Koupání si žádá jemnou péči

Rubrika: PR článek

Pokožka vašeho děťátka je tak nádherně měkká a hebká! První koupel může proto vzbuzovat obavy. Mnoho rodičů se po narození miminka ptá, jak ochránit citlivou pokožku novorozence a zároveň zaručit dokonalou hygienu.

Věděli jste, že dětská pokožka je až o 30 % – 60 % tenčí než pokožka dospělých? Z tohoto důvodu je doporučováno používat na mytí pouze výrobky speciálně vyvinuté pro dětskou pokožku, které zbytečně nevysušují citlivou kůži miminka a zabraňují jejímu podráždění.

Jak zajistit pohodu při koupání aneb bezvadná koupel od hlavy až k patě

  1. Napusťte do vaničky nebo vany teplou vodu – ideální teplota by se měla pohybovat mezi 32 ºC a 37 ºC. Vodu dobře promíchejte, aby teplota byla rovnoměrná.
  2. Do teplé vody přidejte pár kapek koupele pro celé tělo a vlásky. Aby byla při koupání zábava, můžete do vody přidat různobarevné gumové hračky.
  3. Pomocí měkké žínky nebo ruky omyjte děťátku kůži i vlásky.
  4. Není třeba tlačit, úplně stačí jemné otírání.
  5. Děťátko jemně osušte a pokožku hydratujte tělovým mlékem nebo dětským olejem.

Úžasný pocit blízkosti

Rodiče vědí, že mazlení a pocit blízkosti hrají stejně důležitou úlohu jako čistota. Udělejte si proto z koupání každodenní rituál, který posílí vaši vzájemnou lásku a důvěru.

 

Při výběru koupele odborníci doporučují:

V bezpečí od prvního dne

Koupel pro své děťátko vybírejte velmi pečlivě – dbejte na to, aby byla jemná a bezpečná a vhodná ke každodennímu použití. To znamená, že má dobrý čistící účinek bez narušení kožní bariéry, má schopnost hydratovat a  je hypoalergenní. Ideální jsou výrobky určené pro mytí vlásků i pokožky.

Už žádné slzy!

Při koupeli je také důležité předejít podráždění i v případě, že při koupání nechtěně vnikne voda do očí. Kvalitní výrobky jsou vždy navrženy a testovány tak, aby bylo dětským očím zaručeno maximální bezpečí a ochrana. Při koupeli má být slyšet smích, a ne pláč!

Hodnota pH dětské koupele by měla být neutrální k pH pokožky vašeho miminka.

Otázkou jemné péče pro dětskou pokožku se zabývali i experti JOHNSON’S® Baby a vyvinuli jemnou dětskou koupel JOHNSON’S® Baby Koupel pro celé tělo a vlásky.

Více informací zde.

Napsal/a: PR článek

Toto taky stojí za přečtení!

Nevítaní hosté v ústní dutině

Malé oválné vřídky trápí až 25 % populace. Objevují se v ústech nečekaně, ale ti z vás, kteří se s afty

Čtu dál →

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist