Recenze: Agus a příšerky – Už je tady pan Flat!

Rubrika: Kulturní a literární tipy, Pohádky a povídky

Začaly prázdniny a Tomášek rád čte. Do rukou se nám dostala novinka nakladatelství HostAgus a příšerky Už je tady pan Flat. Jedná se o první díl velice zábavné série o chlapci jménem Agus, kterému příšerky tak trochu převrátí život naruby. Autorem je Jaume Copons. Ilustracemi obohatila Liliana Fortunyová, do češtiny přeložila Olga Čtvrtníčková. Agus je docela obyčejný chlapec, který chodí do školy, má rád pizzu a občas i zapomíná.

Je to také docela pěkný rošťák, který nerad uklízí. Příběh začíná tím, že zapomněl do školy donést slohové práce za uplynulý rok. No jo, nejen že je nedonesl do školy, on je ani nenapsal. Tedy až na pár. A aby toho nebylo málo, zavolá si ho paní knihovnice. Včera totiž hráli s klukama na schovku a Agus se schoval do knihovny a vysypal z ní knížky. Za trest teď musí rovnat knihy do krabic. Přitom ale najde plyšáka, špinavého, ale hned ho zaujme. Leží tam už dlouho a určitě je mu smutno. Paní knihovnice mu ho daruje. A právě tady začíná ta pravá zábava.

Doma plyšák ožije. Agus se dozvídá, že je příšerka z Knihy příšer a jmenuje se pan Flat. A Pan Flat moooc rád poslouchá, když někdo čte. Přiměje tedy Aguse, aby mu předčítal. Seznámí tak chlapce s několika krásnými knihami, které by si měl přečíst každý kluk. Např. Dobrodružství Toma Sawyera.

Jelikož ale Agus nerad uklízí, když druhý den odjede na zápas, maminka splní své hrozby a uklidí mu pokoj. Co se válí na zemi odnese. A samozřejmě odnese i Pana Flata. Když to Agus zjistí, pustí se hned do pátrání a nepřestane, dokud Pana Flata nenajde.

2016-07-14-2180[1] 2016-07-14-2179[1]

Kniha je určena čtenářům od osmi let. S tím plně souhlasím. Klidně si ji mohou přečíst i ti mladší, jen jim tedy rodiče asi budou muset pomoci s „bublinami“. Kniha totiž není psána jen jako příběh, ale objevují se tam i „komiksové bubliny“. Knihu ovšem hodnotíme velmi kladně, lze ji přečíst jedním dechem. A čtenář se u ní zasměje a zajisté tam najde také nějakou malou část svého „já“.1191

Tomáška kniha zaujala natolik, že už se ptal, kdy vyjde další díl. Prý si ho musíme „pohlídat“.  Kniha má také své čestné místo v jeho prázdninovém čtenářském deníku. Je to první kniha, kterou o prázdninách přečetl.

Knihu Agus a příšerky – Už je tady pan Flat! vydalo nakladatelství Host a zakoupit si ji můžete zde.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist