Vodní hrátky na každý den

Rubrika: Volnočasové aktivity

Děti je dobré zabavit nejen v období veder, ale také když vydatně prší. Děti mají vodu rádi. V bazénu, ve vaně, jako bublifuk, oblíbené jsou také omalovánky na vodu, nebo malování vodovkama… občas to chce ale změnu.

Jednoho dne jsem doskládala nádobí do myčky a chtěla umýt pár věcí, které se dovnitř nevešlo. Přišla ta nejmladší. „Co děláš?“ – „Myju nádobí.“ – „Já chci taky!“„Tak si vem stupátko a pojď.“

A začala krásná hra. Zkuste ji také, využijete ji za každého počasí. A co k ní potřebujete?

  • pár kousků středně, nebo silně znečištěného nádobí

(podle toho, jak starému dítěti tuto hru připravíte)

  • dřez (lavor) plný vody, nebo tekoucí vodu
  • mycí prostředek
  • houbičku na nádobí
  • utěrku na nádobí – není nutná, ale pro starší je přínosem

mytínádobí1Pustila jsem vodu a Tince jsem řekla, že to nádobí musí být čisté. Nebudou na něm žádné drobky, ani marmeláda. Umyjeme je houbičkou. Pomohla jsem jí nanést přiměřené množství mycího prostředku a už jen sledovala její užaslý pohled na to, jak se tvoří bublinky, které pod vodou zase mizí. Jak tou voňavou pěnou lze pokrýt celý talíř jako by to byla kaše… a pak vše spláchnout do odtoku. Také si pohrála s tekoucí vodou a hezky uklízela kolem celého dřezu.

K utírání nádobí už jsme se nedostali. To ale praktikuji se starším synem, když po něm občas chci, aby vydrhnul pekáček. „Jako ručně?“ – bývá překvapivá odpověď. Nedělá to rád, proto raději 3x vyloží myčku umytého nádobí, než by jednou sáhnul na špinavý, trochu připálený pekáček. Ale občas je to potřeba. Samo se to neudělá a ještě to je také nová dovednost.

Údiv obou dětí stojí za to. Té mladší spíše radosti a údivu nad bublinkami a překvapením, jak bubliny vznikají a kde končí. Toho staršího zase z toho, že nádobí lze mýt i ručně. A když k tomu přidám vyprávění, jak jsme s tetou myli nádobí po nedělním obědě, nemá údiv konce.

Hezký letní den a čisté nádobí bez práce všem na VD (-:

Článek byl zařazen do letní pisatelské soutěže, ve které můžete vyhrát poukaz na nákup na Tinky.cz v hodnotě 500 Kč. Podrobnosti najdete v článku Letní soutěž o poukázku v hodnotě 500 Kč.

Napsal/a: Pavluschka

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist