Popletený ježek

Rubrika: Pohádky

Nastal podzim. Všechna zvířátka, která zimu prospí, si sháněla zásoby jídla a plnila si spižírny. Všechna, až na jednoho popleteného ježečka, který nevěděl, že za chvíli přijde zima. Vyhříval se na sluníčku a jen tak se potuloval po zahrádkách.

Každé zvířátko, které ho potkalo, mu radilo, ať si taky poshání nějakou potravu, že brzy napadne první sníh. Ježek se jim ale vysmál: „Jakýpak sníh, podívejte se, jak krásně svítí sluníčko.“ Když byl z toho vyhřívání a všech rad unavený, řekl si, že si chvilku zdřímne. Jen tak na pár minut. Jaké to ale bylo překvapení, když ježka probrala hrozná zima. Probudil se až k ránu, a celou noc padal sníh. Rychle začal pobíhat a hledat nějaký úkryt, ale ne a ne nějaký najít, vše zapadlo sněhem. Když už promrznul tak, že necítil ani nožičky, našla ho holčička, která se radovala z prvních sněhových vloček. Vzala ho domů a přezimoval pěkně v teple. Na jaře, když ho holčička pustila zpět na zahradu, si ježek řekl, že na příští zimu se musí včas připravit a nespoléhat na teplé sluníčko, ale na to, že je již podzim.

Napsal/a: Johanka

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist