Aby se vašim andílkům dobře dýchalo

Rubrika: PR článek

Z porodnice jste si přinesli malý uzlíček, o který jste začali od prvního okamžiku s láskou pečovat. V prvních dnech a týdnech života potřebuje vaše miminko především spát a jíst. Ovšem, jak roste, mění se i jeho potřeby a vaším úkolem je připravit mu zdravý a bezpečný domov.

Nepodceňujte čistý vzduch

Během 24 hodin uděláme až 20 000 nádechů a naším tělem projde neuvěřitelných 15 kilogramů vzduchu. Ano, ideální by bylo dýchat pouze čistý vzduch, ale i přes dodržování přísné hygieny a pravidelného větrání není v lidských silách zbavit se škodlivin obsažených v ovzduší. A to jednoduše proto, že je nevidíme.
Nejvíce postiženi jsou obyvatelé velkých měst a průmyslových oblastí. Následky znečištěného ovzduší jsou alarmující, více než čtvrtina populace trpí různými alergiemi, ekzémy či astmatem. Ale nemylte se, to, že žijete na Vysočině nebo v Českém ráji ještě neznamená, že jste na tom výrazně lépe. Nastává totiž období plné smogu a inverze a my se, ve snaze vyhnout se škodlivinám zvenku, uzavíráme doma ve svých bytech a domech v domnění, že jsme v bezpečí. Opak však bývá pravdou, protože i doma nás ohrožuje mnoho nečistot, které ani nevnímáme. Je to samozřejmě všudypřítomný prach, plísně, kterým se v zimním období opravdu daří, dále chemické výpary z umělých hmot a nábytku, bakterie, viry a cigaretový kouř.  Na podzim a v zimě, kdy méně větráme, působí tito „neviditelní škůdci“ na náš organizmus prakticky celý den. Největší část škodlivin přitom proniká do těla právě plícemi.

Děti v rodině kuřáka

Mají o 40% vyšší riziko, že onemocní zánětem středního ucha či dolních cest dýchacích
Mají o 33% vyšší riziko astmatu
Mají o 50% vyšší riziko chronické obstrukční choroby plicní (CHOPN)

A řešení?

Jednou z možností, jak se proti alergickým reakcím a respiračním onemocněním účinně bránit, alespoň v pokojových podmínkách, je pořízení čističky vzduchu. A pokud máte to štěstí a podobné problémy řešit nemusíte, čistička vzduchu vám poslouží jako velice účinná prevence.

Kvalitní čistička vzduchu by měla zachytit minimálně 80% prachu a polétavých nečistot. Ideální je taková, která je mobilní, abyste ji mohli přesunovat dle potřeby. To znamená, že vám bude sloužit přesně tam, kde trávíte nejvíce času. Přes den například v dětském či obývacím pokoji a na noc je vhodné její umístění do ložnice. S tím úzce souvisí také hlučnost a energetická náročnost čističky vzduchu. Čistička s hlučným ventilátorem a vysokou spotřebou elektřiny vám pravděpodobně brzy poleze na nervy a raději ji přestanete používat.

Velmi dobře vám může posloužit čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6, která funguje na principu elektronového větru, tudíž není ani hlučná ani energeticky náročná. Její spotřeba na maximální výkon je pouhých 15 W a účinnost při zachytávání prachu a všech polétavých alergenů je 96%. Čističku lze zakoupit za 3.333,- Kč a pokud navíc při objednávce uvedete kód VD1, můžete si vybrat jeden ze dvou praktických dárků. A aby toho nebylo málo, pro všechny objednávky uskutečněné mezi 25.10. a 31.12. 2012 platí poštovné zdarma.

Napsal/a: Komerční sdělení

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist