O klukovi, který rád jedl

Rubrika: Příběhy pro děti

coctes_perexByl jednou jeden kluk a ten měl velikou chuť k jídlu. Jedl skoro pořád. Nejraději čokoládu, koláče, trubičky se šlehačkou, salám a jitrnice.

Není divu, že brzy vypadal jako kulička. Ostatní děti se mu posmívaly:

„Frantíku, Frantíku, ty sníš celou trafiku!“

„Vezmi si raději ovoce a zeleninu,“ zlobila se maminka. Ale kdepak, to Frantovi nechutnalo. Ani na hřiště ho nedostala. Ten hrozný lenoch si raději lehl na gauč a četl kuchařku.

Malý František měl ale i dobré vlastnosti. Nebyl třeba vůbec lakomý.

Jednou potkal cestou ze školy hubeného šedivého pejska. Bez psí známky. „Ty nemáš pána, viď,“ politoval ho. „A máš asi pořádný hlad. Neboj, mám v aktovce velikou svačinu. Dostaneš salám a já sním housky.“ Pejsek zavrtěl vesele ocáskem a dobře si pochutnal.

Ale pak se stalo něco neuvěřitelného. Pes promluvil lidským hlasem: „Jsem psí kouzelník Čáryhaf. Za tvůj dobrý skutek ti dám zázračný míček. Stačí zavolat HOP! nebo HAM!“

Franta to kouzlo hned vyzkoušel. „HOP!“ zakřičel pěkně nahlas. Míček začal skákat, Frantovi do ruky, pak na strom a zase o kus dál. Vznikla z toho pořádná honička, ale Františka to bavilo. Celé odpoledne běhal za kulatým kamarádem a domů se vrátil až večer.

„Kde jsi byl,“ zlobila se maminka. „Za trest nedostaneš večeři. Stejně ti to jen prospěje.“

Franta smutně zalezl do svého pokoje. Měl už pořádný hlad. Vždyť mu dnes venku dost vytrávilo. Ale pak si vzpomněl na druhé kouzlo. Vzal do ruky míček a zašeptal: „Ham.“

A najednou tu byla večeře. Ale úplně jiná, než byl František zvyklý. Rajče, paprika, kus salátu a bílý jogurt s ovesnými vločkami. „Brr, to já nerad,“ otřásl se znechuceně Franta. Hlad je ale nejlepší kuchař. Nebylo nic jiného, a tak se František pustil do jídla. „Hmm, není to nakonec tak špatné,“ pochvaloval si.

Od té doby se Franta úplně změnil. Každé odpoledne sportoval se svým míčkem a na lenošení mu nezbyl čas. Dokonce mu přestaly chutnat sladkosti a uzeniny. Brzy byl štíhlý jako proutek.

Jakého pejska potkal Franta? Vybarvi ho.
vasedeti_vis co ctes_obr ukol pes

Pokud jste četli pozorně, jistě bude pro vás hračkou také tento úkol (obrázek lze kliknutím zvětšit, abyste si ho mohli vytisknout):
vasedeti.cz_vis co ctes_obr1

viscoctesJedná se o ukázku z knihy Víš, co čteš? (Portál 2010)

Ilustrovaný pracovní sešit s jednoduchými, krátkými příběhy pomůže začínajícím čtenářům číst s větším soustředěním a pozorností. K pozornému naslouchání čtenému textu děti motivuje možnost vyluštit tajenku a správně dokreslit nebo vybarvit obrázky. Pracovní sešit je rozdělen do dvou částí.
První obsahuje čtrnáct krátkých příběhů a na ně navazující luštěnky a dokreslovačky. Tato část je vhodná i pro předškoláky, kterým může přečíst pohádku a zadání úkolu dospělý.
Druhá část se skládá z různých na sobě nezávislých úkolů. Děti čtou jednotlivé věty a podle nich luští tajenky nebo dokreslují obrázky. Návod k řešení je vysvětlen u každého úkolu zvlášť.

Napsal/a: Iva Nováková

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist