Recenze: O Kuliferdovi

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Kulturní a literární tipy, Pohádky, Pohádky a povídky

Dostaly jsme s dcerami nabídku testovat knihu O Kuliferdovi, kterou k recenzi poskytla Audioteka.cz. Zatím je k dispozici pouze jako audiokniha, vydání knižní se teprve chystá.

Jde o dobrodružný příběh malého Kuliferdy – hrášku, který těsně unikl osudu – stát se součástí hrachové polévky, a ve vlhku a teple pod kuchyňskou linkou mu narostly končetiny a na hlavě klíček místo vlasů. Ve 14 kapitolách se dozvídáme o jeho neuvěřitelném putování v domácnosti Aničky (a jejích rodičů), které s pomocí knižního Mola, co se vyzná v mapách, směřuje k záchraně Ježka, dalšího – dočasného – obyvatele bytu. Jak už to v pohádkách bývá, všechno nakonec dopadne tak, jak má, tedy dobře.

kuliferda_obrázek

Audioknihu namluvil přímo autor, jak se vyjádřila devítiletá dcera, „divně“. Já na vysvětlenou dodávám – relaxačním (až uspávacím) způsobem, i doprovodná hudba vyvolává uklidňující pocity, takže pokud máte děti naučené usínat u pohádky (třeba po „umdlení“ předčítače večerní knížky), je audioverze příběhu O Kuliferdovi k tomuto účelu více než vhodná. Přiznám se, já si Kuliferdu pouštěla také před spaním, a nakonec z toho bylo téměř „čtení na pokračování“, jako se vysílá v rozhlase, uspí totiž i mě opravdu spolehlivě.

kuliferdaLeni_kresli_kuliferdu

Ale musím přiznat, že příběh se líbil oběma dcerám – té devítileté i bezmála 2,5leté. A to je co říct, protože ta starší momentálně „ujíždí“ (nejen) na audioknihách o Harrym Potterovi a ta mladší nedá dopustit na Krtka v jakékoli podobě, tedy i audioverze u nás vede.

Dovedu si také dost dobře představit, že i knižní vydání příběhu O Kuliferdovi by se dcerám líbilo, i když já rozhodně nemám tak umělecký přednes, jako autor sám.

o-kuliferdovi-duzeO Kuliferdovi

Autor: Luboš Pavel
Čte: Luboš Pavel
Délka: 2 h 10 min

Knihu O Kuliferdovi si můžete objednat na Audioteka.cz, kde je k dispozici také krátká ukázka.

AUDIOTEKA_CZ

Napsal/a: Konipas

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist