Adam a ztracené auto

Rubrika: Příběhy pro děti

Chlapeček Adam měl krásné červené autíčko a všechny holky i kluci ve školce mu ho záviděli.

Adam se sním chlubil a chlubil a rázem se z něj stal pyšný kluk. Nechtěl ho nikomu půjčovat a ostatní děti to velmi mrzelo. Přesto si s Adamem dál hrály, až teprve za nějaký čas je to přestalo bavit.
Domluvily se spolu, že Adamovi autíčko schovají, a aby ho dostal zpět, musí splnit tři úkoly. Tak jak se domluvily, tak udělaly a Adamovi nezbylo než souhlasit.
Prvním úkolem bylo se všem omluvit za to, jak se na ně vytahoval. Druhý úkol byl snadnější – donést každému na usmířenou nějaký bonbón. A třetí úkol byl zábavný, protože to byla hra přihořívá, přihořívá, hoří, na jejímž konci nalezl Adam své červené autíčko.
Adam splnil všechny úkoly a přitom si uvědomil, že se už nechce nad ostatní povyšovat a že se o hračky rád podělí. A od té doby už všem dětem své hračky půjčuje.

Napsal/a: anonymní

Toto taky stojí za přečtení!

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Jak vybrat ty pravé plenky pro novorozené miminko?

Očekávání miminka sebou nese spoustu radosti, ale také rozhodování a nákupů. Jednou z věcí, bez kterých se určitě neobejdete,

Čtu dál →

Péče o první dětské zoubky

„Mléčné zuby stejně vypadají a narostou nové.“ Je to pravda, ale i přesto je potřeba se o už od

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist