Soutěž: 100 nejznámějších pohádek pro unavené rodiče

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Pohádky

Dokud to člověk nezažije na vlastní kůži, jen těžko pochopí, jak může být čtení pohádky před spaním náročné.Pokud jste to už zažili na vlastní kůži, jistě oceníte výhru z naší další soutěže.

Nejradši byste po celodenním kolotoči zalezli pod peřinu a spali jak Šípková Růženka. Jenže vás ještě čeká pohádkový maraton v dětském pokoji. Statečně tedy čtete jednu stránku za druhou a v skrytu duše doufáte, že Honza tentokrát toho draka porazí o něco rychleji, nebo že aspoň děti usnou dřív, než se dostanete k vytouženému „Zazvonil zvonec a pohádky je konec,“ které je až někde na dvanácté stránce.

Jistě, řešením by bylo pohádku pro dnešek prostě vynechat. A možná to i uděláte a nic se nestane. Jenže co zítra? Vynecháte zas? A pozítří? A popozítří? A …?

Neklesejte na mysli, nakladatelství XYZ pro vás má řešení. Děti o pohádku nepřijdou a vy ji zvládnete přečíst celou při plném vědomí. Připravili totiž pro nás sbírku známých pohádek ve zkrácené verzi.

Na knihkupeckých pultech jste ji mohli objevit už 7. prosince pod výstižným názvem 100 nejznámějších pohádek pro unavené rodiče.

100pohadek_1 100pohadek_2

Právě pro unavené rodiče, kteří ale zároveň nechtějí své dítě připravit o pohádku před spaním, jsme vybrali stovku těch nejznámějších českých pohádek a zkrátili jsme je tak, abyste je stihli přečíst, než sami usnete.

Pohádky si mezi sebou vyprávíme už odnepaměti, a proto často existují v několika verzích a jejich příběhy se také různě proplétají. Pravděpodobně znáte příběh filmové Popelky s tvářemi umouněnými od popela, ale možná nevíte, že v jiné verzi se do ní princ zamiluje v kostele. Některé pohádky možná nebudete znát vůbec, ale to jim rozhodně neubírá na půvabu a třeba vaše děti natolik okouzlí, že je budou číst, nebo dokonce vypravovat i svým dětem.

100pohadek

Méně známou verzi pohádky o Popelce si můžete přečíst v ukázce, která je volně ke stažení na www.albatrosmedia.cz.

Zkuste pohádky vyhrát

Jak slibuje už titulek tohoto článku, budeme o 100 nejznámějších pohádek pro unavené rodiče soutěžit. Máme pro vás 2 výtisky, které můžete vyhrát za správnou odpověď na jednoduchou soutěžní otázku.

Soutěžit můžete celé Vánoce, ke kterým pohádky neodmyslitelně patří. Soutěž totiž poběží až do Tří králů, tj. do 6. ledna 2016. Zapojíte se?

 

Tip pro ty, kdo naše soutěže ještě moc neznají

  • Než se pustíte do tipování, nahlédněte do vyhodnocených soutěží, v jakých hodnotách se konečné počty tipů pohybují.
  • Počítejte s tím, že jednou denně můžete svůj tip upravit, takže se vyplatí zpočátku tipovat spíš při zemi, abyste měli přehled, jakým tempem tipy do soutěže přibývají.
  • Jednou denně (nad ránem) probíhá kontrola všech tipů, o překročení toho svého budete případně informováni emailem.
  • Aktivní návštěvníci stránek mohou stav svého tipu zkontrolovat kdykoli přímo na soutěžní stránce.

Toto taky stojí za přečtení!

Nevítaní hosté v ústní dutině

Malé oválné vřídky trápí až 25 % populace. Objevují se v ústech nečekaně, ale ti z vás, kteří se s afty

Čtu dál →

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist