Zasněžená vzpomínka aneb Padmé, děkuji

Rubrika: Povídky

Bylo to začátkem listopadu. Tady na VD vyšel článek od Padmé – Něco nevýslovně krásného. Kdo ho ještě nečetl, vřele doporučuji! Článek byl (i podle komentářů) nejen pro mě milým, laskavým pohlazením. Rozzářil mi obličej, potěšil dušičku, zlepšil náladu. To jsem ale ještě netušila, nakolik mě ovlivní, jak moc mi pomůže…

I u nás se začátkem listopadu rozsněžilo. Z domu se na bílou nadílku krásně dívalo a já se radovala, že sníh přišel už tak brzo. Kéž by vydržel!

Jeden den jsem skončila v práci později. Nelíbilo se mi to, protože jsem ještě potřebovala v obchodě koupit prášek na praní a stihnout vyzvednout dceru u babičky. Musela jsem hodně pospíchat.

Venku už byla tma a sněžilo. Obchod, do kterého jsem šla, byl na kopci. Nejrychlejší pro mě bylo svézt se pod kopec a dojít pěšky. Jenže se ukázalo, že to nebude tak lehké.

Chodník byl pokrytý asi deseticentimetrovou vrstvou sněhu, která pořádně klouzala. Z nebe se neustále sypala nová sněhová nadílka. Ale jaká nadílka! Tisíce drobných jehliček mě bodaly do tváří a lepily se na brýle. Také foukal silný, ledový vítr. Přestože jsem se choulila do bundy a šály, vítr si našel i tu sebemenší skulinku a studil a studil.

Byla mi strašná zima, klepala jsem se jak osika. Skoro nic jsem neviděla, šla jsem téměř poslepu. Nohy mi na sněhu a ještě v prudkém kopci klouzaly. A tížilo mě vědomí, že za chvíli na zádech v batohu ponesu 6kg prášku a dceru nevyzvednu včas.

Bylo mi hrozně. Myslela jsem si, že hůř už mi snad ani být nemůže.

Pak jsem si vzpomněla na Padmé a její článek. Na ty dva zamilované, pro které neexistoval okolní svět. A na mysli mi vytanula jedna krásná vzpomínka.

Bylo to asi před třemi roky. Také byla zima. Také hustě sněžilo a foukal ostrý, ledový vítr. Ale tenkrát mi zima nebyla. Tenkrát jsem své okolí nevnímala. Kráčela jsem v té fujavici už asi hodinku a stále mi bylo teplo a krásně. Vedle mě totiž kráčel můj milý. Drželi jsme se za ruce, povídali si, občas se přitulili. Zrovna jsme spolu začínali chodit, bylo to jedno z prvních rande a my do sebe byli tolik zamilovaní.

Tahle krásná vzpomínka mě prohřála zevnitř. Narovnala jsem se, začala se usmívat a okolní mráz už mě netrápil.

Lidé, které jsem potkávala, se choulili do svých bund, šál a roláků. Když viděli můj rozzářený obličej a radost v něm, dívali se na mě jako na blázna. 🙂

Padmé, moc děkuji za tento Tvůj článek, který mi pomohl, když jsem to potřebovala. Tahle kytička je pro Tebe. 🙂

P.S.: Psát články na VD a číst tu je se vyplatí! Nikdy nevíte, čí článek vás potěší či komu svým příběhem můžete pomoci. 🙂

náhled

Článek byl zařazen do soutěže
Pohádková soutěž o pohádkové ceny, do které můžete až do 12.ledna 2010 poslat svůj příspěvek i vy.

Ceny do soutěže věnovalo Nakladatelství XYZ.

Napsal/a: kekunka

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

 • kekunka

  Moc děkuji za milé komentáře. O tento svůj zážitek jsem se s vámi chtěla podělit už dlouho, ale napsala jsem to až teď. Jsem ráda, že se vám článek líbí. 🙂 Díky. 🙂

 • marika81

  Moc pěkné……a ta kytička je taky moc pěkná…….a Padmé je elita v psaní, prostě pisálek:))))))

 • Lien

  Kekunko pěkné, ani se nedivím, že je padmé dojatá.

 • Heloušek
  Heloušek

  Krásný článek.
  Tak by to mělo být, přijmout a pak zase dát…
  Posílám 5 bodů.

 • HANINA25

  Hezky jsi to Kekunko napsala…
  I já mám pocit co jsem s Vámi,že mám lehčí a veselejší život.Kolikrát za den na Vás pomyslím se nedá spočítat.
  A máš úplnou pravdu s tím dovětkem.Když mám trápení a problémy a vzpomenu na to co jsem tu přečetla,tak si říkám:co je to proti tomu co má…..,di se vycpat s tím s vím co by trápením.
  A hned je líp:)
  Proboha, tím nechci říct,aby jste se začly trátit,aby Haní bylo líp:)Jen jsem chtěla říct,že opravdu jako Tobě i mě to pomáhá.

 • Padmé

  Kekunko, moc děkuji.
  Já, pusina proříznutá, najednou nevím, co říct… Slzičky na krajíčku, knedlíček v krku…
  Kekunko, udělala jsi mi velikou radost, děkuji.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist