Recenze: O Kuliferdovi

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Kulturní a literární tipy, Pohádky, Pohádky a povídky

Dostaly jsme s dcerami nabídku testovat knihu O Kuliferdovi, kterou k recenzi poskytla Audioteka.cz. Zatím je k dispozici pouze jako audiokniha, vydání knižní se teprve chystá.

Jde o dobrodružný příběh malého Kuliferdy – hrášku, který těsně unikl osudu – stát se součástí hrachové polévky, a ve vlhku a teple pod kuchyňskou linkou mu narostly končetiny a na hlavě klíček místo vlasů. Ve 14 kapitolách se dozvídáme o jeho neuvěřitelném putování v domácnosti Aničky (a jejích rodičů), které s pomocí knižního Mola, co se vyzná v mapách, směřuje k záchraně Ježka, dalšího – dočasného – obyvatele bytu. Jak už to v pohádkách bývá, všechno nakonec dopadne tak, jak má, tedy dobře.

kuliferda_obrázek

Audioknihu namluvil přímo autor, jak se vyjádřila devítiletá dcera, „divně“. Já na vysvětlenou dodávám – relaxačním (až uspávacím) způsobem, i doprovodná hudba vyvolává uklidňující pocity, takže pokud máte děti naučené usínat u pohádky (třeba po „umdlení“ předčítače večerní knížky), je audioverze příběhu O Kuliferdovi k tomuto účelu více než vhodná. Přiznám se, já si Kuliferdu pouštěla také před spaním, a nakonec z toho bylo téměř „čtení na pokračování“, jako se vysílá v rozhlase, uspí totiž i mě opravdu spolehlivě.

kuliferdaLeni_kresli_kuliferdu

Ale musím přiznat, že příběh se líbil oběma dcerám – té devítileté i bezmála 2,5leté. A to je co říct, protože ta starší momentálně „ujíždí“ (nejen) na audioknihách o Harrym Potterovi a ta mladší nedá dopustit na Krtka v jakékoli podobě, tedy i audioverze u nás vede.

Dovedu si také dost dobře představit, že i knižní vydání příběhu O Kuliferdovi by se dcerám líbilo, i když já rozhodně nemám tak umělecký přednes, jako autor sám.

o-kuliferdovi-duzeO Kuliferdovi

Autor: Luboš Pavel
Čte: Luboš Pavel
Délka: 2 h 10 min

Knihu O Kuliferdovi si můžete objednat na Audioteka.cz, kde je k dispozici také krátká ukázka.

AUDIOTEKA_CZ

Napsal/a: Konipas

Toto taky stojí za přečtení!

Zařizujete svým dětem společný pokoj? Poradíme vám, jak na to

Pro rodiče je často náročným úkolem zařídit pokoj pro jednu svou ratolest. Zvážit všechny jeho potřeby, které musí s

Čtu dál →
muzikál Mauglí na Mall.tv

Muzikál Mauglí bude k vidění na Mall.tv

Muzikál Mauglí Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové v režii dua Skutr uvádí pražské Divadlo Kalich od září roku 2013. Od

Čtu dál →

Hledáte parťáka pro své koníčky? Zkuste to se svými dětmi

Malé děti znamenají ve většině případů sice menší starosti než ty velké, ale přece jen většina rodičů – a

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist