O koníčkovi s krásnou hřívou

Rubrika: Pohádky

Na jednom statku se narodilo koníčkovi hříbátko. Nebylo to ale obyčejné hříbátko, mělo neuvěřitelně dlouhou, krásně zbarvenou hřívu. Bylo celé černé, jen hřívu a ocásek mělo černo-bílý. Každý ho chodil obdivovat a všichni ho moc chválili.

Hříbátku to stouplo do hlavy a začalo se předvádět a ostatním koníčkům se to moc nelíbilo. Jednoduše, hříbátko se až moc chlubilo.
Jednoho dne se pořádala výstava koníků, pán ze stáje jich pár vybral, mezi nimi samozřejmě nechyběl ten s dlouhou hřívou. Stoupli si do řady a čekali, až se každý postupně předvede před porotou a ona je ohodnotí. Když došla řada na chlubivé hříbátko, vykročilo ladnou chůzí namyšleně před porotu, kde spokojeně vrtělo zadečkem tak, aby ukázalo, jak krásný má ohon. Pak pohodilo hlavou, to zase, aby upozornilo, jak hezkou a dlouhou hřívu má. Porotě se koníček moc líbil a tak nakonec vyhrál první místo, na krk mu pověsili zlatou medaili a do pusinky mu dali na mlsání cukr.
Hříbátko spokojeně odešlo do stáje, kde se nezapomnělo pochlubit svojí medailí. Ostatní koníčci už toho měli dost a rozhodli se, že se hříbátku pomstí.
A tak, zatímco hříbátko nic netušíc spokojeně večer oddechovalo, ostatní koníci vzali nůžky a prostříhali mu hřívu a ocásek tak, že mu tam zbylo jen pár pramínků, kterými už se nemohlo pyšnit jako dřív. Jednoduše řečeno, vypadalo jako oholená slepice.
Ráno se koník vzbudil a začal se natřásat před zrcadlem, aby si mohl pochválit tu svoji krásu, tentokrát se ale zhrozil. Na jeho hřbetě už nevlála krásná hříva a na zadečku neplandal dlouhý ohon. Všiml si, že se mu ostatní smějí.
Pochopil, že svojí pýchou si to vlastně zavinil sám a rozhodl se, že už příště tak chlubivý nebude.

Napsal/a: dancingmary

Toto taky stojí za přečtení!

Nevítaní hosté v ústní dutině

Malé oválné vřídky trápí až 25 % populace. Objevují se v ústech nečekaně, ale ti z vás, kteří se s afty

Čtu dál →

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist