Zajíčci na výletě

Rubrika: Pohádky

Bylo nebylo. Za jedním pařezem v malém domečku bydlela zaječí rodinka. Maminka zaječice, tatínek zajíček, zajíček Jiříček s mladším bráškou zajíčkem Ondráškem si spokojeně žili ve vesničce plné zajíčků.

Zajíček Jiříček musel často hlídat Ondráška a nemohl si pořádně hrát se svými kamarády, proto svého bratříčka neměl moc rád. Jednou maminka řekla: „Nachystala jsem Vám svačinku a běžte se projít do lesa. Hlavně na sebe dávejte pozor!“ Jiříkovi se to moc nelíbilo a chystal se nechat svého brášku někde v lese. Zajíčci se honili a hráli spolu na schovávanou. Hodně se spolu nasmáli. Řekli si, že si sní svačinu. Svačina zavoněla po celém lese. Ta vůně se dostala až do liščí nory starého a zlého lišáka. Lišák se vydal po čuchu a co nevidí. Dva mladí zajíčci. „Dneska jsem ještě neobědval, to bude dobrota!“ Číhal za stromem a čekal na vhodnou příležitost. Jiříček s Ondráškem si řekli, že půjdou domů, v tom zahlédli mlsného lišáka. Dali se na útěk. Utíkali rychle, ale jiřík zakopl o kořen stromu, Lišák se k němu přibližoval, už ho skoro měl….Když se Ondrášek vrátil pro svého brášku, pomohl mu vstát a ještě hodil lišákovi pod nohy košík od svačiny. Zajíčci rychle doběhli domů a Jiříček si uvědomil, že svému bráškovi křivdil. Seznámil Ondráška se svými kamarády a hráli si společně.

Napsal/a: plašanka

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist