O beruškách a mandelinkách

Rubrika: Příběhy pro děti

Za dávných časů, kdy se příroda teprve tvořila, byly berušky moc podobné mandelinkám. Měly žluté krovky, jen ty mandelinčí černé pruhy jim chyběly.

Nejprve jim ta podobnost nevadila, ale časem se ukázalo, že mandelinky rozhodně nepatří mezi hodné broučky. Moc jim chutnaly bramborové listy a protože měly pořád velký hlad, okousaly každou bramborovou rostlinku, kterou objevily a ta pak uschla a zahynula.
Naproti tomu berušky byly moc hodné, kytičkám pomáhaly. Lovily mšice, které rostlinky trápily úplně stejně jako mandelinky. A protože si byly mandelinky s beruškami tak moc podobné, kytičky si je pletly a bály se i berušek. Berušky z toho byly moc smutné, chtěly přece kytičkám pomáhat, ne škodit. A tak se jednou rozletěly postěžovat si sluníčku. Sluníčko je vyslechlo, zamyslelo se a dostalo nápad. Co nejvíce se rozzářilo a vymalovalo beruškám krovky jasnou červenou barvou a do té červené nasázelo sedm černých teček. Berušky byly moc spokojené. Teď už je kytičky poznají a nebudou se bát.

Napsal/a: Sepy

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist