O koníčkovi s krásnou hřívou

Rubrika: Pohádky

Na jednom statku se narodilo koníčkovi hříbátko. Nebylo to ale obyčejné hříbátko, mělo neuvěřitelně dlouhou, krásně zbarvenou hřívu. Bylo celé černé, jen hřívu a ocásek mělo černo-bílý. Každý ho chodil obdivovat a všichni ho moc chválili.

Hříbátku to stouplo do hlavy a začalo se předvádět a ostatním koníčkům se to moc nelíbilo. Jednoduše, hříbátko se až moc chlubilo.
Jednoho dne se pořádala výstava koníků, pán ze stáje jich pár vybral, mezi nimi samozřejmě nechyběl ten s dlouhou hřívou. Stoupli si do řady a čekali, až se každý postupně předvede před porotou a ona je ohodnotí. Když došla řada na chlubivé hříbátko, vykročilo ladnou chůzí namyšleně před porotu, kde spokojeně vrtělo zadečkem tak, aby ukázalo, jak krásný má ohon. Pak pohodilo hlavou, to zase, aby upozornilo, jak hezkou a dlouhou hřívu má. Porotě se koníček moc líbil a tak nakonec vyhrál první místo, na krk mu pověsili zlatou medaili a do pusinky mu dali na mlsání cukr.
Hříbátko spokojeně odešlo do stáje, kde se nezapomnělo pochlubit svojí medailí. Ostatní koníčci už toho měli dost a rozhodli se, že se hříbátku pomstí.
A tak, zatímco hříbátko nic netušíc spokojeně večer oddechovalo, ostatní koníci vzali nůžky a prostříhali mu hřívu a ocásek tak, že mu tam zbylo jen pár pramínků, kterými už se nemohlo pyšnit jako dřív. Jednoduše řečeno, vypadalo jako oholená slepice.
Ráno se koník vzbudil a začal se natřásat před zrcadlem, aby si mohl pochválit tu svoji krásu, tentokrát se ale zhrozil. Na jeho hřbetě už nevlála krásná hříva a na zadečku neplandal dlouhý ohon. Všiml si, že se mu ostatní smějí.
Pochopil, že svojí pýchou si to vlastně zavinil sám a rozhodl se, že už příště tak chlubivý nebude.

Napsal/a: dancingmary

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist