Jak vyjít s penězi na rodičovské dovolené?

Rubrika: PR článek

Peněz není nikdy dost a na rodičovské dovolené to platí dvojnásobně. Jak můžete v tomto období ušetřit a poradit si i s nečekanými výdaji? Přinášíme vám několik tipů, které vám pomohou.

Online nakupování šetří čas i peníze

Bazárky s oblečením a potřebami pro miminko známe asi všichni, proč však nenakoupit na internetu i další potřeby do domácnosti? Díky srovnávačům zboží, jako je třeba Heureka, si spolehlivě vyberete nejlevnější zboží (výrazně se dá ušetřit hlavně na elektronice).

Další vychytávkou jsou cashbackové portály, jako například PlnáPeněženka, díky kterým se vám z nákupu vrátí vždy několik procent. Nejedná se o podvod, tyto služby mají smlouvu s eshopy a část z provize, kterou dostanou za přivedení zákazníků, vám vrátí na účet.

Služby bez poplatků a zbytečných smluv

Hodně můžete ušetřit změnou dodavatele elektřiny, plynu, nebo banky. Některé bankovní účty dnes máte dokonce i s výběrem hotovosti z bankomatu zdarma, což je za rok úspora 1800 Kč i více. Nebojte se papírování, pokud nemáte ke starému účtu závazky jako kontokorent, vše zařídí nová banka sama.

Rovněž na mobilech se dá ušetřit spousta peněz – pokud hodně telefonujete, může se vám oplatit tarif s neomezeným voláním, tzv. flat tarif, který dnes pořídíte kolem 500 Kč. Zbytek rodiny pak může klidně využívat předplacené karty s kreditem a utratit jen několik stovek měsíčně.

Levná kuchyně může být chutná i zdravá

Polotovary sice připravíte rychle, většinou však nejsou příliš levné a ani zdravé. Pokud se naučíte vařit doma ve velkém, můžete ušetřit opravdu hodně. Luštěniny, vajíčka, domácí pečivo, nebo domácí jogurt, to vše vás vyjde na pár korun a rodině dopřejete vyvážený poměr bílkovin, sacharidů a tuků. Ovoce a zelenina většinou moc drahé nejsou – zařaďte je do každého jídla a uvidíte, že vám časem kromě peněženky poděkuje i vaše tělo. Po celý rok skvěle zasytí vydatné polévky, jako je například zelňačka, čočková polévka nebo kulajda.

Nečekané výdeje – rezerva i spolehlivé půjčky

V ideálním případě byste měli mít k dispozici vždy finanční rezervu ve výši trojnásobku měsíčních příjmů. Může se vám to zdát jako vysoké číslo, pokud si však budete měsíčně dle svých možností odkládat pravidelně třeba pětistovku, rezervu postupně našetříte.

Co však dělat, když rezerva není k dispozici a vás tlačí čas třeba s nízkou, ale pravidelnou splátkou? Pokud jste si jisti, že budete mít později na splacení, můžete využít rychlou půjčku, kde se k penězům dostanete prakticky okamžitě. I když spěcháte, věnujte čas srovnání rychlých půjček, díky kterému se nenachytáte na vysoké poplatky nebo úroky a neskončíte s vymahači na krku.

Nejvýhodnější rychlou půjčkou na trhu je momentálně Kamali, která je dostupná i rodičům na mateřské či rodičovské dovolené a stojí za ní zavedená společnost Home Credit a.s. Půjčka by však vždy měla být až poslední možností.

japonska-pujcka

Napsal/a: PR článek

Toto taky stojí za přečtení!

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Jak vybrat postel do dětského pokoje?

Výběr postele je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí při zařizování dětského pokoje. Pokud má dítě ničím nerušený a kvalitní spánek,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

 • Veronika

  Půjčku? to určitě nedoporučuji raději si najděte nějaké tipy a rady jako třeba tipy jak ušetřit. Též jsem byla ve stejné situaci a peněz moc nebylo a vše jsem zvládla. Našla jsem si nějaké tipy a rady a mohu říci, že některé mi moc pomhly a nikdy jsem se nezadlužila.

 • Jindriska8
  Jindriska8

  Půjčka je to poslední řešení

 • pivatko

  dobrý článek, jen půjčkám bych se ráda vyhnula

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist