Jak vyjít s penězi na rodičovské dovolené?

Rubrika: PR článek

Peněz není nikdy dost a na rodičovské dovolené to platí dvojnásobně. Jak můžete v tomto období ušetřit a poradit si i s nečekanými výdaji? Přinášíme vám několik tipů, které vám pomohou.

Online nakupování šetří čas i peníze

Bazárky s oblečením a potřebami pro miminko známe asi všichni, proč však nenakoupit na internetu i další potřeby do domácnosti? Díky srovnávačům zboží, jako je třeba Heureka, si spolehlivě vyberete nejlevnější zboží (výrazně se dá ušetřit hlavně na elektronice).

Další vychytávkou jsou cashbackové portály, jako například PlnáPeněženka, díky kterým se vám z nákupu vrátí vždy několik procent. Nejedná se o podvod, tyto služby mají smlouvu s eshopy a část z provize, kterou dostanou za přivedení zákazníků, vám vrátí na účet.

Služby bez poplatků a zbytečných smluv

Hodně můžete ušetřit změnou dodavatele elektřiny, plynu, nebo banky. Některé bankovní účty dnes máte dokonce i s výběrem hotovosti z bankomatu zdarma, což je za rok úspora 1800 Kč i více. Nebojte se papírování, pokud nemáte ke starému účtu závazky jako kontokorent, vše zařídí nová banka sama.

Rovněž na mobilech se dá ušetřit spousta peněz – pokud hodně telefonujete, může se vám oplatit tarif s neomezeným voláním, tzv. flat tarif, který dnes pořídíte kolem 500 Kč. Zbytek rodiny pak může klidně využívat předplacené karty s kreditem a utratit jen několik stovek měsíčně.

Levná kuchyně může být chutná i zdravá

Polotovary sice připravíte rychle, většinou však nejsou příliš levné a ani zdravé. Pokud se naučíte vařit doma ve velkém, můžete ušetřit opravdu hodně. Luštěniny, vajíčka, domácí pečivo, nebo domácí jogurt, to vše vás vyjde na pár korun a rodině dopřejete vyvážený poměr bílkovin, sacharidů a tuků. Ovoce a zelenina většinou moc drahé nejsou – zařaďte je do každého jídla a uvidíte, že vám časem kromě peněženky poděkuje i vaše tělo. Po celý rok skvěle zasytí vydatné polévky, jako je například zelňačka, čočková polévka nebo kulajda.

Nečekané výdeje – rezerva i spolehlivé půjčky

V ideálním případě byste měli mít k dispozici vždy finanční rezervu ve výši trojnásobku měsíčních příjmů. Může se vám to zdát jako vysoké číslo, pokud si však budete měsíčně dle svých možností odkládat pravidelně třeba pětistovku, rezervu postupně našetříte.

Co však dělat, když rezerva není k dispozici a vás tlačí čas třeba s nízkou, ale pravidelnou splátkou? Pokud jste si jisti, že budete mít později na splacení, můžete využít rychlou půjčku, kde se k penězům dostanete prakticky okamžitě. I když spěcháte, věnujte čas srovnání rychlých půjček, díky kterému se nenachytáte na vysoké poplatky nebo úroky a neskončíte s vymahači na krku.

Nejvýhodnější rychlou půjčkou na trhu je momentálně Kamali, která je dostupná i rodičům na mateřské či rodičovské dovolené a stojí za ní zavedená společnost Home Credit a.s. Půjčka by však vždy měla být až poslední možností.

japonska-pujcka

Napsal/a: PR článek

Toto taky stojí za přečtení!

Himerky – „Když široké balení, tak stylově!“

Pokud vám bylo ortopedem v porodnici nebo při kontrole kyčlí vašeho čerstvě narozeného miminka doporučeno široké balení, pak nemusíte ztrácet

Čtu dál →

Recenze: Město v noci

Knížka Město v noci, kterou vydalo nakladatelství Albatros, je skutečně velmi pěkně udělaná. Její autorka Petra Bartíková v ní stručně a

Čtu dál →

Jak každodenně zabíjíme důvěru svých dětí?

Neděláme to schválně, ale dopouštíme se toho snad každý den. Jsou to jen zdánlivé malichernosti, ale důsledky jsou mnohem

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist