Chlapeček a kachničky

Rubrika: Příběhy pro děti

Byl jednou jeden chlapeček, který měl moc rád zvířátka. Měl je rád proto, že s nimi vyrůstal. Jednou, když byl malinký, mu maminka přinesla domů malé kachničky. Chlapeček byl moc veselý, že se má o koho starat. Každé ráno vstával o hodinu dřív, aby mohl nakrmit kachničky, a potom jít do školy.

Jednoho dne si všiml, že jedna z kachniček je ostatními odstrkovaná, a že je maličká a hubená. Napadlo ho, že když jí bude bránit a pomáhat, nebude tak hubená a přežije. Začal se tedy o kachničku starat. Ráno jí krmil zvlášť od ostatních, učil jí jak má klovat zobáčkem a brát potravu. Vždycky, když ťukal prstíkem do stolu, kachnička začala klovat drobečky, které jí tam připravil. Takhle to bylo každý den ráno, když přišel ze školy, a večer. Měl malou kachničku u sebe v pokoji a povídal jí pohádky na dobrou noc.
Jednoho
dne ale z kachničky vyrostla velká kachna a chlapeček jí musel dát pryč. Už jí nemohl mít doma v pokoji. Domluvil se s maminkou a nechali si kachničku na dvorku u domu. Chlapeček byl moc rád, že má kachničku u sebe, a že jí nikdo nesnědl.

Napsal/a: Mammina

Toto taky stojí za přečtení!

V jakých lázních vám zajistí hlídání pro děti?

Touží vaše srdce po lázních, ale říkáte si, že děti jsou pořád ještě malé, tak vám nezbývá než o

Čtu dál →

Dětský svět v zahradě? Vsaďte na bunkr, hmyzí hotel nebo malé hřiště

Hledáte recept, jak děti vylákat na zahradu, aby se vydováděly na čerstvém vzduchu a měly jste je přitom na

Čtu dál →

Půjčku vyřídíte pomocí textové zprávy na mobilním telefonu

SMS půjčka je jeden z finančních produktů, který vám dokáže vyřešit nepříjemnou situaci s financemi. Pokud máte nečekané finanční

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist