Hravě a zdravě – aneb jak zabavit svou ratolest a neztratit nervy!

Rubrika: PR článek

Máte doma malé dítě, které ani minutu neposedí, zatímco vy si připadáte jako vyštavený citron? Máte pocit, že mu nestačíte, nebo že se dokonce s vámi začíná nudit? Co s tím? Zapište ho do zájmového kroužku. Dejte však pozor na úskalí většího kolektivu dětí a myslete na jeho zdraví.

Máte doma batole, které si z domova udělalo závodní dráhu? Přemýšlíte, jak jej zbavit přebytečné energie a při tom si krásně odpočinout? Vyrazte na tzv. zpívánky a tanečky. Pro vaše dítě to bude skvělá příležitost, jak si zaskotačit s vrstevníky. Vám naopak pomůže kontakt s jinými maminkami – zjistíte totiž, že nejste jediná, kdo řeší, jak ukočírovat své dítě a současně se zachránit před úplným vyčerpáním organismu.

Většina kroužků běží bez přestání po dobu celého roku. Jde hlavně o aktivity tzv. indoorové, tedy nezávislé na přízni počasí, a tak záleží jen na vás, jak si jednotlivé kurzy naplánujete. Co však může nabourat i ten nejlepší plán, je nemoc. Bohužel, právě v zimě o tato nemilá překvapení není nouze. Časté přechody z tepla do zimy, nevhodné oblečení, ale také pobyt ve větším kolektivu – i to může vést k oslabení imunity, především pak u malého dítěte, což se následně projeví jako rýma a nachlazení. Od nachlazení je to pak už jen kousek k bolestivému zánětu středního ucha, v horším případě pak k zápalu plic.

Pneumonie, tedy zápal plic, je infekční onemocnění, za kterým může stát bakterie pneumokoka. Nejvíce postihuje malé děti a seniory. Projevuje se vysokými teplotami nad 39 °C, zimnicí a intenzivním kašlem. Doprovodnými jevy jsou bolest na hrudi, dušnost a celková nevolnost, k čemuž se také mohou přidat křeče, ztráta chuti k jídlu nebo i modré zabarvení rtů a konečků prstů způsobené nedostatečným okysličováním tkání.

Pokud u svého dítěte zpozorujete některý z těchto projevů, neprodleně vyhledejte lékaře. Teprve ten na základě rentgenu potvrdí, zda se jedná o zápal plic, a také určí závažnost onemocnění. U lehčího průběhu nemocný užívá antibiotika, hodně odpočívá a pije. Pokud však jde o komplikovanější formu nemoci, pacient zůstává v nemocnici a úplné zotavení trvá až několik týdnů.

Určitě si teď pokládáte otázku, jestli a hlavně jak je možné nemoci předejit. Podle odborníků toho dosáhnete dodržováním hygienických pravidel, správnou životosprávou a také očkováním. Na našem trhu existuje již běžně dostupná třináctivalentní vakcína Prevenar 13, která působí proti 13 typům bakterie pneumokoka. Vakcínu získáte u dětského lékaře, jedna dávka vás u nejmenších dětí, u kterých je očkování částečně hrazeno pojišťovnou, vyjde na zhruba 486 korun. To se však netýká rizikových skupin dětí ve věku do 5 let, které jsou automaticky očkovány třináctivalentní vakcínou bez doplatku. Jde o děti s velmi nízkou porodní váhou, děti po transplantaci orgánů, chemoterapii, prodělaných meningitidách, s opakujícími se záněty středního ucha či chronickými plicními onemocněními.

Prevenar 13 je registrovaný léčivý přípravek. Přečtěte si, prosím, pečlivě příbalovou informaci. O možnostech očkování a možných rizicích se informujte u svého lékaře. Více na www.prevenar13.cz.

Napsal/a: Komerční sdělení

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (9 vyjádření)

  • Jarmuschka

    Pavlínkav, já myslím, že se ne to nevylučuje – vždyť i součástí „PR“ nějaké firmy může být „placená reklama“.
    😉

  • Víte co, necháme si to vysvětlit od Petry, až se vrátí 🙂 Já jsem to pochopila tak, jak jsem napsala. Možná jsem to popletla… kdoví.

  • Peťka

    Tak já se přiznám, že „PR“ jsem taky brala stejně, jako Jarmuschka. 🙂
    Vůbec by mě nenapadlo, že to může znamenat něco jiného. 🙂

  • Jarmuschko, teď se směju, jak se mi povedlo trefit do písmenek, vůbec jsem si toho prvně nevšimla… Prostě je to reklamní článek, obsah ani nadpis neovlivníme.

  • bamiska

    copak placenou reklamu chápu jen to mě nenapadlo…spíš jsem od článku čekala podle názvu také něco jiného a zláštním způsobem to přešlo jinam….jinak v poho

  • Jarmuschka

    …a já si vždycky myslela, že „PR“ je všeobecně užívaná zkratka pro „public relations“…

  • Lien, Bamisko, PR znamená, že článek je placená reklama. Takže bohužel…

  • bamiska

    souhlasím s lien…:(

  • Lien

    Tak jsem rozklikla domnívajíc se, že zde budou návody na hry apod. a ona je to prachobyčejná reklama na očkování s velmi zavádějícím názvem :-(.
    A autor PR znamená co?

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist