Koupání si žádá jemnou péči

Rubrika: PR článek

Pokožka vašeho děťátka je tak nádherně měkká a hebká! První koupel může proto vzbuzovat obavy. Mnoho rodičů se po narození miminka ptá, jak ochránit citlivou pokožku novorozence a zároveň zaručit dokonalou hygienu.

Věděli jste, že dětská pokožka je až o 30 % – 60 % tenčí než pokožka dospělých? Z tohoto důvodu je doporučováno používat na mytí pouze výrobky speciálně vyvinuté pro dětskou pokožku, které zbytečně nevysušují citlivou kůži miminka a zabraňují jejímu podráždění.

Jak zajistit pohodu při koupání aneb bezvadná koupel od hlavy až k patě

  1. Napusťte do vaničky nebo vany teplou vodu – ideální teplota by se měla pohybovat mezi 32 ºC a 37 ºC. Vodu dobře promíchejte, aby teplota byla rovnoměrná.
  2. Do teplé vody přidejte pár kapek koupele pro celé tělo a vlásky. Aby byla při koupání zábava, můžete do vody přidat různobarevné gumové hračky.
  3. Pomocí měkké žínky nebo ruky omyjte děťátku kůži i vlásky.
  4. Není třeba tlačit, úplně stačí jemné otírání.
  5. Děťátko jemně osušte a pokožku hydratujte tělovým mlékem nebo dětským olejem.

Úžasný pocit blízkosti

Rodiče vědí, že mazlení a pocit blízkosti hrají stejně důležitou úlohu jako čistota. Udělejte si proto z koupání každodenní rituál, který posílí vaši vzájemnou lásku a důvěru.

 

Při výběru koupele odborníci doporučují:

V bezpečí od prvního dne

Koupel pro své děťátko vybírejte velmi pečlivě – dbejte na to, aby byla jemná a bezpečná a vhodná ke každodennímu použití. To znamená, že má dobrý čistící účinek bez narušení kožní bariéry, má schopnost hydratovat a  je hypoalergenní. Ideální jsou výrobky určené pro mytí vlásků i pokožky.

Už žádné slzy!

Při koupeli je také důležité předejít podráždění i v případě, že při koupání nechtěně vnikne voda do očí. Kvalitní výrobky jsou vždy navrženy a testovány tak, aby bylo dětským očím zaručeno maximální bezpečí a ochrana. Při koupeli má být slyšet smích, a ne pláč!

Hodnota pH dětské koupele by měla být neutrální k pH pokožky vašeho miminka.

Otázkou jemné péče pro dětskou pokožku se zabývali i experti JOHNSON’S® Baby a vyvinuli jemnou dětskou koupel JOHNSON’S® Baby Koupel pro celé tělo a vlásky.

Více informací zde.

Napsal/a: PR článek

Toto taky stojí za přečtení!

Zařizujete svým dětem společný pokoj? Poradíme vám, jak na to

Pro rodiče je často náročným úkolem zařídit pokoj pro jednu svou ratolest. Zvážit všechny jeho potřeby, které musí s

Čtu dál →
muzikál Mauglí na Mall.tv

Muzikál Mauglí bude k vidění na Mall.tv

Muzikál Mauglí Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové v režii dua Skutr uvádí pražské Divadlo Kalich od září roku 2013. Od

Čtu dál →

Hledáte parťáka pro své koníčky? Zkuste to se svými dětmi

Malé děti znamenají ve většině případů sice menší starosti než ty velké, ale přece jen většina rodičů – a

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist