný životní styl, jedly zdravou stravu a měly dostatek pohybu, existují ale faktory, které ovlivnit nemůžete. Znečištěné ovzduší, UV záření, pesticidy, léky, poranění, infekce, stres, fyzická a psychická zátěž, rentgenové paprsky lékařských vyšetření a bezpečnostních průchodů na letištích – právě to jsou vedle kouření největší zdroje nebezpečných volných radikálů.

Volné radikály jsou atomy či molekuly postrádající jeden elektron, který získávají ze zdravých molekul buněk. Tím ale způsobují, že napadené molekuly přestanou být stabilní a vznikají z nich další volné radikály. A řetězová reakce začíná. Vyústit může až v oxidativní stres, kdy si organismus nedokáže s útoky volných radikálů poradit. Kromě jiného jsou volné radikály přímo odpovědné za cukrovku, chronickou únavu, nádorové onemocnění, předčasné stárnutí a kardiovaskulární choroby.

Dodejte tělu dostatečné množství antioxidantů

Před volnými radikály proto musíme sebe i své děti chránit. K tomu slouží antioxidanty, což jsou molekuly, které mají nadbytek elektronů. Volné radikály si od nich mohou tyto elektrony vzít a na rozdíl od ostatních typů molekul antioxidanty už dále nereagují. Tím celá destruktivní řetězová reakce končí. Je proto naprosto nezbytné tělu dodávat dostatečné množství antioxidantů.

Nejúčinnějším antioxidantem je vodíková voda. Ta působí jako prevence proti civilizačním chorobám a dalším onemocněním, které způsobují volné radikály. Voda s vodíkem dále podporuje hojení po úrazech a operacích, redukuje záněty a zanícení a urychluje regeneraci po fyzickém výkonu. Vodík sám o sobě je účinný, protizánětlivý a protialergenní antioxidant. Pravidelné pití vodíkové vody tak napomáhá doplnění energie, zklidňuje tělo a uvádí jej do rovnováhy.

Vodík se dostane i do oblasti mozku

Když vodíkovou vodu srovnáme s vitamínem C (kyselinou askorbovou), což je vůbec nejznámější antioxidant, zásadní rozdíl spočívá v tom, že při oxidaci kyseliny askorbové vzniká kyselina dehydroaskorbová, která může poškozovat DNA. Proti tomu vodík funguje čistě a beze stopy, takže nevznikají žádné vedlejší produkty. Na rozdíl od ostatních podávaných antioxidantů se vodík dostane nejen k jádru buněk, ale rovněž do oblasti mozku. Vedle toho vitamín C se na antioxidační ochraně buňky podílí jen částečně.
Více informací o vodíkové vodě naleznete na webových stránkách www.wasserlangeleben.de/cz.html

Napsal/a: Magdalena Plivová

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

 • Anonymní

  No, já to zkoušel po úraze hlavy a hojilo se to doslova před očima. do týdne jsem byl úplně OK. I rekonvalescence po sportu je úžasně rychlá. Můj syn tak po treninku má energii na učení 🙂
  Lada

 • Anonymní

  dobrý den, velice zjednodušeně vodík(antioxidant) + kyslík (volné radikály neboli oxidanty jsou tvořeny kyslíkovými sloučeninami) vytvoří při reakci vodu. V každém balení této vody je 1 Trilion elektronů což jde změřit ORP metrem. ORP metr měří antioxidační schopnost vody. Vodíková voda se dostanem krevním oběhem do celého těla.

 • Anonymní

  no zíjmalo by mě jak to funguje..máte s tím někdo zkušenost?

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist