Červený knoflík

Rubrika: Příběhy pro děti

Ve městě Holešov vystupoval jednoho krásného letního dne cirkus. Všechny děti se tam velmi těšily, protože cirkus byl velice známý díky svému klaunovi Frídovi.

Frído byl naprosto jedinečný klaun, měl obrovské klaunské boty, krásně kostkované kalhoty, na kterých nechyběla snad žádná barva, žlutou košili, velkého modrého motýlka, který mu zdobil krk a na hlavě měl krásnou čepici s velkou kytkou! Nikdo se mu nemohl podobat, protože jediný Frído měl na svém klaunském obleku také krásný červený knoflík, který dostal od svého příbuzného z Ameriky. Velmi si knoflíku vážil, protože kdyby ho ztratil, už by žádný, mu podobný, nesehnal.

Nadešel večer, kdy měl Frído vystupovat. Cirkusový stan byl plný a málem by praskl, kdyby nedošly vstupenky. Najednou zhasla světla a na pódium vešla krásná baletka Angela. Začala hrát líbezná hudba a Angela do ní přenádherně tančila. Po Angele přišel krotitel lvů August, po něm akrobat Emil s akrobatkou Elenou, po nich přiklusali dva nádherní poníci a právě teď měl nastat ten okamžik kdy přijde klaun Frído! Všechny děti se pěkně posadily a těšily se na jeho velký příchod, ale místo veselého klauna Frída, přišel smutný klaun Frído. Rozhlédl se kolem dokola, uklonil se a zase odešel. Ani se neusmál. „Co se mu stalo?“ptaly se děti svých rodičů, ale ti to nevěděli. Vlastně to nikdo nevěděl, proč je Frído smutný. Najednou se rozsvítila světla, která dala znamení, že představení cirkusu skončilo a všechny děti odešly domů.
Baletka Angela začala Frída hledat: „Určitě se mu muselo něco stát. Přece byl vždycky tak veselý. Musím zjistit co se přihodilo.“říkala si pro sebe. Frída našla v jeho garsonce s uplakanýma očima. „Frído, co se stalo? Proč se už vůbec nesměješ a co tvé vystoupení?“ ptala se Angela. „Angelo, jak bych se mohl smát? Nic mi už není k smíchu… nemůžu si dělat legraci ani ze sebe..vždyť se na mě podívej jak vypadám!“ Angela se pozorně podívala, prohlédla si Frída zhora i zdola, ale na nic nepřišla. „Vypadáš pořád stejně, máš své kostkované kalhoty, velké boty, motýlka,… nic ti nechybí.“ A to byla chyba! Jakmile Angela řekla, že mu nic nechybí Frído se opět rozbrečel. „Angelo. Vždyť mi chybí můj krásný knoflík z Ameriky. Vždyť bez něj se nemůžu ani smát. Bez něj už nemůžu vystupovat.“ říkal mezi vzlyky Frído. „Neboj! Něco vymyslíme. Zítra tu vystupujeme naposledy a všechny děti co přijdou přišly hlavně kvůli tobě.“ řekla Angela a odešla do své garsonky, protože právě začala noc a i baletka se potřebuje pořádně prospat.

Frído celou noc nespal, brečel pro svůj ztracený knoflík a nedokázal se na sebe podívat ani do zrcadla. Bez knoflíku si připadal jako bez svého kamaráda. Celý den chodil po cirkuse a na každého se smutně koukal, a když se na vás smutně koukne klaun, který je jindy veselý, tak i vám se nebude chtít smát. A tak to také dopadlo. Najednou bylo v cirkuse smutno, všichni se dívali do země a nikdo se na nikoho neusmál. Když zbývalo do začátku cirkusu jen pár hodin, tak se Angela rozhodla s tímto smutkem něco udělat. Vytáhla ze staré truhly šaty po své babičce a našla co hledala! Na šatech byl velký červený knoflík! Vypadal úplně stejně jako ten ztracený Frídův. Rychle běžela za klaunem a knoflík mu přišila. Když se Frído na sebe podíval do zrcadla, nemohl uvěřit vlastním očím. Zase to byl on, ten veselý klaun Frído s červeným knoflíkem. Frído se rozběhl a začal dělat kotouly a hvězdice a stojky a na každého se usmíval. Než začalo večerní představení byl cirkus opět veselý a ta veselost jim vydržela pěkně dlouho. Všechny děti odešly z cirkusu s úsměvem a rodiče slíbili, že až cirkus zase přijede, tak určitě přijdou. Proto nezapomeňte přijít i vy děti. Cirkus už na vás čeká.

Napsal/a: anonymní

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist