Holčička a botičky

Rubrika: Příběhy pro děti

Byla jednou jedna malá holčička a ta se jmenovala Nikolka. Začala už v devíti a půl měsících chodit a tak, aby ji nestudily nožičky, koupila jí maminka krásné, červené bačkůrky na šněrování.

Maminka jí je nazula a holčička pobíhala spokojeně po bytě. Jenže sotva se maminka chvíli nedívala, holčička najednou přišla s oběma bačkůrkami v ruce, prostě si je sama zula.
Maminka se velice divila, jak to Nikolka dokázala a tak jí je zase nasadila. Jenže neuplynulo ani pět minut a holčička už zase rvala bačkůrky ze svých nožiček dolů a co víc, dokonce z nich vytahovala tkaničky.
Maminka už nevěděla, co s ní má dělat, protože holčička si neustále zouvala bačkůrky a běhala s nimi bosky v ruce po bytě. Maminka se bála, že holčička tak nastydne od nožiček a bude nemocná.
A tak se maminka jednoho dne vydala s holčičkou do obchodu pro nové bačkůrky. Nikolce ukazovala bačkůrky, které by se jí mohly líbit a doufala, že si tak Nikolka už bačkůrky nebude sundavat. Když jí maminka ukazovala snad páté, tu se u růžových bačkůrek holčičce rozzářili oči radostí.
A tak je maminka koupila a hned doma je Nikolce obula. Byly na suchý zip a Nikolku tak nedráždily žádné tkaničky, barvička se jí líbila a ona tak spokojeně capkala v bačkůrkách po bytě a už si je nezouvala. A tak maminka byla ráda, že růžové bačkůrky se Nikolce zalíbily.

Napsal/a: dancingmary

Toto taky stojí za přečtení!

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist