O neposlušné holčičce

Rubrika: Příběhy pro děti

Byla jedna holčička a jmenovala se Eliška. Tahle Eliška měla moc hodnou maminku, která si s ní často hrála a chodila s ní na procházky. Jedno ráno, když se Eliška probudila a podívala se z okna, zjistila, že v noci napadl sníh.

Hned běžela za maminkou a prosila, že chce jít ven, postavit si sněhuláka. Maminka souhlasila a po snídani šly ven. Eliška sáňkovala, koulovala se s maminkou, užívala si sněhu. A postavila si i sněhuláka. Do ruky mu dala větvičku a hledala něco dalšího, čím by ho ještě ozdobila, udělala hezčím. Hledala, běhala sem tam, až našla kousek ledu. Krásně se na sluníčku třpytil. Radostně vykřikla a hned si ho chtěla vzít. Maminka na ni ale zavolala, že to je střep, ten že zvedat nesmí, jinak se pořeže. Ale Elišce se ten blištivý kousek natolik líbil, že maminku neposlechla a zvedla ho. Jenže ouha, on to byl opravdu skleněný střep, a hodně ostrý! Eliška se řízla, z ruky jí tekla krev a hodně ji to bolelo. Hned šly s maminkou domů, kde ji maminka zraněnou ruku ošetřila. Příště už Eliška maminku poslouchala. A i když viděla kousek ledu, dávala si veliký pozor, protože i led může mít ostré okraje.

Napsal/a: kekunka

Toto taky stojí za přečtení!

Jaké vybrat odrážedlo pod stromeček?

Chcete mít ze svého potomka vášnivého cyklistu? V určitém věku už nestačí jít příkladem. Vlastní dvoukolé odrážedlo, které je jedním

Čtu dál →

V jakých lázních vám zajistí hlídání pro děti?

Touží vaše srdce po lázních, ale říkáte si, že děti jsou pořád ještě malé, tak vám nezbývá než o

Čtu dál →

Dětský svět v zahradě? Vsaďte na bunkr, hmyzí hotel nebo malé hřiště

Hledáte recept, jak děti vylákat na zahradu, aby se vydováděly na čerstvém vzduchu a měly jste je přitom na

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist