O perníčku, kterému chyběla poleva

Rubrika: Příběhy pro děti

Když se v maličké vesničce konala jednoho krásného, slunečného dne pouť, sjeli se lidé se stánky, kde bylo oblečení, sladkosti, hračky, střelnice, kolotoče, ale i stánky s ozdobnými perníčky. Kolem bylo plno lidí a hlavně dětí.

V jednom takovém stánečku byl zrovna malý srdíčkový perníček, kterému ale chyběla poleva, byl takový chudý. Jiné perníčky zářily různými nápisy, polevami, byly krásně nazdobené a každý si je obdivně prohlížel a kupoval. Jen ten malý srdíčkový perníček nikdo nepochválil, ani si ho nikdo nechtěl koupit.
Chudý, nenazdobený perníček jen smutně koukal, jak se ostatní perníčky pyšní svými nápisy, jak jsou krásně nazdobené a jak by je každý chtěl. Postupně mizely ze stánků, to jak si je ostatní lidé a děti kupovali. Jen tenhle perníček né a né nikdo koupit.
Když už začal pomalu ztrácet naději, přišla ke stánku holčička, která si ho prohlížela. Ptala se pána, proč ten perníček není nazdobený. Pán jí vysvětlil, že na přání může perníček ozdobit, jak holčička bude chtít. Perníček našponoval uši a čekal, co se bude dít. A tak holčička přemýšlela, jaký nápis by na perníček zvolila. Na ostatních byly různé nápisy, jako třeba „Z pouti, Z lásky, Pro tebe, Babičce a dědečkovi, Miluji tě“. Holčička se rozhodla a vykřikla: „Napište mi na něj: Milé mamince.“
A tak pán vzal do rukou perníček, který už nebyl tak smutný a psal na chudý perníček tenhle nápis, který chtěla holčička, aby potěšila svoji maminku.
Vysvětloval, že nápis musí zaschnout, že musí perníček opatrně držet v ručičkách. A tak holčička perníček uchopila do ručiček a radostně si ho prohlížela, perníček se na ni usmíval a byl rád, že se jí líbí. Byl celý nadšený, že už je také vyzdobený a že si ho konečně také někdo vybral. A tak společně s holčičkou čekaly, než nápis zaschne a pomalu se vydaly na cestu domů. Doma holčička předala perníček mamince. Ta měla velikou radost, že ji holčička na pouti nechala udělat tak krásný nápis na perníček. A tak se perníček radoval, jak je hezký a že mohl druhým udělat radost. Večer ho maminka rozpůlila a dala jednu polovinu svojí holčičce a společně si na něm pochutnávaly. Perníček se mamince a holčičce radostně rozplýval na jazýčku a byl rád, že těm dvěma chutná.

Napsal/a: dancingmary

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist