Chlapeček a kachničky

Rubrika: Příběhy pro děti

Byl jednou jeden chlapeček, který měl moc rád zvířátka. Měl je rád proto, že s nimi vyrůstal. Jednou, když byl malinký, mu maminka přinesla domů malé kachničky. Chlapeček byl moc veselý, že se má o koho starat. Každé ráno vstával o hodinu dřív, aby mohl nakrmit kachničky, a potom jít do školy.

Jednoho dne si všiml, že jedna z kachniček je ostatními odstrkovaná, a že je maličká a hubená. Napadlo ho, že když jí bude bránit a pomáhat, nebude tak hubená a přežije. Začal se tedy o kachničku starat. Ráno jí krmil zvlášť od ostatních, učil jí jak má klovat zobáčkem a brát potravu. Vždycky, když ťukal prstíkem do stolu, kachnička začala klovat drobečky, které jí tam připravil. Takhle to bylo každý den ráno, když přišel ze školy, a večer. Měl malou kachničku u sebe v pokoji a povídal jí pohádky na dobrou noc.
Jednoho
dne ale z kachničky vyrostla velká kachna a chlapeček jí musel dát pryč. Už jí nemohl mít doma v pokoji. Domluvil se s maminkou a nechali si kachničku na dvorku u domu. Chlapeček byl moc rád, že má kachničku u sebe, a že jí nikdo nesnědl.

Napsal/a: Mammina

Toto taky stojí za přečtení!

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist