Zajíčci na výletě

Rubrika: Pohádky

Bylo nebylo. Za jedním pařezem v malém domečku bydlela zaječí rodinka. Maminka zaječice, tatínek zajíček, zajíček Jiříček s mladším bráškou zajíčkem Ondráškem si spokojeně žili ve vesničce plné zajíčků.

Zajíček Jiříček musel často hlídat Ondráška a nemohl si pořádně hrát se svými kamarády, proto svého bratříčka neměl moc rád. Jednou maminka řekla: „Nachystala jsem Vám svačinku a běžte se projít do lesa. Hlavně na sebe dávejte pozor!“ Jiříkovi se to moc nelíbilo a chystal se nechat svého brášku někde v lese. Zajíčci se honili a hráli spolu na schovávanou. Hodně se spolu nasmáli. Řekli si, že si sní svačinu. Svačina zavoněla po celém lese. Ta vůně se dostala až do liščí nory starého a zlého lišáka. Lišák se vydal po čuchu a co nevidí. Dva mladí zajíčci. „Dneska jsem ještě neobědval, to bude dobrota!“ Číhal za stromem a čekal na vhodnou příležitost. Jiříček s Ondráškem si řekli, že půjdou domů, v tom zahlédli mlsného lišáka. Dali se na útěk. Utíkali rychle, ale jiřík zakopl o kořen stromu, Lišák se k němu přibližoval, už ho skoro měl….Když se Ondrášek vrátil pro svého brášku, pomohl mu vstát a ještě hodil lišákovi pod nohy košík od svačiny. Zajíčci rychle doběhli domů a Jiříček si uvědomil, že svému bráškovi křivdil. Seznámil Ondráška se svými kamarády a hráli si společně.

Napsal/a: plašanka

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist