Jak přirozeně posilovat dětskou imunitu? Pomůže zdravý jídelníček i betaglukany

Rubrika: Onemocnění a léčba, PR článek

Zaměstnaná maminka s nemocným malým dítětem, to je v dnešní době velký problém. Vzít si ošetřovačku znamená přijít o velké množství peněz. A každá správná máma samozřejmě chce, aby její dítě bylo zdravé. Proto je rozhodně správnou volbou hledat možnosti, jak přírodními prostředky posilovat dětský organismus.

Dětský kolektiv a bacily

Vybudovat svému dítěti silnou imunitu, to je pro rodiče opravdu náročný úkol. Ovšem vyplatí se. Je to vklad i do budoucnosti. Čím odolnější bude vaše dítě vůči virovým a bakteriálním infekcím, tím lépe, protože v dětských kolektivech to samozřejmě funguje tak, že jakmile jedna z ratolestí donese nějaký bacil, rychle mu podléhají i ostatní. Právě proto má cílená práce v oblasti budování dětské imunity velký význam.

Důležité je obejít se pokud možno bez chemických léků. Ty tvoří až poslední množnost. Kde a jak s posilováním imunity vašeho potomka začít?

Jídelníček – zelenina a ovoce jako základ

V první řadě se zaměřte na stravování. Skladba dětského jídelníčku je nesmírně důležitá. Soustřeďte se na to, aby váš potomek měl dostatek zeleniny a ovoce. Zařaďte zeleninové a ovocné saláty, v zimě jsou výborné polévky s velkým množstvím zeleniny, které zároveň zahřejí. Slazení cukrem není ideální volbou, je lepší nahradit ho přírodnějšími variantami, například medem, nebo agávovým sirupem. Samozřejmě ovoce je sladké samo o sobě.

V dětském jídelníčku by neměly chybět také kvalitní rostlinné oleje, a to olivový nebo třeba lněný či mandlový.  Maso a potraviny z kravského mléka by měly mít v jídelníčku omezené zastoupení, maximálně 3x do týdne. Ve stravě by neměla chybět probiotika, např. zakysané mléčné výrobky.

Zahřívací potraviny

Otužování, pohyb i aromaterapie

Zdravá strava je nesmírně důležitá, ale mnohdy nemůže tělu dodat dostatek obranných látek. Proto je dobré sáhnout po přírodních pomocnících. Velmi účinným prostředkem je echinacea, tedy třapatka nachová, kterou můžete dítěti podávat třeba jako čaj nebo tinkturu. Součástí imunoterapie, tedy léčby za účelem podpory obranyschopnosti je například i otužování organismu, které je dobré provádět dlouhodobě a u dětí zvolit formu hry, kdy budou považovat studenou sprchu za zajímavou zábavu.

Nezbytnou součástí je i pravidelný pohyb. Když si dítě najde sport, který ho bude bavit, uspokojovat a bude v něm dosahovat výsledky, zároveň to posílí jeho sebevědomí i imunitu organismu. Vhodným doplňkem pak může být i aromaterapie. Uvolňované éterické oleje z aromalampy třeba v podobě levandule, eukalyptu nebo tymiánu také podpoří odolnost dětského těla.

Příroda v boji proti infekcím

Mezi jedny z nejdůležitějších přírodních látek, které pomohou dětem odolat infekcím, ale patří betaglukany. Najdete je v různých potravinách a hlavně v léčivých neboli medicinálních houbách. Jedná se o polysacharidy, tedy polymerní látky postavené na molekulách glukózy. V houbách jsou součásti buněčných stěn.

houby betaglukany

Nejčastěji jsou mezi medicinální houby řazeny hlíva ústřičná, maitake, reishi a shiitake. Z dalších zdrojů betaglukany najdete například v kvasinkách, tedy v obyčejném pekařském droždí, dále v obilovinách, a to hlavně v ovsu a ječmeni.  Vyhledávejte ale především celozrnné produkty.

Léčivé houby a betaglukany

Podstatné je se betaglukany zásobovat dlouhodobě, u dětí nejlépe 3-4 měsíce. Rozhodně si nelze myslet, že budou mít kýžený efekt po jednorázovém užití. Proto je nejvyšší čas začít právě teď.

Systematickým užíváním betaglukanů společně s dalšími opatřeními vybudujete potomkovi v průběhu zimy opravdu silnou imunitu. K dispozici jsou betaglukany ve formě houbových extraktů v podobě naředěných sirupů. Ty mohou zpravidla konzumovat děti starší než jeden rok.  Další variantou jsou tablety s čistým betaglukanem. Ty můžete velmi jednoduše rozpustit v nápoji. Pro děti je tato forma konzumace jednodušší a vhodnější, můžete jim tabletu přimíchat třeba do oblíbené ovocné nebo zeleninové šťávy.

Napsal/a: PR

Toto taky stojí za přečtení!

V jakých lázních vám zajistí hlídání pro děti?

Touží vaše srdce po lázních, ale říkáte si, že děti jsou pořád ještě malé, tak vám nezbývá než o

Čtu dál →

Dětský svět v zahradě? Vsaďte na bunkr, hmyzí hotel nebo malé hřiště

Hledáte recept, jak děti vylákat na zahradu, aby se vydováděly na čerstvém vzduchu a měly jste je přitom na

Čtu dál →

Půjčku vyřídíte pomocí textové zprávy na mobilním telefonu

SMS půjčka je jeden z finančních produktů, který vám dokáže vyřešit nepříjemnou situaci s financemi. Pokud máte nečekané finanční

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist