Vánoční dárek

Rubrika: Povídky

Nebo také vánoční pohádka, chcete-li, i když tento příběh není pohádkou, ale událostí, která jednoho vánočního dne začala…
Neříkejte mi, že se na vánoce nedějí zázraky, já věřím, že dějí a pokud chcete důkaz, čtěte dál…

Byla jednou jedna rodina,bydlící v malém království, která moc toužila po dětátku. Ale jak už to bývá, moc se nedařilo. Vrána s čápem měli hodně práce, nebo málo miminek, prostě, ať čekali jak dlouho chtěli, na okýnko nezaťukala ani vrána, ani čáp.

V královské rodince u sousedů však dětí bylo dost, aspoň podle křiku, výskání a smíchu a tak ona, královna, vzdychala každé ráno do polštáře a kapesníky si třela ubrečené oči. A tak si pomalu vládli v tom svém královstvíčku, čekali na miminko, utěšovali se slovy až jednou…

Jednoho dne, těsně před Štědrým dnem, kdy se královna honila v kuchyni a pekla cukroví, chystala na vánoce a vytvářela ručně ozdoby na vánoční stůl, pocítila, že něco není tak, jako vždycky. Něco bylo jinak. Sice moc nechápala, co se stalo, jen se ve své práci zarazila, ale za chvíli ten pocit štěstí přešel a ona dál uklízela království a chystala na vánoce.
Bylo toho tolik, cukroví pro příbuzné rodiny, svícny, andílci, zdobení stromečku, že na mihotavý pocit štěstí a třepetání motýlích křídel ve své duši zapomněla.

V tom všem shonu si pak společně s králem oslavili Štědrý den, dali si malé dárečky, co jim Ježíšek přichystal, a odjeli za příbuznými, jestli se ten Ježíšek nespletl a nenechal i pro ně u příbuzných malý dáreček.
Tak ubíhaly vánoční dny.
Královně však přestalo chutnat vše dobré a čím dál častěji musela navštěvovat onu spásnou místnost.

Když už si myslela, že si namísto malého miminka přinesla domů paní chřipku, nebo pana virózu, dozvěděla se tu nekrásnější zprávu. Čeká miminko.
Tu radostnou novinu pak večer sdělila i svému králi. I on měl velkou radost a Nový rok pak oslavili decentně s přáním, aby bylo vše v pořádku.

Po několika měsících uslyšela v noci tichounké zaťukání na okýnko. Probudila se a chytla za boulící se bříško, které ji začalo bolet. Probudila královského chotě a čekala, až se na svět vyklube jejich děťátko.
To pak bylo radosti v královstvíčku! A proto, že vydržela čekat tak dlouho a nebo možná proto, že už zase bylo miminek dostatek, k malé sestřičce přibyl i bratříček.

A pak, že se na vánoce nedějí zázraky 🙂

náhled

Článek byl zařazen do soutěže
Pohádková soutěž o pohádkové ceny, do které můžete až do 12.ledna 2010 poslat svůj příspěvek i vy.

Ceny do soutěže věnovalo Nakladatelství XYZ.

Napsal/a: bioviruska

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

 • Anonymní

  To je dáreček nejkrásnější…Iva.

 • Virenka

  Biovirusko, tak to je moc pěkné povídání, nicméně ze života 🙂 Jak je krásné, že zázrak přichází i do docela obyčejných lidských životů, a jak snadno z lidí udělá královské rodiny 🙂

 • marika81

  Moc pěkné:)))))

 • Padmé

  Biovirusko, milý příspěvek, hezounké vyprávění, no a samozřejmě nejkrásnější vánoční dárek, to je nad slunce jasné :-)))

 • Králíček4
  Králíček4

  Vánoce je doba zázraků a pak že ne,moc pěkně napsané.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist