O beruškách a mandelinkách

Rubrika: Příběhy pro děti

Za dávných časů, kdy se příroda teprve tvořila, byly berušky moc podobné mandelinkám. Měly žluté krovky, jen ty mandelinčí černé pruhy jim chyběly.

Nejprve jim ta podobnost nevadila, ale časem se ukázalo, že mandelinky rozhodně nepatří mezi hodné broučky. Moc jim chutnaly bramborové listy a protože měly pořád velký hlad, okousaly každou bramborovou rostlinku, kterou objevily a ta pak uschla a zahynula.
Naproti tomu berušky byly moc hodné, kytičkám pomáhaly. Lovily mšice, které rostlinky trápily úplně stejně jako mandelinky. A protože si byly mandelinky s beruškami tak moc podobné, kytičky si je pletly a bály se i berušek. Berušky z toho byly moc smutné, chtěly přece kytičkám pomáhat, ne škodit. A tak se jednou rozletěly postěžovat si sluníčku. Sluníčko je vyslechlo, zamyslelo se a dostalo nápad. Co nejvíce se rozzářilo a vymalovalo beruškám krovky jasnou červenou barvou a do té červené nasázelo sedm černých teček. Berušky byly moc spokojené. Teď už je kytičky poznají a nebudou se bát.

Napsal/a: Sepy

Toto taky stojí za přečtení!

V jakých lázních vám zajistí hlídání pro děti?

Touží vaše srdce po lázních, ale říkáte si, že děti jsou pořád ještě malé, tak vám nezbývá než o

Čtu dál →

Dětský svět v zahradě? Vsaďte na bunkr, hmyzí hotel nebo malé hřiště

Hledáte recept, jak děti vylákat na zahradu, aby se vydováděly na čerstvém vzduchu a měly jste je přitom na

Čtu dál →

Půjčku vyřídíte pomocí textové zprávy na mobilním telefonu

SMS půjčka je jeden z finančních produktů, který vám dokáže vyřešit nepříjemnou situaci s financemi. Pokud máte nečekané finanční

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist