Recenze: audiokniha Logopedické pohádky

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Pohádky, Vývoj a výchova předškoláka

V dnešní době má spousta dětí problémy s výslovností některých hlásek. Nejinak tomu je i u nás. Naše paní logopedka nám poradila vyzkoušet audiopohádky. Děti už nějaké mají a rády je poslouchají, ale přeci jen je už znají. Když se naskytla možnost vyzkoušet Logopedické pohádky autorek Ilony Eichlerové a Jany Havlíčkové, zajásali jsme. Vydala je Audioteka a namluvila je skvělá Bára Hrzánová.

Logopedické pohádky jsou ojedinělou publikací. Jedná se krásné pohádky, ve kterých si dítě naposlouchá a následně i procvičí jednotlivé hlásky. Je velmi zajímavé, a za to autorky obdivuji, že každá pohádka se soustředí na nějaké písmeno, ale zároveň v ní nenajdete jiné těžké hlásky. Takže třeba v pohádkách určených k procvičení písmene L nenajdete žádné r, ř.

Ano, píši pohádkách. Není jen jedna pohádka k danému písmenu. Autorky sepsaly pohádek hned několik. Když už se zmiňuji o písmenu L, vysvětlím na pohádkách přiřazených právě k němu. (A taky proto, že ty jsme zatím poslouchali nejvíc, protože syn se učil rozpoznávat L ve slovech.) Pohádky jsou rozděleny k nácviku písmene na začátku slov, ve všech pozicích a na konci slov. Jedná se o tyto pohádky:

  • Hláska L na začátku slov (bez r, ř) Líná Lída a laskavá Lada
  • Hláska L (bez č, š, ž, r, ř) Pavlík a dalekohled
  • Hláska L ve všech pozicích (bez r, ř) Lenka a panáček Cyklístek
  • Hláska L ve všech pozicích (bez r, ř) Loutkové divadlo
  • Hláska L na konci slov(bez r, ř) Kníže Pecivál.

Nejsou zde ale jen pohádky určené k procvičení písmenka L, ale také dalších hlásek, které činí dětem potíže nejčastěji. Najdeme zde tedy také pohádky určené k procvičení R, Ř, C, S , Z a dalších. Najdete zde tedy třeba pohádky Jak rychlík Ráďa dostal rozum, Jak kapr Franta doplaval do oceánu, Jak dědeček Říha zasadil řízkovník, Čapka Čárymárka, Opice Alice a další.

Součástí je také procvičování, kdy si děti od Báry Hrzánové vyslechnou několik jednoduchých otázek, na které znají odpověď, pokud pohádku dobře poslouchaly. Když děti odpovídají, opět si procvičí danou hlásku. Pokud si nemohou vzpomenout, Bára jim poradí a s odpovědí pomůže. I opakování slov a vět je skvělé k procvičování. Při poslechu pohádek si děti také vyzkouší, jaké to je, udržet pozornost a dokázat pak odpovědět.

Když jsme se o pohádkách zmínili na logopedii, kam se synem chodíme, byli jsme velmi pochváleni. I naše paní logopedka s pohádkami ráda pracuje a tak tuto volbu pochválila. I my tedy doporučujeme. A nejen jako procvičování hlásek, ale také jako velmi pěkné pohádky, které se dětem líbí.

Ilona Eichlerová a Jana Havlíčková jsou klinické logopedky s mnohaletou praxí. Tyto pohádky nejsou jejich prvním dílem, naopak . Na svém kontě už mají také logopedická pexesa, říkanky či hádanky.

logopedicke-pohadky-duzeLogopedické pohádky

Příběhy k procvičování výslovnosti

Napsaly Ilona Eichlerová, Jana Havlíčková.

Čte Barbora Hrzánová.

Vydal Supraphon.

Délka: 3 hodiny 39 minut

Pro děti ve věku 5-8 let.

 

Audioknihu si můžete objednat na webu Audioteka.cz, kde je připravena také krátká ukázka.

 

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Motivační karty nejen pro nás

Máme s mužem čtyři syny a už dlouho jsem hledala hru nebo inspirační karty, které bychom mohli dlouhodobě používat. Chtěla

Čtu dál →

Neuvěřitelných15 let!

V zšeřelém pokoji svítil jen monitor počítače. Zabíral skoro celý stůl a ozařoval skoro celou místnost. V postýlce v

Čtu dál →

Prosím, nemajte deti!

„Dnes sme sa zase pohádali. Mám pocit, ako keby sme sa v poslednej dobe úplne odcudzili.   Ja sa z toho

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist