Jak sluníčko zaspalo

Rubrika: Příběhy pro děti

Stalo se dávno, velmi dávno…Sluníčku na nebi se večer nechtělo do postele. Všechny malé děti už měly dávno vyčištěné zoubky a byly ve svých postýlkách, ale sluníčko si před usnutím stále ještě četlo a četlo…Jenže! Bylo z toho celé unavené a druhý den ráno sluníčko zaspalo!

Ptáčci každé ráno vstávají se sluníčkem. Ale dnes sluníčko na nebi nebylo, tak se stalo, že i ptáčci zaspali. Pak přišel čas, kdy obvykle vstávají i ostatní zvířátka, květiny, probouzejí se lidé, aby šli do práce a chvíli po nich by měly vstávat i děti do školy a do školky… Spousta zvířátek, květin, dospělých a dětí prostě také zaspalo. A ti, kteří se probudili zvoněním budíků, byli celí zmatení a nešťastní. Zmateně pobíhali a netušili, co se to s jejich sluníčkem stalo. To přeci ještě nikdy neudělalo!

Dospělí lidé přemýšleli a přemýšleli… Vědci na celém světě bádali a bádali… Ale nikdo si nevěděl rady.

Jeden z těch vědců měl doma malého kloučka. Rád si povídal se svým synem, brával ho na klín a vyprávěl mu o své práci… Ale dnes, když se ztratilo sluníčko, na něj neměl čas. Musel přijít na to, jak probudit sluníčko.

A že to byl hloubavý chlapeček, přemýšlel a přemýšlel, jak by svému tatínkovi pomohl… Napadlo ho, že musí začít hezky od začátku. A čím začíná den? To je přeci jasné! Zakokrhá kohout. A dnes ráno ho sluníčko neprobudilo. Chlapeček běžel na dvorek k babičce a začal budit kohouta. „Kohoutku vstávej, sluníčko zaspalo, musíš ho probudit.“ Ale kohoutkovi se vstávat nechtělo. Chlapečkovi se přeci jen podařilo ho trochu probrat a přemluvit, aby začal kokrhat. „Kykyryký!“ Ale sluníčko se neprobudilo. Kokrhání za sluníčkem nedolétlo. Kohoutek povídá: “Vidíš? Je to marné, sluníčko je daleko a spí hluboce, nemůže mě slyšet.“ Ale chlapeček začal kohoutka znovu přemlouvat: „Kohoutku, kokrhej!“ Kohoutek přeci jen poslechl. „Kykyryky!“ Jeho kokrhání se rozléhalo po celé vesnici, probudilo ostatní kohouty ve vsi a ti začali také kokrhat. Kokrhání z naší vesnice probudilo kohouty ve vesnicích okolních. Budili se další a další kohouti a jejich kokrhání už nešlo přeslechnout. A tak se probudilo i naše sluníčko. Nejdřív jen rozespale vykukovalo pod peřinou z mraků, ale když vidělo na věžních hodinách, kolik je hodin, vyskočilo z postele přímo na oblohu.
A tak se jednomu malému chlapečkovi s kohoutkem podařilo probudit sluníčko…

Napsal/a: jaholka

Toto taky stojí za přečtení!

Co byste měli vědět, než koupíte dítěti první kolo

Pokud se chystáte koupit svému dítěti kolo, měli byste vědět, že při jeho výběru je nejdůležitější správná velikost. To

Čtu dál →

Víc energie a času na sebe i děti? Udělejte 2 věci a máte vyhráno!

Mít tak návod na to, abychom měly jako mámy na dítě více času, abychom mu nekřivdily, aby bylo samostatné,

Čtu dál →

[Soutěž] CD Playground English: Frog Biscuits

Písničky pro děti v angličtině pobaví i naučí. Na trh přichází novinka projektu Playground English. A 3 z vás

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist