Golf v hodinách tělocviku

Rubrika: PR článek

Na Slapech na golfovém hřišti se pustili do spolupráce s místní školou a rozjeli projekt juniorského oddílu. Práce s dětmi je jedním ze stěžejních cílů nově vzniklého hřiště Golf Park Slapy sv. Jan. Ochota a nadšení trenérů a organizátorů se na Slapech setkalo s pozitivním a velmi vstřícným přístupem ředitelky místní Mateřské a Základní školy. Možná se jim tady podaří začlenit golf do hodin tělesné výchovy!


Jak to všechno začalo?

Hřiště je otevřeno teprve krátce, první devítka „Rabyňská hora“ zahájila provoz 9.7.2010, ale už teď je jasné, že to tady s dětmi myslí vážně. Nejenže se celé prázdniny v pravidelných časech věnovali dětem místních chatařů, ale od září rozjeli plnohodnotný tréninkový oddíl pro děti od 5 let. V létě si to na místní akademii a driving rangi vyzkoušely například i sestry Veronika a Zuzanka Kubů. Zeptali jsme se jejich maminky, koho to vlastně napadlo přihlásit dcery na golf:

„Před několika lety jsme koupili chalupu v okolí hřiště, u budoucí druhé devítky Tři kříže, a protože se téměř z oken díváme na hřiště, řekli jsme si, že by byla škoda takovou příležitost nevyužít a tak jsme se rozhodli, že se do golfu zapojí celá naše rodina, i holky. Chtěli bychom časem na golfu trávit volný čas, je to sport pro všechny – pro celou rodinu,“ říká paní Tamara. Oba s manželem golf hrají, začínali netradičně v zahraničí, až v daleké Austrálii na veřejných hřištích. Když se vrátili do České republiky, chtěli v golfu pokračovat a proto se přihlásili do projektu „Hraj golf, změň život“, aby získali osvědčení a způsobilost ke hře a mohli chodit na hřiště i tady v Čechách.

„Už to úplně vidím, jak si chodíme po hřišti s manželem i s holkami….,“ dodává paní Tamara a vedle ní se culí čtyřletá Zuzanka a přitakává šestiletá Verunka. A to není vše, paní Kubů jde v úvahách ještě dál:

„Myslím, že takové hřiště je i výbornou příležitostí pro brigády. Říkám si, že až holky trochu povyrostou, mohly by tu pomáhat a tak se taky naučit, jaká je cena peněz a jak dlouho člověk musí pracovat, než si vydělá třeba 500 korun.“

Všechno závisí na lidech

Úvahy o širším zapojení místních dětí do golfových aktivit, o rozšíření povědomí golfu v místní lokalitě ležely v hlavě už dlouho i manažerce komunikace hřiště Golf Park Slapy sv. Jan Pavle Charvátové. Proto navázala spolupráci mezi golfovým hřištěm a místními školáky, tedy základní a mateřskou školou:

„Na konci prázdnin jsme oslovili okolní základní školy a především pak Základní školu a Mateřskou školu ve Slapech, udělali jsme velký nábor předškoláčků a pak žáčků od 1. do 5.třídy a od 15.9. jsme otevřeli tři skupiny našeho oddílu BMW Junior Golf Team. Je to dáno zejména skvělou spoluprací s ředitelkou školy paní Renatou Hacaperkovou.“

A paní ředitelka doplňuje tato slova: „Řekly jsme si s paní Charvátovou, že by přece byla velká škoda nevyužít tak krásné sportoviště, když už ho školáci mají téměř za humny. A já doufám, že se nám během školního roku podaří golf zařadit do hodin tělesné výchovy jako jeden ze sportů, se kterými se žáci na hodinách seznamují. Proč by to měl být jenom fotbal, hokej, atletika…?“

Pod vedením zkušených pedagogů a dlouholetých profesionálů chtějí na Slapech vybudovat postupně tělovýchovnou jednotu se statutem TCM (tréninkové centrum mládeže),což je podmíněno přesně danými aktivitami jako jsou právě tréninky mládeže nebo turnajové aktivity a dovednostní soutěže navržené přesně pro danou věkovou skupinku dětí. Trénování mládeže se ujal trenér PGA Karel Šíma a supervizi nad celým dětským programem převzal neméně zkušený profesionál Radek Wagner, který je současně i ředitelem hřiště a HeadPro na Slapech.

„Letos v září jsme uspořádali dětský turnaj pro všechny juniory, kteří už mohou hrát na velkém hřišti. Zájem byl velký, přijelo téměř třicet dětí, z toho nejmladší holčičce – Amálce – bylo teprve pět let a vidíte, zrovna ona vyhrála svou kategorii „potěru“, jak říkáme těm nejmenším. Účast a zájem nás nejen potěšily, ale potvrdily nám i to, že věnovat se dětem má smysl,“ doplnil Radek Wagner.

Plány do budoucna

Slova a úsilí slapských managerů potvrzuje například i jeden tatínek (Jiří Kucr), který slapské golfové hřiště a krásnou přírodní lokalitu s výhledy na Slapskou přehradu vybral pro svou sedmiletou dceru Bereniku. A vůbec mu nevadí dojíždět téměř 100km až od Kolína.

Pan Jiří Kucr vysvětluje: „Pracuju v Praze, takže pro mě není zas taková zajížďka protáhnout to až na Slapy. A proč zrovna sem? Já jsem si tohle hřiště a tohle místo vybral na internetu. Líbí se mi ta krajina tady a taky se mi líbila nabídka hřiště, tak jsem si řekl proč ne? A jsem rád, že jezdíme sem, Berenice se tady líbí a v kurzu jí to bavilo. Doufám, že nám to vyjde a bude tady moct chodit i do oddílu. Už se těším, až spolu půjdeme poprvé po hřišti!“

Na zimu chystají organizátoři dětského oddílu na Slapech i tréninky v indooru pro děti, které budou chtít pokračovat i přes zimu zlepšovat své dovednosti. Tím to ale nekončí. Už teď, se značným předstihem, začínají proto myslet na příští léto. V rámci TJ Slapy sv. Jan se chystají letní golfové kurzy pro mládež, letní příměstské tábory i jednodenní intenzivní tréninky.

www.golfslapy.cz

Napsal/a:

Toto taky stojí za přečtení!

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Jak vybrat ty pravé plenky pro novorozené miminko?

Očekávání miminka sebou nese spoustu radosti, ale také rozhodování a nákupů. Jednou z věcí, bez kterých se určitě neobejdete,

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist