4 tipy na finanční produkty vztahující se k dětem

Rubrika: PR článek

Děti samozřejmě nemají z pohledu finančních prostředků takové pravomoci, jako je tomu u dospělých. Přesto se k nim vztahuje spousta nejrůznějších finančních produktů, jež mohou buď samy využívat, anebo se jich přímo týkají.

Spravují je v každém případě jejich rodiče. My se v následujících řádcích podíváme na celkem 4 takové nejznámější finanční produkty, jež s dětmi přímo souvisejí. Třeba i vy nakonec zjistíte, že už některý z nich máte. Možná se nakonec rozhodnete pro pořízení nového.

Stavební spoření

Jeden z nejoblíbenějších finančních produktů, který s dítětem přímo souvisí. Založení stavebního spoření je velmi jednoduché a mnohdy i bezplatné. Stačí jen natrefit na nějakou tu akci stavebních spořitelen, jež se v pravidelném intervalu opakují. Bez akce poplatek většinou činí 1 % z celkové cílové částky. Pokud tedy uzavřete stavební spoření s cílovou částkou 2.000.000 korun, zaplatíte na úvod 20.000 korun, což není zrovna zanedbatelný obnos. Jinak se ale stavební spoření uzavřené na dítě vyplatí, protože každým rokem při spoření stanovené sumy dostanete solidní výnos pohybující se okolo 2000 korun. Jiný finanční produkt nic takového slíbit nedokáže! V minulosti byl problém s čerpáním finančních prostředků, respektive s jejich výběrem po dosažení stanovené sumy. Dokonce se musely výběry řešit u soudu. Dnes je tomu jinak a rodič může sumu vybrat a disponovat s penězi. Součástí stavebního spoření jsou také klasické a překlenovací úvěry. Ty si lze vzít prakticky kdykoli v průběhu spoření. U standardního byste měli mít ale naspořenou předepsanou sumu.

Spoření pro děti

Není problém uzavřít si také smlouvu o klasickém spoření pro děti u některé z bank. Tady ale nepočítejte s žádným velkým zhodnocením. To se pohybuje mnohdy na minimální úrovni, takže fakticky pokryje bankovní poplatky. Jedná se tedy o produkt, který se příliš nevyplatí. Pokud si navíc berete úvěry, jako je půjčka 5000, pak na spoření jako takové raději zapomeňte.

Dětská konta

Dítě může mít přímo své konto, respektive účet u banky. Většinou se jedná o studentská konta. Ta ale mají specifický charakter a mnohých služeb spojených s klasickými bankovními účty pro dospělé využít nelze. Ostatně ani půjčka bez příjmu a mnohé jiné finanční služby se k dětem a studentům nevztahují.

Pojištění dětí

Máte své děti pojištěné? Pokud ne, pak se rozhodně po nějaké té pojistce porozhlédněte. Výborné jsou především takové, které se vztahují hlavně na úrazy dětí. Jsou neposedné a nikdy nevíte, co se jim může přihodit. Měsíční platy u mnohých pojistek se pohybují v rámci několika stovek korun měsíčně. Když už se dítěti něco stane a musíte s ním být třeba v nemocnici, alespoň část ušlého zisku se vám vrátí.

Napsal/a: PR článek

Toto taky stojí za přečtení!

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Jak vybrat postel do dětského pokoje?

Výběr postele je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí při zařizování dětského pokoje. Pokud má dítě ničím nerušený a kvalitní spánek,

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist