Soutěž: 100 nejznámějších pohádek pro unavené rodiče

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Pohádky

Dokud to člověk nezažije na vlastní kůži, jen těžko pochopí, jak může být čtení pohádky před spaním náročné.Pokud jste to už zažili na vlastní kůži, jistě oceníte výhru z naší další soutěže.

Nejradši byste po celodenním kolotoči zalezli pod peřinu a spali jak Šípková Růženka. Jenže vás ještě čeká pohádkový maraton v dětském pokoji. Statečně tedy čtete jednu stránku za druhou a v skrytu duše doufáte, že Honza tentokrát toho draka porazí o něco rychleji, nebo že aspoň děti usnou dřív, než se dostanete k vytouženému „Zazvonil zvonec a pohádky je konec,“ které je až někde na dvanácté stránce.

Jistě, řešením by bylo pohádku pro dnešek prostě vynechat. A možná to i uděláte a nic se nestane. Jenže co zítra? Vynecháte zas? A pozítří? A popozítří? A …?

Neklesejte na mysli, nakladatelství XYZ pro vás má řešení. Děti o pohádku nepřijdou a vy ji zvládnete přečíst celou při plném vědomí. Připravili totiž pro nás sbírku známých pohádek ve zkrácené verzi.

Na knihkupeckých pultech jste ji mohli objevit už 7. prosince pod výstižným názvem 100 nejznámějších pohádek pro unavené rodiče.

100pohadek_1 100pohadek_2

Právě pro unavené rodiče, kteří ale zároveň nechtějí své dítě připravit o pohádku před spaním, jsme vybrali stovku těch nejznámějších českých pohádek a zkrátili jsme je tak, abyste je stihli přečíst, než sami usnete.

Pohádky si mezi sebou vyprávíme už odnepaměti, a proto často existují v několika verzích a jejich příběhy se také různě proplétají. Pravděpodobně znáte příběh filmové Popelky s tvářemi umouněnými od popela, ale možná nevíte, že v jiné verzi se do ní princ zamiluje v kostele. Některé pohádky možná nebudete znát vůbec, ale to jim rozhodně neubírá na půvabu a třeba vaše děti natolik okouzlí, že je budou číst, nebo dokonce vypravovat i svým dětem.

100pohadek

Méně známou verzi pohádky o Popelce si můžete přečíst v ukázce, která je volně ke stažení na www.albatrosmedia.cz.

Zkuste pohádky vyhrát

Jak slibuje už titulek tohoto článku, budeme o 100 nejznámějších pohádek pro unavené rodiče soutěžit. Máme pro vás 2 výtisky, které můžete vyhrát za správnou odpověď na jednoduchou soutěžní otázku.

Soutěžit můžete celé Vánoce, ke kterým pohádky neodmyslitelně patří. Soutěž totiž poběží až do Tří králů, tj. do 6. ledna 2016. Zapojíte se?

 

Tip pro ty, kdo naše soutěže ještě moc neznají

  • Než se pustíte do tipování, nahlédněte do vyhodnocených soutěží, v jakých hodnotách se konečné počty tipů pohybují.
  • Počítejte s tím, že jednou denně můžete svůj tip upravit, takže se vyplatí zpočátku tipovat spíš při zemi, abyste měli přehled, jakým tempem tipy do soutěže přibývají.
  • Jednou denně (nad ránem) probíhá kontrola všech tipů, o překročení toho svého budete případně informováni emailem.
  • Aktivní návštěvníci stránek mohou stav svého tipu zkontrolovat kdykoli přímo na soutěžní stránce.

Toto taky stojí za přečtení!

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Jak vybrat ty pravé plenky pro novorozené miminko?

Očekávání miminka sebou nese spoustu radosti, ale také rozhodování a nákupů. Jednou z věcí, bez kterých se určitě neobejdete,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist