Čeká Vaše dítě očkování proti pneumokokům? Jakou zvolit vakcínu?

Rubrika: PR článek

Dát dítě očkovat proti pneumokokovým infekcím je krok správným směrem, protože ačkoliv jsou pneumokokovými infekcemi ohroženy všechny věkové skupiny, nejvyšší počet onemocnění se objevuje právě u nejmenších dětí. Očkování je pomáhá chránit před pneumokokovými onemocněními zahrnujícími sepse, meningitidy a záněty plic. Vede také ke snižování zánětů středního ucha. Při dramatickém průběhu onemocnění může u ještě slabého organismu malého dítěte dojít k jeho závažnému poškození, v nejhorším případě k úmrtí. Vsadit na prevenci v podobě očkování je tedy velmi rozumné.

Díky pokroku v medicíně je možné děti očkovat zpravidla již od 2 měsíců věku. Lékař může v současné době rodičům nabídnout vakcínu, která navodí tvorbu protilátek proti třinácti serotypům pneumokoka – vakcínu Prevenar 13. Na tu si však rodiče musí připlatit. U nejmenších dětí, kde je vakcína částečně hrazena zdravotními pojišťovnami, je to maximálně 486 Kč za jednu dávku. Očkovací schéma u nich tvoří tři dávky a přeočkování.

Za pozornost stojí, že u rizikových skupin dětí ve věku do 5 let je třináctivalentní vakcína hrazena plně. Jedná se především o děti se závažným oslabením imunity, velmi nízkou porodní hmotností, s opakovanými záněty středního ucha a další.

Výzkumy prováděné před zavedením očkování proti pneumokokům potvrdily, že 13 různých typů bakterie , proti kterým pomáhá chránit Prevenar 13, vyvolává v závislosti na konkrétní zemi 73 – 100 % případů závažných pneumokokových onemocnění u dětí mladších pěti let. Prevenar 13 pokrývá až 90 % typů pneumokoka odolných vůči antibiotikům. Statistiky také prokazují, že typy pneumokoka, které pokrývá třináctivalentní vakcína, se vyskytují ve významné míře i v České republice.

Prevenar 13 je registrovaný léčivý přípravek. Přečtěte si, prosím, pečlivě příbalovou informaci. O možnostech očkování a možných rizicích se informujte u svého lékaře. Více na www.prevenar13.cz.

Napsal/a: Komerční sdělení

Toto taky stojí za přečtení!

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →
Jindřichův Hradec

Prohlédněte si Jindřichův Hradec. S našimi tipy o nic nepřijdete

Jindřichův Hradec si zaslouží vaši pozornost. Je to nádherné město s pěknou historii. Najdete tu nádherné chaty a chalupy,

Čtu dál →

Jaké vybrat odrážedlo pod stromeček?

Chcete mít ze svého potomka vášnivého cyklistu? V určitém věku už nestačí jít příkladem. Vlastní dvoukolé odrážedlo, které je jedním

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist