Sněhuláčí koulovačka

Rubrika: Příběhy pro děti

V krásných horách, kde všude kolem byly bíle zasněžené lesy a na sjezdovkách, kde se lyžovalo, byla kupa sněhu, žili na odlehlém místě sněhuláci. Byla to taková sněhuláčí rodinka, měli kupu dětí a vesele si tam bydleli.

Každý sněhulák byl jinak velký, největší byl tatínek, pak o něco menší maminka a pak osm různě starých dětí. Ale každé to dítě bylo stejné, mělo tři koule, jedna z nich byla hlavička, to ta horní. Prostřední pak bylo tělíčko a ta poslední, to byly nožičky. Na té prostřední se jim pak na boku tyčily oválné koule, které představovaly ruce. Na té horní, na hlavičce, pak měli hrnec, místo očiček černé uhlí a nos jim tvořila oranžová mrkev, pusinku pak rovný klacíček.
Byla to prostě taková veselá rodinka, která se nikdy nenudila.
A jednou jednoho sněhuláčka napadlo: „Zahrajeme si koulovačku.“
A tak ze studeného sněhu začali tvořit koule, které potom chtěli použít na svého nepřítele a shromažďovali je do úkrytu.
„Ale teď se musíme rozdělit na dva tábory,“ řekl sněhulák.
A aby to bylo spravedlivé, maminka tvořila jedno družstvo, u sebe měla čtyři děti, druhé družstvo pak vedl tatínek s dalšími čtyřmi dětmi.
A tak začala sněhuláčí koulovačka. Koule létaly sem a tam, narážely do sněhuláků, do jejich hlav, do hrnců, některé létaly i mimo, zasvištěly kolem uší a dopadly na zem.
Když se tatínek skláněl ke kouli, kterou si chtěl vzít, netušil, co omylem vzal. Jednomu svému dítku vzal sněhuláčí hlavičku, kterou si prostě spletl s koulí. Napřáhl se a hodil s ní.
„Tatínku, tatínku, cos to provedl? To byla moje hlavička,“ ozvalo se chudák dítko, kterému už zbyly jen dvě sněhové kouličky.
„Jejda, jsem to ale nešika,“ tloukl se do hlavy a rychle se kutálel pro kouli, kterou odhodil. Rychle ji zvedl a opatrně šel ke svému dítku, aby mohl zase nasadit sněhuláčí hlavu zpět na své místo. Oplácal ji opatrně sněhem, to aby dobře držela.
Ostatní sněhuláci se mohli smíchy potrhat, jaká to pro ně byla velká legrace. Tatínek dostal od maminky vyhubováno a tak pro dnešní den raději sněhuláčí koulovačku ukončili.

Napsal/a: dancingmary

Toto taky stojí za přečtení!

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Jak vybrat postel do dětského pokoje?

Výběr postele je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí při zařizování dětského pokoje. Pokud má dítě ničím nerušený a kvalitní spánek,

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist