Popletený ježek

Rubrika: Pohádky

Nastal podzim. Všechna zvířátka, která zimu prospí, si sháněla zásoby jídla a plnila si spižírny. Všechna, až na jednoho popleteného ježečka, který nevěděl, že za chvíli přijde zima. Vyhříval se na sluníčku a jen tak se potuloval po zahrádkách.

Každé zvířátko, které ho potkalo, mu radilo, ať si taky poshání nějakou potravu, že brzy napadne první sníh. Ježek se jim ale vysmál: „Jakýpak sníh, podívejte se, jak krásně svítí sluníčko.“ Když byl z toho vyhřívání a všech rad unavený, řekl si, že si chvilku zdřímne. Jen tak na pár minut. Jaké to ale bylo překvapení, když ježka probrala hrozná zima. Probudil se až k ránu, a celou noc padal sníh. Rychle začal pobíhat a hledat nějaký úkryt, ale ne a ne nějaký najít, vše zapadlo sněhem. Když už promrznul tak, že necítil ani nožičky, našla ho holčička, která se radovala z prvních sněhových vloček. Vzala ho domů a přezimoval pěkně v teple. Na jaře, když ho holčička pustila zpět na zahradu, si ježek řekl, že na příští zimu se musí včas připravit a nespoléhat na teplé sluníčko, ale na to, že je již podzim.

Napsal/a: Johanka

Toto taky stojí za přečtení!

Jaké vybrat odrážedlo pod stromeček?

Chcete mít ze svého potomka vášnivého cyklistu? V určitém věku už nestačí jít příkladem. Vlastní dvoukolé odrážedlo, které je jedním

Čtu dál →

V jakých lázních vám zajistí hlídání pro děti?

Touží vaše srdce po lázních, ale říkáte si, že děti jsou pořád ještě malé, tak vám nezbývá než o

Čtu dál →

Dětský svět v zahradě? Vsaďte na bunkr, hmyzí hotel nebo malé hřiště

Hledáte recept, jak děti vylákat na zahradu, aby se vydováděly na čerstvém vzduchu a měly jste je přitom na

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist