Holčička a botičky

Rubrika: Příběhy pro děti

Byla jednou jedna malá holčička a ta se jmenovala Nikolka. Začala už v devíti a půl měsících chodit a tak, aby ji nestudily nožičky, koupila jí maminka krásné, červené bačkůrky na šněrování.

Maminka jí je nazula a holčička pobíhala spokojeně po bytě. Jenže sotva se maminka chvíli nedívala, holčička najednou přišla s oběma bačkůrkami v ruce, prostě si je sama zula.
Maminka se velice divila, jak to Nikolka dokázala a tak jí je zase nasadila. Jenže neuplynulo ani pět minut a holčička už zase rvala bačkůrky ze svých nožiček dolů a co víc, dokonce z nich vytahovala tkaničky.
Maminka už nevěděla, co s ní má dělat, protože holčička si neustále zouvala bačkůrky a běhala s nimi bosky v ruce po bytě. Maminka se bála, že holčička tak nastydne od nožiček a bude nemocná.
A tak se maminka jednoho dne vydala s holčičkou do obchodu pro nové bačkůrky. Nikolce ukazovala bačkůrky, které by se jí mohly líbit a doufala, že si tak Nikolka už bačkůrky nebude sundavat. Když jí maminka ukazovala snad páté, tu se u růžových bačkůrek holčičce rozzářili oči radostí.
A tak je maminka koupila a hned doma je Nikolce obula. Byly na suchý zip a Nikolku tak nedráždily žádné tkaničky, barvička se jí líbila a ona tak spokojeně capkala v bačkůrkách po bytě a už si je nezouvala. A tak maminka byla ráda, že růžové bačkůrky se Nikolce zalíbily.

Napsal/a: dancingmary

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist